Ústí nad Labem se vrací s prázdnou i z Jihlavy, po 558 minutách ukončil střelecké trápení Army venku Šup

Jihlava – Duel 15. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR nedopadl pro fotbalisty Ústí nad Labem nejlépe, když z jihlavského stadionu v Jiráskově ulici si odvezli prohru 1:4. Arma nastoupila do utkání s Mariánem Tvrdoněm mezi tyčemi, jako pozitivum může trenér Aleš Křeček brát prolomení prokletí, kdy Severočeši vstřelili v soutěži gól venku po 558 minutách.

Autoři: Miroslav Fuks, Zdeněk Kamínek ml.

15. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, 9. 11. 2018, 18:00 hod.
FC Vysočina Jihlava - FK Ústí nad Labem
4:1 (2:0)

Branky: 40. a 42. Zoubele, 58. Tlustý, 88. Vaculík z penalty – 63. Šup.
ŽK:
51. Šlein, 74. Štěpánek – 66. R. Dvořák.
Rozhodčí:
Váňa – Arnošt, Boček.

Delegát: Mlsna.
Technický delegát: Brutar.
Diváci: 1 139.

Sestavy:
FC Vysočina Jihlava:
Vejmola – Vaculík, D. Štěpánek, Tlustý (88. Vedral), Preisler – Levin, Šlein – Fulnek, Zoubele (55. Machuča), F. Novotný – Jiří Klíma (78. Klobása). Trenéři: Martin Svědík, Michal Šmarda.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Strada (55. D. Procházka), Kingue, Pimpara (74. D. Richter), M. Bílek – J. Peterka – Krátký, R. Dvořák, Drame (55. Matějka), Nágl – Šup. Trenéři: Aleš Křeček, Juraj Šimurka, Petr Vrabec.

Kouč Martin Svědík oproti utkání s Českými Budějovicemi sáhl hned ke třem změnám, když místo Vízka, Machuči a Šefčíka nastupují Vejmola, Vaculík a Šlein. Naopak trenér Aleš Křeček vsadil na změnu na brankářském postu, když se v brankovišti hostů představil Marián Tvrdoň. Kvůli čtyřem žlutým kartám chyběl Vojtěch Brak.

První nebezpečnou střelu zápasu vyslal v osmé minutě Šup, jenž chtěl střelou na vzdálenější tyč překvapit gólmana Vejmolu, ale jeho střela nebyla přesná. O dvě minuty později unikl po pravém křídle Fulnek a našel ve vápně Zoubeleho, který z první vysoko přestřelil. V 17. minutě vystřelil aktivní Fulnek z hranice vápna, ale branku těsně minul. O tři minuty později ve vápně z otočky zakončoval Šup a Vejmola musel na zem, aby jeho střelu chytil.

Ve 26. minutě se znovu zastřeloval Zoubele, jehož přízemní střelu Tvrdoň chytil. To hosté měli o minutu později větší šanci, když Nágl poslal projektil na Vejmolu, který míč vyrazil před sebe. K dorážce se dostal Dvořák, ale ten míč poslal nad bránu. Ve 40. minutě přišla první velká chvíle domácího kanonýra Lukáše Zoubeleho. Po vydařené kombinaci na levé straně a centru Preislera si našel míč na zadní tyči. Jeho hlavičku Tvrdoň dokázal vyrazit, ale na dorážku z bezprostřední blízkosti už byl krátký – 1:0. Za pouhou minutu chyboval v rozehrávce hostující kapitán Peterka, o míč ho obral Fulnek a upaloval směrem k brance. Před vápnem uvolnil nabíhajícího Zoubeleho, jenž si pohrál s obránci a nekompromisně skóroval pod břevno – 2:0.

V 52. minutě Vejmolu málem překvapil dalekonosným přímým kopem Dvořák. Domácí gólman míč dokázal zpod břevna vytáhnout včas na rohový kop. Pomineme-li neúspěšný rychlý brejk Fulneka, který domácí křídelník špatně vyřešil, dokázala Vysočina zvýšit na 3:0 z první nebezpečné situace druhého dějství. Rohový kop v podání Levina v 58. minutě hlavou přesně usměrnil do sítě Petr Tlustý. Hosté o pět minut později dokázali snížit a po dlouhotrvajícím půstu konečně dokázali skórovat na půdě soupeře. Povedenou hlavičkou překonal gólmana Vejmolu útočník Dominik Šup.

V 68. minutě se Tlustého pokusil napodobit Štěpánek, ale jeho hlavička neměla potřebné parametry. Obdobně se vedlo v 70. minutě Machučovi po centru Vaculíka z pravé strany. Vzápětí domácím fanouškům zatrnulo, když se ke střele uvolnil Dvořák, ale uvnitř vápna pálil vysoko nad. V 73. minutě se po Novotného centru prodral k hlavičce Štěpánek, ale gólman Tvrdoň se zaskočit nenechal. V 83. minutě se k hlavičce znovu tlačil Štěpánek, ale ani tentokrát nedokázal Levinův centr poslat do sítě. V 87. minutě chyboval Nágl, jenž ve vápně fauloval Machuču. K penaltě se postavil osvědčený exekutor Lukáš Vaculík, nemýlil se a upravil skóre na konečných 4:1.

Ohlasy trenérů:

Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem): „V Jihlavě výsledek neodpovídal hře, bylo to pro nás podle mého názoru příliš kruté. Soupeř nám každopádně dal lekci z efektivity, za stavu 0:0 jsme neproměnili jednu velkou šanci a další dvě až tři menší brankové příležitosti. Soupeř udeřil z centru, který neměl být nebezpečný, po naší chybě v bránění. V poli jsme hráli dobře, ale vše se následně odvíjelo od toho, že za další dvě minuty jsme znovu inkasovali a zápas ztratili. Naše píle a úsilí přišlo vniveč. Musím ale uznat, že soupeř byl lepší v předbrankovém prostoru a v defenzivě, respektive my jsme byli nekvalitní v ofenzivě.“