V sobotu do Ústí přijede Dukla

ÚSTÍ N.L. - V sobotu 27. ledna přijede do Ústí nad Labem Dukla Praha. Přípravné utkání začne v 11:00 na UMT vedle hlavního stadionu. Neváhejte a přijďte podpořit Armu proti prvoligovému soupeři.
Arma se s Duklou před lety potkávala ve druhé lize, poslední léta ale Dukla působí v první lize, a tak střetnutí s tímto soupeřem pro hráče Ústí nad Labem už nejsou tolik běžné. Před třemi lety sešli oba soupeři například v osmifinále MOL Cupu. Arma tehdy v předešlém kole vyřadila Slavii, ale na Duklu ve dvojzápase už nestačila.

Ústí každopádně čeká atraktivní soupeř. A také těžký. Kromě Teplic se dosud svěřenci Aleše Křečka střetávali pouze s celky z nižších soutěží. S Teplicemi Arma uhrála remízu 3:3 a nyní Ústečany bude čekat další kvalitní protivník. Zajímavostí bude, že proti svému mateřskému klubu bude hrát v ústeckém dresu testovaný Ladislav Vopat.

Dukle patří po podzimu v HET lize 10. místo a do druhé části sezóny tak vyrukuje ze středu tabulky.

Otázkou je, v jakých sestavách oba celky nastoupí. Nicméně nejlepším střelcem Dukly po podzimu v první lize je Jan Holenda se šesti góly. Na soupisce nalezeneme další zajímavé hráče, namátkou: Lukáš Holík, Marek Hanousek, Daniel Tetour, Jakub Podaný, Ivan Ostojič. Velkými osobnostmi jsou Mario Holek, Martin Jiránek či Ondřej Kušnír. V brance dostává prostor Filip Rada.

Dukla má za sebou zajímavou zimní přípravu. Před nadcházejícím odletem na zahraniční soustředění, kam vyrazí po zápase s Ústím, odehrála několik duelů s německými týmy. S bundesligovým Lipskem prohrála 0:2, následně se střetla s Norimberkem a naposledy v rámci německého turné prohrála na hřišti Energie Cottbus, která nastupuje ve čtvrté lize.

Poslední utkání odehrála Dukla ve středu 24. ledna s tradičním soupeřem jejích příprav, a to s druholigovou Vlašimí. Dukla druholigového soupeře porazila 2:1.