V generálce na hřišti v Roudnici se Arma utká se Sokolovem

ÚSTÍ N.L. - V pátek 23. února se od 14:00 odehraje poslední přípravné utkání ústecké Army před startem jarní části Fortuna národní ligy. V generálce na druhou ligu se ústecký tým střetne se Sokolovem.
Hráči Army jsou tento týden na soustředění v Roudnici nad Labem. Tam už odehráli přípravný duel s Olympií Praha (3:0) a herní soustředění zakončí pátečním soubojem se Sokolovem.

Arma se proti Sokolovu postavila už v letošním ročníku FNL dvakrát, na jaře se proto oba celky už ve druhé lize nepotkají. Ústecký tým porazil v 2. kole (4.8.2017) Sokolov 2:1, v odvetě v 16. kole (26.11.) následně padl na západě Čech 0:3. Od té doby se ale soupisky obou celků, a především ta Ústecká, proměnily. Arma přivítala přes zimu sedm nových posil a do jara vyběhne s prakticky novým týmem.

Co se týče Sokolova, jedná se o tradičního druholigového rivala. Trenérem Západočechů je bývalý legendární fotbalista Pavel Horváth. V brance pak chytá zapůjčený gólman Bolek z Plzně. Na soupisce je uveden ale i zkušený druhý gólman Belaň. Jinak se jedná o mladý tým, v záloze operuje Marek Strada z Teplic, šikovní jsou i Petr Glaser s Lukášem Provodem. Nejlepším střelcem na podzim ve FNL byl s pěti góly Jan Kosak.

Utkání se odehraje na fotbalovém stadionu v Roudnici nad Labem. Vzhledem k zimnímu počasí a těžkému terénu ale nebylo stoprocentně jasné, že se zápas odehraje, resp. že se odehraje na přírodní trávě roudnického hřiště.

Aktuální situaci okomentoval trenér FK Ústí nad Labem Aleš Křeček:

"Vzhledem k tomu, že se ochlazuje a v noci má výrazně mrznout, měli jsme nachystaný plán "B". Nechtěli jsme, aby Sokolov jezdil do Roudnice na případné špatné hřiště, a tak byla ve hře varianta, že bychom hledali náhradní hřiště i s třeba umělou trávou. Rozhodně se ale zápas odehraje. Poslední rozhodnutí jsme udělali ve čtvrtek dopoledne. Věříme, že počasí umožní odehrát zápas na přírodním trávníku."

Autor: Martin Pešout