V pátek nastoupí Arma proti Hradci Králové

ÚSTÍ N.L. - V týdnu byla ohlášena změna na trenérském postu, a tak fotbalisty Ústí povede do pátečního duelu proti Hradci Králové nový lodivod Aleš Křeček. Utkání proti Votrokům začíná v pátek v 18:00.
Arma neprožívá ideální fotbalové období. Nevyhrála sedm zápasů v řadě, během této porce duelů vydolovala jediný bod za remízu s Varnsdorfem. V tabulce klesla na sestupovou 15. příčku. Proto přišla změna trenéra a Jiřího Skálu s Petrem Fouskem nahradili Aleš Křeček s Jurajem Šimurkou.

Před týdnem schytala Arma debakl v Příbrami, kde prohrála 0:4. Má tedy na čem pracovat a v pátek přivítá silný Hradec Králové.

"Teď už toho moc nenatrénujete. Je to hlavách, je potřeba hlavy hráčů natočit správným směrem. Je to spíš o psychologické stránce. Není to o tom, abychom teď tady kopali do dveří a do košů. A dělali nějakou revoluci a rušili vše, co tady bylo dříve. Mužstvo má potenciál a je na čem stavět. Třeba první poločas v Příbrami odehráli hráči velmi dobře. Je potřeba, aby hráči prokázali velkou energii a nechali na hřišti všechno," sdělil trenér Křeček před duelem s Hradcem.

Obránce Patrik Gilián k soupeři řekl: "Hradec sestoupil vloni z první ligy a nečeká nás nic snadného. Hradec má kvalitu. Ale myslím si, že domácí prostředí nám prospívá. Snad budeme lepší v koncovce a doma zabereme. Potřebujeme vstřelit gól jako první. Nesmíme jako první inkasovat."

A stejný hráč dodal: "Rád bych fanoušky viděl na tribunách, i když se nám nedaří. Na fotbal se má chodit v dobrém i špatném. Potřebujeme podporu a vidět, že nás fanoušci budou tlačit a vidět, že chtějí, abychom uspěli. My do toho dáme úplně všechno. Potřebujeme získat tři body."

FC Hradec Králové

Východočeši v minulé sezóně sestoupili z první ligy, letos se jim ale ve FNL nedaří podle představ. Klub je až na 8. místě se ziskem 17 bodů. Naposledy v soutěži dokonce prohrál se Sokolovem.

V úterý ale šokoval Teplice v rámci osmifinále MOL Cupu. Na půdě prvoligového soupeře vyhrál 3:2 a postoupil dál.

Vinou karetního trestu do zápasu nezasáhne hradecký Petr Schwarz, po zranění se naopak vrací Janoušek s Čechem.

V úterý hrál Hradec v Teplicích a během tří dnů bude vážit druhou cestu na sever Čech. "Je to náročné hlavně ze strany cestování. Máme ovšem široký kádr, takže se prostřídáme. Určitě je lepší hrát než trénovat, a protože chceme uspět na všech frontách, tak to musíme zvládnout a frekvencí zápasů počítat. Chceme se dosta co nejdále v MOL Cupu i zvládnout druholigovou soutěž," nastínil hradecký Jan Shejbal.