Ústí nad Labem v nedělní odvetě změří síly s Hradcem Králové, který musí kvůli marodce povolat i dorostence

Ústí nad Labem – K zápasu 28. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR zavítá Arma v neděli 12. 5. 2019 na trávník Hradce Králové, kde je úvodní hvizd naplánován na 17:00 hod.

Autoři: Zdeněk Kamínek ml., fchk.cz

Svěřenci Aleše Křečka mají Východočechům co vracet, když na podzim ve 14. kole ukončil před televizními kamerami Armě sérii domácí neporazitelnosti téměř po roce v 90. minutě Jiří Miker. Pikantní by mohlo být utkání pro Jiřího Lindra, který by se rád ukázal znovu na místě činu, i když v hostující šatně. Exkrálovéhradecký gólman si již proti svému bývalému celku právě na podzim zachytal, na zakončení nůžkami Jiřího Mikera neměl šanci reagovat.

Hradecký hlavní trenér bude muset řešit složitou personální situaci v obraně, která se ještě více zkomplikovala v úterním utkání na hřišti Zbrojovky Brno. Jakub Martinec má stop kvůli červené kartě, Miloš Kopečný viděl v Brně čtvrtou žlutou a Jan Kvída utrpěl zranění lýtkového svalu. K nim je potřeba připočítat dlouhodobé marody Marka Plašila, Jiřího Janouška, Michala Trávníčka a Martina Matouška. „Takovou situaci jsem nezažil. Tým se nám zužuje po každém kole, ale pořád máme dost hráčů, kteří musejí těžký závěr sezony zvládnout,“ nehází flintu do žita Zdenko Frťala.

Na nastalou situaci trenér reagoval tím, že v týdnu do přípravy povolal několik dorostenců. S některými z nich počítá i do nominace na utkání s Ústím nad Labem. „Dva budou připravení na lavici náhradníků, kdyby se něco stalo. Kromě nich se od léta další tři zapojí do přípravy áčka, okolnosti si vyžádaly, že s námi už možná budou tyhle poslední tři kola. Určitě nechceme oslabovat dorost, ale na zdravotní stav musíme reagovat,“ vysvětluje šanci pro mladíky kouč A týmu.

Poslední vzájemný ligový zápas, 14. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR
1. 11. 2018, 18:00 h

FK Ústí nad Labem – FC Hradec Králové
0:1 (0:0)

Branka: 90. Miker.
ŽK:
71. Šup, 79. Brak, 88. M. Bílek – 68. Durdević, 90. Miker.
Rozhodčí:
Machálek – J. Poživil, Lakomý - Dubravský.

Delegát: Melichar.
Technický delegát: Rampáček.
Diváci: 828.
Střely na branku: 3:6 (0:1).
Střely mimo branku: 4:5 (2:2).
Rohové kopy: 2:8 (1:5).
Ofsajdy: 2:2 (0:2).
Fauly: 16:19 (8:12).
Držení míče: 46 % : 54 % (47 % : 53 %).

Delegace rozhodčích

Hlavní rozhodčí: Pavel Rejžek.
Asistenti: Petr Kotalík, Jiří Pečenka.
Delegát svazu: Jaroslav Kubíček.
Technický delegát: Ivo Chytil.

Copyright © 2019 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.