Ústí nad Labem se s Vlašimí rozešlo smírně, 765 diváků se branky nedočkalo

Ústí nad Labem – V zápase 18. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR hostila Arma celek Vlašimi. Po bezbrankové remíze si Marián Tvrdoň připsal v sezóně první čisté konto, jeho protivník Jan Hugo Bačkovský si do svých statistik v této sezóně připsal nulu již druhou.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

18. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, 8. 3. 2019, 18:00 hod.
FK Ústí nad Labem – FC Sellier & Bellot Vlašim

Bez branek.
ŽK:
69. M. Bílek, 78. Prošek – 86. Selemani, 88. Červak.
Rozhodčí:
Cieslar – Antoníček, Pfeifer.

Delegát: Tulinger.
Technický delegát: Neuberg.
Diváci: 765.
Střely na branku: 8:4 (4:3).
Střely mimo branku: 12:9 (6:4).
Rohové kopy: 7:3 (2:1).
Ofsajdy: 1:0 (1:0).
Fauly: 15:16 (7:5).

Sestavy:
FK Ústí nad Labem:
Tvrdoň – Prošek, Brak, Pimpara, Janso – Krátký (66. Šup), D. Richter, J. Peterka, Miskovič (46. M. Bílek), D. Procházka (75. R. Dvořák) – Matějka. Trenéři: Aleš Křeček, Juraj Šimurka, Petr Vrabec.

FC Sellier & Bellot VlašimBačkovský – Pavlík (77. Plachý), Šabanov, Červak, Mil. Kadlec – Janda (56. Kučera), Fortelný, Blecha, P. Výborný (85. Novotný) – Selemani, Dao. Trenéři: Erich Brabec, Vasil Boev, Miloslav Brožek.

Na první brankovou příležitost si diváci na severu Čech museli počkat do 15. minuty, kdy se po chybě v rozehrávce Vlašimi míče zhostil Daniel Richter. Záložník Army akci překombinoval a svou střelou vedle brány si vysloužil alespoň potlesk obecenstva. O třináct minut později hledal Ahinga Bienvenu Selemani v předbrankovém prostoru spoluhráče jménem Youssouf Dao, jenž zblízka minul.

Hra se přelévala ze strany na stranu i nadále, ve třicáté minutě vybídl Daniel Procházka ke skórování svého jmenovce Richtera, který pálil do připraveného gólmana soupeře. Za dalších dvanáct minut riskl Marián Tvrdoň výběh k hranici velkého vápna, kde vyrazil míč jen k Petru Výbornému. Někdejší hráč Ústí nad Labem se bývalému celku nepomstil a zamířil vedle.

Nejblíže skórování před poločasovým hvizdem byl Daniel Procházka, jenž z dálky mířil k levé tyči. Úmysly levému záložníkovi Army skokem překazil Hugo Jan Bačkovský, a tak i nadále platil bezbrankový stav.

Po přestávce byl u další příležitosti Marek Krátký, jenž hlavičkoval zblízka nad. V 54. minutě si Daniel Richter vyměnil míč s Danielem Procházkou, když do střely vložil své tělo Jan Pavlík a odvrátil balón na roh. Časomíra přičetla pět minut a byl to právě Jan Pavlík, který z pravé strany jen o pár centimetrů minul vzdálenější tyč.

Hrubou chybu v rozehrávce Vlašimi mohli domácí potrestat v 70. minutě. Ilia Šabanov z přímého volného kopu přihrál Lukáši Matějkovi, který následně předal míč Danielu Richterovi. Balón se postupně dostal až k Michalu Bílkovi, který ale ani nezakončil. Vzápětí Daniel Richter dvakrát přestřelil bránu, a tak se 765 diváků pouze chytalo za hlavu.

V 85. minutě stáhl ze hřiště hostující trenér Petra Výborného. Domácí fanoušci vyprovodili exústeckého záložníka potleskem a pokřiky: „Ať už jsi zpátky! Hrál jsi dobře!“ Následně mohli Ústečtí vytěžit gól z velkého závěrečného tlaku, blízko vstřelení branky byl v 90. minutě Dominik Šup, jehož pokus vykopl Ahinga Bienvenu Selemani z brankové čáry.

Souboj mezi Ústím nad Labem a Vlašimí skončil bezbrankovou remízou, avšak fanoušci defenzivního fotbalu by radost měli jen z výsledku. Šance na rozhodnutí zápasu měli fotbalisté obou mužstev, které si body do soutěžní tabulky rozdělí.

Ohlasy trenérů:

Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem):
„Bezprostředně po utkání jsme zklamaní, musím být upřímný, vyhrát jsme si nezasloužili. Chtěli jsme navázat na dobrý výkon a výsledek z Třince, to se nám nepodařilo. V prvním poločase jsme byli málo odvážní, nervózní. Někteří hráči hráli s námi poprvé, Oliver Janso je s námi krátce. Byli jsme nepřesní, chyběla mi větší chuť, zarputilost dopředu. Hodně přihrávek jsme dávali dozadu, takto hrát nechceme, to jsme nebyli my, to mi vadilo. O poločase jsme udělali střídání a změnili pojetí hry. Druhá půle byla lepší, ale byl to bojovný zápas, kterému z naší strany chyběla herní kvalita. Někteří hráči nezahráli na maximu svých možností, proto je výsledek, jaký je.“

Erich Brabec (FC Sellier & Bellot Vlašim): „Pro nás se jedná o zlepšení a důležitý bod po špatném výkonu domácí porážce s Českými Budějovicemi. Mohli jsme být daleko více nebezpečnější směrem dopředu, ale se vší pokorou a respektem mělo Ústí nad Labem v závěru nebezpečné standardní situace. Máme mladý a nezkušený tým a sami jsme soupeři několikrát přihráli, ale bod jsme si podle mého názoru zasloužili. Musím pochválit skvěle připravené hřiště, které jsme u nás neměli. Máme nyní na programu Táborsko, bod z venku potřebujeme potvrdit vítězstvím. Sázel jsem na to, že Petr Výborný bude mít v Ústí nad Labem zvýšenou motivaci, proto jsem ho zařadil do sestavy. V přípravě dokázal, že si šanci zaslouží a řekl si o to, aby nastupoval pravidelně.“

Copyright © 2019 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.