V Ústí už jsem hrál s U19. Stadion je velmi příjemný, říká Alex Král

V sobotu 11. listopadu nastoupí na ústeckém stadionu česká fotbalová reprezentace do 21 let proti San Marinu. Během promo akce, při níž někteří reprezentanti jeli trolejbusem z Mírového náměstí na Městský stadion, poskytl rozhovor novinářům obránce Teplic a český reprezentant Alex Král.
Někteří reprezentanti výběru do 21 let, mezi nimiž jste byl i vy, se ve středu projeli ústeckým trolejbusem mezi běžnými cestujícími. Co vy a městská hromadná doprava?

Jako mládežník jsem na tréninky jezdil městskou hromadnou dopravou. Teď už jezdím autem. Dřív měli spolužáci ve škole nějaké narážky, protože museli jezdit autobusem a já pak už jezdil autem, ale to bylo vše spíše ve srandě. Občas jsem spolužáky i svezl. 

Už jste někdy hrál v Ústí nad Labem?

Přesně před rokem jsem tu hrál první část kvalifikace o postup na EURO do 19 let. Podařilo se nám tu postoupit do další fáze, takže na Ústí nad Labem mám rozhodně příjemné vzpomínky. 

Stadion tedy znáte. Jak se vám zamlouvá?

Prostředí ústeckého stadionu je příjemné. Hrálo se mi tady velmi solidně. Doufám, že se mi bude hrát v sobotu dobře stejně jako před rokem. A že nás přijdou podpořit fanoušci. 

Byl jste někdy v Ústí nad Labem ve svém soukromém čase mimo fotbal?

V Ústí jsem byl dosud jen jednou. Byl jsem se podívat v hotelu a v restauraci Větruše, kde jsme nyní ubytovaní. Je to krásný hotel. Vím, že v Ústí hrálo reprezentační áčko s Litvou, na tom utkání jsem se ale nebyl podívat.

S jakým cílem vstoupíte do sobotního duelu se San Marinem?

V duelu se San Marinem budeme favoriti, ale rohodně nechci kvality San Marina snižovat nebo soupeře podceňovat. Nečeká nás nic snadného. Doufám, že za podpory fanoušků to zvládneme, protože pro vývoj kvalifikace teď musíme vyhrát dva nejbližší zápasy a získat šest bodů, abychom měli šanci se vrátit do boje o postup.

Již nastupujete v české první lize za Teplice. Nyní se ale vracíte do své věkové kategorie v reprezentaci mezi mladší hráče. Kde je pro vás složitější nastupovat?

V lize i reprezentaci nastupuji proti silnějším a větším hráčům. Ani v jednom případě to proto není snadné a nelze porovnávat, kde je snadnější hrát. V obou případech jsem ale připraven hrát na sto procent.
PARTNEŘI:

Copyright © 2015 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz

Powered by GOLDMIND Marketing and Digital