Ústí nad Labem podesáté doma neprohrálo, nevzdalo se a proti Brnu vyrovnalo

Ústí nad Labem – Do zápasu 7. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR vstoupili lépe hosté, když gólový účet zápasu otevřel Antonín Růsek, vedení navýšil Ladislav Krejčí. Ve 31. minutě se podařilo Armě snížit, když se prosadil Martin Jindráček. Domácím se podařilo ve druhém poločase vyrovnat zásluhou Daniela Procházky. Ústí nad Labem drží domácí neporazitelnost, která trvá již desátý ligový zápas.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

7. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, 30. 8. 2018, 18:00 hod.
FK Ústí nad Labem – FC Zbrojovka Brno
2:2 (1:2)

Branky: 31. Jindráček, 54. D. Procházka – 7. Růsek, 26. L. Krejčí.
ŽK:
40. Brak, 72. Leibl, 77. D. Richter – 36. Růsek, 47. L. Krejčí, 57. Štepanovský, 59. Magera, 70. Jambor.

FK Ústí nad Labem:
Lindr – Strada, Brak, Pimpara, Leibl – J. Peterka – Krátký (77. Šup), D. Richter, Miskovič, D. Procházka (78. R. Dvořák) – Jindráček (90+1. Matějka). Trenéři: Aleš Křeček, Juraj Šimurka, Petr Vrabec.
FC Zbrojovka Brno:
Melichárek – Jakub Šural, Kryštůfek, Pavlík, Eismann – Sedlák, L. Krejčí, Růsek (69. Bariš) – Štepanovský (59. Jambor), Bartolomeu (86. Lutonský) – Magera. Trenéři: Pavel Šustr, Petr Maléř.

Do střelecké listiny se jako první zapsali fotbalisté Zbrojovky, přestože v šesté minutě spálil vyloženou brankovou příležitost Robert Bartolomeu. O minutu později se kopal zprava rohový kop Pavel Eismann, míč se dostal k Antonínu Růskovi, který nalezl recept na Jiřího Lindra. Brankář Army musel zasahovat znovu za další čtyři minuty, kdy přečetl úmysly Petera Štěpanovského.

Do šancí se tlačili také Ústečtí, ve 14. minutě Jiří Miskovič po rohu Marka Krátkého jedovkou k levé tyči nechal vyniknout Dušana Melichárka. Ve 24. minutě měl příležitost Jan Peterka, kapitán Army ale nevystřelil podle svých představ. Naopak Brno pojistilo svůj náskok z trestného kopu, který zahrával Pavel Eismann. V předbrankovém prostoru se nejlépe zorientoval Ladislav Krejčí a se svěřenci Aleše Křečka to nevypadalo dobře.

Domácí se nevzdali a ve 31. minutě se dočkali snížení. Střelu Marka Krátkého zleva hájce hostující svatyně vyrazil, dobrým důrazem se prezentoval Martin Jindráček a světelná tabule ukazovala rázem skóre 1:2. Před přestávkou se do dobré střelecké pozice dostal Daniel Richter, sudí však akci přerušili kvůli ofsajdu.

Po přestávce ukázalo Ústí nad Labem svou sílu. V 54. minutě přišlo vyrovnání, když Daniel Procházka krásnou střelou pod břevno zdramatizoval šlágr kola. V 64. minutě stálo při Armě štěstí. Dělovku Dana Jambora zneškodnil Jiří Lindr, zcela odkrytou bránu následně přestřelil do té doby nejlepší střelec soutěže Lukáš Magera.

Závěrečné minuty patřily opět domácím, když střelu Marka Krátkého směřující pod břevno vytáhl Dušan Melichárek na roh, Daniel Richter o chvilku později přestřelil. 2 065 diváků se zhruba jednou desítkou fanoušků Brna bylo svědky brejku Martina Jindráčka, kterému se přes střet ve velkém vápně nepodařilo zakončit. Ústí nad Labem se dožadovalo penalty, kterou hlavní arbitr Vojtěch Severýn nekompromisně zamítl.

Přes průběh duelu mohou Severočeši být rádi za remízu, v zápase ale byli lepším týmem a Brno přestříleli. Arma prodloužila domácí neporazitelnost, když poslední porážku utrpěla 17. 11. 2017. Zbrojovka naopak získala první bod pod novým trenérem.

Ohlasy trenérů:
Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem): „Inkasovali jsme dva hloupé góly po standardních situacích. Věřili jsme, že zápas můžeme zvládnout, i když to ze začátku to nebylo podle našich představ a trochu jsme se hledali. Začali jsme později kombinovat a hrát rychle, s čímž měl soupeř potíže. V prvním poločase jsme si vytvořili šance na to, abychom utkání zdramatizovali nebo otočili. Vstřelili jsme branku na 1:2, což bylo důležité. Ve druhé půli jsme šli za vyrovnáním a vítězstvím a ukázalo se, že tým je dobře nastavený a že má výborný charakter a vůli makat i za nepříznivého stavu. Fanoušci nás podporovali, jsem rád, že se nám podařilo prolomit dvoutisícovou návštěvnost. Fotbal hrajeme pro diváky a chtěli jsme, aby všichni odcházeli spokojení. Brno bylo nebezpečné vysokými hráči, my máme malý tým. Každá standardní situace pro nás byla hrozba. O přestávce bylo na hráčích vidět odhodlání, že jsem věřil, že zápas neprohrajeme. Já v Brně působil nejdelší dobu, co jsem kde působil, a to kolem dva a půl roku pod Petrem Uličným a s Miroslavem Beránkem a poté jsem se vrátil s Ludevítem Grmelou. Je to klub, který sleduji více než ostatní, strávil jsem tam nějaký čas. Sahali jsme kdysi po pohárech a hráli v tabulce nahoře. Byl jsem začínající trenér a byla to pro mě dobrá zkušenost. Fandím Zbrojovce, aby hrála v naší soutěži co nejvýše a myslím, že se mezi špičku dostane. V kontaktu jsem například s lékařem, když něco potřebuji, nějaké kontakty udržuji.“

Pavel Šustr (FC Zbrojovka Brno):
„Z hlediska pracovitosti, bojovnosti, nasazení bych hráčům udělil vysokou známku a zároveň je za to oceňuji. Fotbalovosti jsme příliš neukázali. Věřím tomu, že to byl první krok na cestě, na které chceme jít a postupně se to bude zlepšovat. Musím sportovně přiznat, že Ústí nad Labem hrálo dobrý fotbal, dobře kombinovalo, my jsme byli týmem, který se spíše bránil. Pozitivem je, že jsme se dvakrát prosadili ze standardních situací, ale naopak jsme jednu sami neuhlídali. Proti takto dobře hrajícímu týmu je bod pro nás dobrý. Začali jsme nastavovat určité principy při bránění, útočení, jak se hráči mají chovat v určitých situacích, za tři dny to byl více poznávací proces. Troufám si říct, že nikdy neuvidíte pode mnou Brno hrát dozadu nebo například na remízu. Změna kapitána je interní záležitostí. Budeme trénovat o reprezentační přestávce a hodně. Budeme se chtít snažit soustředit na kombinační hru, na rozehru, těch aspektů je více. Je pro mě výzva trénovat Zbrojovku, byl jsem na to natěšený. Připravoval jsem se na to, abych byl klidný. Rozdíl mezi dorostenci a „A“-týmem je přístup k hráčům, tréninky budou stejné i stejně náročné. Pro mě jsou hráči partneři a podle toho s nimi jednám.“