V sobotu jede Arma na trávník exligové Příbrami

ÚSTÍ N.L. - Ve 12. kole Fortuna národní ligy zajíždí Arma na stadion Příbrami. Poměří se s týmem, který ještě vloni působil v nejvyšší české soutěži. Zápas začíná v sobotu 21. října od 15:30.
Armě se v poslední době příliš nedaří. Z posledních šesti druholigových duelů získala pouze bod za remízu 1:1 s Varnsdorfem. Mezitím ještě přibyla porážka v 3. kole MOL Cupu od Slovácka. Ústecký tým proto potřebuje zabrat. Navíc když v minulém kole prohrál s Viktorií Žižkov 0:3. Zatím jsou tak svěřenci trenéra Jiřího Skály na 13. místě tabulky se ziskem osmi bodů. Je jasné, že Arma potřebuje začít sbírat body.

V posledních zápasech nebývá herní projev Army špatný, tým ale nedává příliš branek. Věřme proto, že zlepšení přijde u soupeře ze středních Čech.

"Já jsem motivovaný na každý zápas. V Příbrami jsem hrál, tak se tam těším, ale motivaci mám na všechny soupeře, ať hrajeme se Žižkovem, Příbramí nebo Frýdkem-Místkem. Každý zápas je důležitý," říká před duelem v Příbrami útočník Štěpán Kacafírek, který v dresu Příbrami strávil minulou sezónu 2016-2017.

"Musíme najít optimální řešení a sestavu, která bude odhodlaná za Ústí v Příbrami bojovat," doplňuje kouč Army Jiří Skála.

1.FK Příbram

Ani Příbram na tom není v současné době ideálně. Po sestupu z první ligy chtěla pracovat na okamžitém návratu do nejvyšší soutěže. Zatím to tak ale nevypadá. Tým je na 7. místě a na postupové pozice má pětibodovou ztrátu.

Jakýmsi vrcholem příbramské (ne)pohody mohla být poslední porážka od Vítkovic 0:1.

Vítkovice přitom byly přikovány ke dnu tabulky, a tak se moc nečekalo, že by dokázaly Příbram takto překvapit. A stalo se. To může být návod i pro ústeckou Armu. Příbram celkově střídá lepší chvilky s horšími a poztrácela už mnoho bodů.

Příbram dokázala letos porazit Hradec Králové i České Budějovice, padla ale třeba s Vlašimí, Třincem nebo nováčkem z pražské Olympie.

Osobnosti Příbrami? Hodně zkušený je trenér Středočechů Josef Csaplár, který například vyhrál titul se Slovanem Liberec v roce 2002. V brance dostává prostor Marek Boháč, obranu diriguje zkušený Tomáš Zápotočný nebo Rudolf Skácel. V záloze jsou zajímaví Zoran Danoski, Daniel Tarczal nebo Peter Grajciar. V útoku působí Kasten Ayong nebo navrátilec Antonín Fantiš.

Sestavy obou soupeřů z posledního zápasu:

Ústí n.L.: Tvrdoň – M. Zeman, Pimpara, L. Vaněk, Leibl (40. Šnirc) – P. Pilík (60. Matějka), J. Peterka (C), Miskovič, D. Procházka (60. Gilián) – Jindráček, Kacafírek.

Příbram:
Boháč – Zápotočný, Kodr, Tregler, Vávra – Fantiš, Květ, Matoušek (56. Danoski), Grajciar (76. Černý), Kilián (63. Januška) – Ayong.

Autor: Martin Pešout

Podívejte se na fotogalerii ze zápasu mezi Armou a Viktorií Žižkov.