V pátek nastoupí Arma proti Třinci

ÚSTÍ N.L. - V 7. kole Fortuna národní ligy nastoupí ústecká Arma na domácím trávníku proti soupeři z Třince. Arma po posledním zaváhání na půdě Českých Budějovic potřebuje v domácím prostředí zabrat, a proti Třinci by to mohlo vyjít. Utkání začíná na Městském stadionu v pátek 8. září od 18 hodin.
Arma zažila solidní vstup do sezóny, ale v posledních týdnech se začala propadat tabulkou. Aktuálně má po šesti kolech na svém kontě sedm bodů, což zatím stačí na 11. místo. Nejlepší zápas ústecký tým zažil proti Znojmu, které na domácím trávníku rozdrtil 4:0. Jenže hned několik dní na to Arma přijela do Českých Budějovic a proti favoritovi z jihu Čech neuspěla, když na jeho stadionu prohrála 0:2. Arma tak nyní potřebuje zabrat na vlastním hřišti. A to se jí vyjma souboje s Opavou (2:5) jinak letos daří. V domácím prostředí už Arma porazila Sokolov a právě Znojmo.

"Teď jsme to trochu pokazili v Budějovicích, kde jsme věděli, že to bude těžké, ale chtěli jsme získat aspoň bod. Nenavázali jsme tak na předchozí bodový zisk se Znojmem, které jsme porazili 4:0. Tak nyní musíme doma porazit Třinec v dalším kole," burcuje ústecký útočník Štěpán Kacafírek.

Další forvard Martin Jindráček doplňuje: "V kabině je nálada dobrá. V reprezentační pauze jsme si trochu od fotbalu odpočinuli a nyní od pondělí se do toho znovu vrhneme a v pátek nastoupíme proti Třinci. Budeme potřebovat na domácím trávníku uspět."

Po karetním trestu se vrací do sestavy kapitán Peterka.

Třinec má v úvodu sezóny formu

Fotbalisté Třince zrovna neplatí za dlouhodobé favority druhé ligy. V úvodu letošního ročníku se ale hráčům z města ocele rozhodně daří. Třinec byl i chvíli v čele tabulky, aktuálně se nachází na 6. místě se ziskem deseti bodů, a tak na sever Čech pojede v dobrém rozmaru.

Třinec zahájil sezónu vítězstvím ve Varnsdorfu 1:0, pak udolal exligovou Příbram 2:1 a padl až překvapivě s Frýdkem-Místkem 0:1. Pak přišla výhra nad Olympií 2:0, následná porážka v Sokolově 0:1 a v posledním utkání se Třinec rozešel smírně bez branek s Hradcem Králové.

"S Hradcem se jednalo o vyrovnané a bojovné utkání. Měli jsme šance, sám jsem jich několik spálil a kdybychom dali gól, zápas by se vyvíjel asi jinak. Zasloužili bychom si vyhrát," řekl na klubovém webu útočník René Dědič.

Zajímavostí pak je, že v 3. kole MOL Cupu se Třinec představí v pražském Edenu proti Slavii.

V dresu Třince navíc nastupuje Jiří Katěřiňák, který minulou sezónu strávil v Ústí nad Labem. V obraně pak působí Marek Čelůstka, bratr slavnějšího Ondřeje Čelůstky, který hraje v tureckém Antalyasporu.

Zkušený je pak gólman Lukáš Paleček, který dříve chytal v Mostě, Viktorii Žižkov, Ostravě, Příbrami nebo Karviné.

Sestavy obou týmů z posledního zápasu:
FK Fotbal Třinec:
Lukáš Paleček - Pavol Ilko, Marek Čelůstka, Mikk Reintam, Imrich Bedecs, Jiří Janoščín - Matej Ižvolt, Richard Vaněk, Šimon Šumbera, Jiří Kateřiňák - René Dedič (90. Václav Juřena).

FK Ústí nad Labem: Kotěra – Miskovič, M. Zeman, L. Vaněk, Šnirc (46. Leibl) – P. Pilík, Gilián, Richter, Jindráček (82. P. Výborný) – Matějka, Kacafírek (62. D. Procházka).

Autor: Martin Pešout

Podívejte se na fotogalerii z posledního zápasu Army ve Fortuna národní lize proti Českým Budějovicím.