V dalším kole zajíždí Arma na trávník Pardubic!

ÚSTÍ N.L. - Tempo Fortuna národní ligy se zvyšuje, o víkendu následuje už 4. kolo. Ústeckou Armu tentokrát čeká zápas na hřišti soupeře. Nastoupí totiž proti týmu Pardubic. Souboj dvou tradičních druholigových soupeřů začíná v sobotu 19. srpna od 10:15 hodin. Zápas živě přenáší na streamu web Fortuny.
Arma se chce rehabilitovat

Ústečtí fotbalisté vstoupili po remíze ve Vítkovicích (0:0) a výhře nad Sokolovem (2:1) do Fortuna národní ligy solidně, avšak ranou do vazu byl poslední zápas s favoritem druholigové soutěže z Opavy. Slezský klub na stadionu v Ústí vyhrál vysoko 5:2. Ačkoli Arma nehrála vůbec špatně, rozhodující byl už začátek zápasu, když v úvodních pěti minutách Slezané hned dvakrát skórovali. A ani snížení Miskoviče těsně po přestávce k obratu nevedlo, protože v závěru zápas Opava znovu svůj náskok zvýšila.

"Paradoxně jsme odehráli jedno z nejlepších utkání v podzimní části. V prvních deseti minutách jsem náš výkon trochu nepochopil. Soupeři jsme strašně lehce darovali dva góly, a to rozhodlo," lamentoval nad posledním duelem s Opavou kouč ústeckého výběru Jiří Skála.

Arma má tak na kontě čtyři body v tabulce a aktuálně se nachází na 8. místě tabulky

Pardubice za sebou mají Východočeské derby

Pardubice mají oproti Armě jen o bod méně, přesto jsou v tabulce až 11. místě. V pondělí Pardubice dohrávaly ligové kolo v rámci regionálního derby s Hradcem Králové. Ačkoli se Pardubice dostaly v utkání do vedení, nakonec padly s rivalem 1:2. Za Pardubice skóroval Pavel Černý, Votroci pak skóre otočili zásluhou Pázlera se Schwarzem.

"Pocity z derby máme smutné. Po dobrém začátku jsme nevstoupili dobře do druhého poločasu. Vyvrcholilo to penaltou proti nám a červenou kartou. Pak už převaha Hradce byla znát," hodnotil regionální souboj pardubický Pavel Černý.

Ostatně Pavel Černý je asi největší osobností pardubického celku. Tento fotbalista strávil většinu kariéry právě v Hradci Králové a je synem významného bývalého hráče FC Hradec Králové.

Souboje mezi Ústím a Pardubicemi bývají značně vyrovnané. Oba týmy už rovněž patří mezi tradiční druholigové účastníky, a proto spolu sehrály celou řadu vzájemných zápasů.

Za posledních pět sezón sehrála Arma s Pardubicemi deset utkání. Z toho hned šestkrát vyhrálo Ústí, ve třech soubojích uspěly Pardubice a pouze jeden souboj skončil remízou. V uplynulé sezóně na podzim Ústí vyhrálo 2:1, avšak na jaře padlo s Pardubicemi 0:2. Fanoušci jistě vzpomínají na utkání ze sezóny 2015-2016, kdy 18. září porazila Arma doma Pardubice 4:1.

Sestava Pardubic z posledního zápasu proti Hradci Králové:

Knobloch - Přibyl, Piroch, Šejvl, Surzyn - Jeřábek - Mužík (80. Kovář), Řezníček, P. Černý (74. Kopřiva), Ladra - Petráň (67. Kovář).

Sestava Ústí nad Labem z posledního zápasu proti Opavě:

Kotěra – M. Zeman, Pimpara, L. Vaněk, Leibl – J. Peterka (C), Miskovič (74. P. Výborný) – P. Pilík, Jindráček, D. Procházka (61. Kacafírek) – Matějka.

Autor: Martin Pešout

Podívejte se na fotogalerii z posledního zápasu Army proti Opavě: