Ústí využilo přesilovku a ze Sokolova si odváží 3 body!

Poslední soutěžní zápas v tomto kalendářním roce čekal fotbalisty Ústí na půdě FK Baníku Sokolov. Oba týmy dělily od sebe v tabulce pouhé 2 body, a tak se dalo očekávat vyrovnané utkání.
Trenér Jiří Skála udělal oproti minulému utkání se Znojmem v základní sestavě jednu změnu. Františka Myslivečka nahradil Jiří Miskovič. Hned v úvodu utkání se o několik útočných akcí pokoušeli hráči ústecké Army. Obrana Baníku byla však pozorná a žádnou velkou šanci Ústí nenabídla. V 8. minutě prostrčil pronikající Moulis míč na Petra Výborného, který svou střelu nasměřoval nad sokolovskou bránu. O dvě minuty později se fantastickým zákrokem prezentoval Marián Tvrdoň. Míč se dostal až k Sadílkovi, jehož bombu z metru fantasticky Tvrdoň zneškodnil.Poté se oba týmy střídali v nepřesnostech při rozehrávce. Ve 25. minutě mohlo jít Ústí do vedení. Martykán nasměřoval míč na Jakuba Píchu, jenž přesným centrem oslovil úplně osamoceného Výborného, který v tutové pozici hlavou mířil vedle brány. O minutu později dalším centrem Jakub Pícha našel Lukáše Poučka, ale bohužel ani jeho hlavička neskončila v sokolovské brance. Ve 37. minutě zahrozil také domácí Baník. Dvořák posadil balón na Ševčíkovu hlavu, který však mířil doprostřed brány, kde byl připravený Tvrdoň. Do kabin se odcházelo tedy za stavu 0:0. Druhý poločas začal velmi zostra. Domácí Provod se dopustil zbytečného faulu na polovině hřiště, a protože viděl druhou žlutou, musel předčasně do kabin! Po vyloučení Provoda převzali taktovku utkání hráči Ústí, ale ohrozit Beláně se jim moc nedařilo. Domácí mohli jít v 57. minutě zničehonic do vedení. Míč po obranném zákroku přistál na Sadílkově noze, který z voleje napálil míč těsně vedle tyče. Další červená karta na straně domácích přišla v 60. minutě! Medvěděv fauloval před šestnáctkou Píchu, a jelikož i on viděl podruhé v utkání ŽK mířil i on předčasně do kabin. Šance jít do vedení se naskytla v 64. minutě. Rychlý kontr Ústí táhl Moulis, který prostrčil míč na Lukáše Poučka, jenž v pádu nastřelil jen Belaně. O tři minuty později proskákal Píchův střílený centr kolem brankové čáry, kde však nebyli připraveni jeho spoluhráči aby dorazili míč za Belaňovo záda. Ústí i přes přesilovku spíše nakopávalo míče do šestnácky Baníku, který si vše dobře hlídal. Ústí se dočkalo v 77. minutě! Po rozehraném rohu nakrátko posllal Pavel Moulis míč pod sebe na Petra Výborného, kzterý nekompromisně uklidil míč pod víko - 0:1! V 87. minutě předvedl pěknou individuální akci Lukáš Pouček. Svoji střelu nasměřoval jen do připraveného Belaně. Druhý gól přišel v 90. minutě! Jiří Kateřiňák předvedl parádní slalom mezi hráčí Skolova, naservíroval míč na penaltu na Ivana Šnirce, který zamířil s přehledem k levé tyči - 0:2! Ústí si poté vše pohlídalo a s rokem 2016 se rozloučilo výhrou 0:2!

FK Baník Sokolov - FK Ústí nad Labem 0:2 (0:0)
Branky: 77. Výborný, 90. Šnirc
Sestava FK Baník Sokolov: Belaň – Strada, Ševčík, Vondráček, Medvěděv – Vrtělka (C) (53. Čihák), Machek – Sadílek, Glaser (78. Kosak), Jakub Dvořák II. (62. Průcha) – Provod
Sestava Ústí: Tvrdoň – Pícha, Seidl, J. Peterka (C), Šnirc – Kateřiňák, Martykán – Moulis, P. Výborný, Miskovič – Pouček
ŽK: 34. Provod, 44. Medvěděv, 90+1. Machek – 24. Kateřiňák, 32. Seidl, 75. J. Peterka
ČK: 47. Provod, 60. Medvěděv
Rozhodčí: Radek Dubravský – Adam Horák, Stanislav Pochylý