Ústí remizovalo s prvoligovou Plzní 2:2!

Ústí si díky brankám Moulise a Leibla odvezlo s Plzně cennou remízu 2:2.
Svěřence Jířího Skály dnes čekalo první přátelské utkání v roce 2017. Od 10:30 nastoupili fotbalisté Ústí proti mistrovské Viktorii Plzeň. Viktroka navíc do zápasu nasadilo to nejsilnější co má, včetně reprezentantů! Od začátku utkání bylo jasné, že hráče Ústí nečeká nic lehkého. Zejména aktivně hrající křídelní záložníci Plzně Petržela - Zeman, dokázali v úvodních minutám obráncům Ústí pěkně zavařit. Právě aktivně hrající Zeman mohl poslat v 10. minutě Plzeň do vedení. Jeho hlavička však skončila vysoko nad Tvrdoňovou bránou. O minutu později mělo velkou šanci i Ústí. Pavel Moulis, který se prosmýkl mezi bránci Plzně, nasměřoval svoji střelu pouze do tyče. Poté měla více gólových šancí Plzeň. Zejména Tomáš Poznar se ocitl několikrát ve velmi dobré pozici. První gól tedy přišel až před koncem poločasu. Tomáš Poznar dokázal ve 44. minutě využít zaváhání Mariána Tvdoně a poslal Plzeň do vedení. Do druhého poločasu udělal trenér Jiří Skála několik změn. Změny v sestavě udělal i Plzeň, která do druhého poločasu poslala kompletní novou jedenáctku. Úvod druhé půle však patřil hráčům ústecké Army. V 65. minutě dokázal na 1:1 vyrovnat Pavel Moulis. Po vyrovnání následoval fotbal nahoru a dolů, který se musel líbit všem přítomným divákům. V 76. minutě poslal Plzeň znovu do vedení Jan Kopic. Vedení Plzně však netrvalo dlouho. Takřka hned po rozehrání dokázal MIchal Leibl vyrovnat na 2:2. V následujích minutách měla Plzeň šance ke vstřelení branky, ale brankář Květon byl však proti, a to tedy znamenalo, že Ústí si z Plzně odvezlo cennou remízu 2:2!

FC Viktoria Plzeň - FK Ústí nad Labem 2:2 (1:0)
Branky:
 44. Poznar, 76. Kopic – 65. Moulis, 77. Leibl
FC Viktoria Plzeň sestava: 1. poločasBolek – Řezník, Piroch, Hájek, Janža (C) – Petržela, Hromada, Hořava, Zeman – Chrien (13. Suchan) – Poznar 2. poločasSváček – Matějů, Hejda, Piroch, Rychnovský – Kopic, Hrošovský, Hlavatý, Kovařík – Suchan – Ďuriš.
Ústí sestava: Tvrdoň (46. Květon) – Gilian, Peterka (C) (69. Miskovič), Zukič (46. Seidl), Leibl (46. Pícha) – Kateřiňák (69. Kubný), Miskovič (46. Martykán) – Moulis (69. Fábera), Výborný (69. Chukwuma), Procházka (46. Jindráček) – Pouček (69. Leibl)