Ústí nad Labem přišlo o body v Prostějově ve čtvrté minutě nastavení

Prostějov – Utkání osmého kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR odehrála Arma v Prostějově, se kterým měla ze soutěžního ročníku 2016/2017 pozitivní bilanci a dokonce ani v jednom ze dvou zápasů tehdy neinkasovala. Prostějov, který letos doma ještě neprohrál, ukázal svou sílu v nastavení druhého poločasu, když se ve čtvrté z pěti minut nastavení trefil do černého Zdeněk Fládr.

Autoři: Tomáš Kaláb, Zdeněk Kamínek ml.

8. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, 15. 9. 2018, 16:30 hod.
1. SK Prostějov - FK Ústí nad Labem
1:0 (0:0)

Branka: 90+4. Fládr.
ŽK:
28. Pančochář, 72. Polák, 79. Koudelka – 87. Miskovič.
Rozhodčí:
Mikyska – Vít, Poživil.
Delegát:
Trčka; technický delegát: Bohuněk.

Diváci: 985.

Sestavy:
1. SK Prostějov:
Bréda – Slaninka, J. Polák, Kroupa, Schuster – Sus, Koudelka, Biolek (74. Machynek), Píchal (56. Šteigl) – Žikol (88. Fládr), Pančochář. Trenéři: Oldřich Machala, Petar Aleksijević.
FK Ústí nad Labem:
Lindr – Brak, Pimpara, Krátký (65. M. Bílek), D. Richter (76. R. Dvořák) – Leibl, J. Peterka, D. Procházka, Miskovič – Strada, Šup (59. Matějka). Trenéři: Aleš Křeček, Juraj Šimurka, Petr Vrabec.

První střelecké pokusy si připsal Koudelka, nebezpečnější ovšem byla Procházkova střela na druhé straně, která jen velmi těsně minula břevno. Po dvaceti minutách se po levé straně vydal dopředu Procházka, svůj průnik zakončil střelou téměř od brankové čáry, která ovšem způsobila díky Richterově důslednosti Brédovi těžkou hlavu.

Iniciativa se však od té doby přelévala na domácí kopačky a pět minut před přestávkou poslal prostorovým míčem Polák do sprintu Koudelku. Ten poslal před branku přetažený centr, který z voleje napálil nepřesně právě Polák. Vzápětí vyslal další navštívenku Lindrovi Koudelka, bývalý gólman Hradce Králové míč vytěsnil nad břevno.

V závěru poločasu po rohovém kopu neuspěl hlavou Kroupa, odražený míč napálil značně nepřesně Schuster. V nastavení odcentroval před branku Koudelka, jenže Kroupu na zadní tyči si obrana „Army“ pohlídala.

Po přestávce pokračovala urputná hra z obou stran, šance ale viděli trpěliví diváci až v závěru. Deset minut před koncem hlavičkoval těsně nad branku Miskovič, vzápětí po odvráceném rohu vrátil míč na druhou stranu vápna Slaninka a Žikol tvrdou střelou prověřil odolnost Lindra. O chvíli později tentýž hráč místo střely hledal lépe postaveného spoluhráče a ze šance nebylo nic. Snad právě proto Žikol dvě minuty před vypršením řádné hrací doby přepustil místo Fládrovi.

Ten si v poslední minutě nastavení naběhl do šestnáctky na přihrávku Koudelky a pod gólmanem na vzdálenější tyč rozhodl o výhře domácích.

Ohlasy trenérů:

Oldřich Machala (1. SK Prostějov): „Utkání se mi hodnotí samozřejmě dobře, když vyhrajete gólem v devadesáté třetí minutě, je to krásné. Musím složit poklonu Ústí, protože jsem je viděl proti Zbrojovce Brno. Výborně kombinovali, Zbrojovku přehrávali, a přestože zápas skončil remízou, byli jednoznačně lepším mužstvem. Říkal jsem, že přijede zatím vůbec nejlepší tým, kterého nám los přihrál. Dnes se to potvrdilo. Proto jsme vysunuli obranu, hodně jsme vysunuli napadání a Ústí to mělo daleko složitější, nekombinovalo tolik, s naší agresivitou mělo problémy. Náznaky šancí v prvním poločase jsme neproměnili, pak se to podařilo až v samotném závěru. Co jsme tady s Vlašimí ztratili, to jsme teď získali, takový je fotbal, jednou ti to sebere, jednou zase vrátí. Jsem spokojen a vítězství nad Ústím si velice cením. Máme patnáct bodů, jedeme do Sokolova, čeká nás těžké utkání.“

Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem): „Utkání, které prohrajete v třetí minutě nastavení, se nehodnotí dobře. Chtěl bych pogratulovat domácím k vítězství. Viděl jsem soupeře dvakrát naživo, je to tým, s nímž se hraje hodně těžko. Kromě střely Miskoviče a několika náznaků jsme si nevytvořili žádnou velkou šanci. To samé ovšem platí o soupeři, bylo to utkání bez vyložených šancí, spíše bojovné než fotbalově kvalitní. Nasazení bylo oboustranně obrovské, my se nedokázali vyrovnat se soubojovostí, zarputilostí a dobrou obrannou hrou domácích. Utkání aspoň podle mého názoru mělo skončit remízou, protože v prvním poločasu jsme třicet minut měli více ze hry my, soupeř naopak čekal na brejky a standardní situace, které jednak umí rozehrávat, jednak má výškově disponované hráče. Mrzí mě konec, protože bod zvenku z Prostějova se počítá, my udělali dvě chyby, které nás stály bod.“