V úvodním kole Fortuna:Národní ligy na Armu čeká Sokolov!

ÚSTÍ N.L - Přípravné zápasy jsou fuč a teď Armu čeká už ostrý start do nového ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY! V pátek 20.7. přijede do Ústí v rámci 1. kola soutěže FK Baník Sokolov. Zápas začne už v 17 hodin!

Arma bude chtít navázat na úspěšný závěr minulé sezóny, ve kterém vyhrála pět posledních zápasů v řadě a díky tomu uhájila druholigovou příslušnost. Po sezóně pak došlo k rozsáhlé přestavbě kádru. Trenér Křeček si tak musel sestavit téměř nový tým. Skončili hráči na hostování, z nichž zůstal jen Olivier Kingue. Na druhé straně přišla nová řada fotbalistů, po většinou na hostování z Teplic (Strada, Bílek či Šup). Výrazné osobnosti pak přišly do Ústí na přestup z Hradce Králové: gólman Jiří Lindr a záložník či krajní obránce Marek Krátký.

V přípravě se Armě dařilo, prohrála jen s týmem Carl Zeiss Jena 0:1. Jinak vítězila a připsala si skalp i prvoligových Teplic (2:1). V generálce na ligu pak přetlačila Karlovy Vary po výsledku 1:0.

"Vstup do soutěže je důležitý, to si uvědomujeme. Věřím, že hráči po posledním přípravném zápase, který nebyl ideální, si uvědomí, že začátek sezóny je ostrý a je důležitý, jak do soutěže vstoupíme. Budeme chtít začít sezónu vítězně a zažít úspěšný start," předesílá trenér Army Aleš Křeček.

Ten si pochvaloval i výsledkově celkem úspěšnou letní prípravu. "Zápasy v přípravě nechceme přeceňovat ani podceňovat. Některé duely byly s kvalitními soupeři, ať už se jednalo o Teplice nebo Jenu. Vstřelili jsme čtrnáct gólů, pětkrát jsme vyhráli, jednou prohráli. Ostré zápasy jsou ale jiné. S výkony v přípravě až na zápas s Karlovými Vary jsem byl spokojen," dodal Křeček.

FK Baník Sokolov

Sokolov se v uplynulé sezóně 2017-2018 umístil na 7. místě se ziskem 41 bodů při skóre 34:39. V pozici hlavního kouče vedl Západočechy trenér Pavel Horváth, který nyní vstoupí do své druhé trenérské sezóny coby hlavní kouč. Horvátha, bývalého hráče Sportingu Lisabon či Galatasaraye Istanbul a účastníka Ligy Mistrů s Viktorií Plzeň nemusíme dále představovat.

Sokolov v létě sehrál zajímavé zápasy převážně s celky z české první ligy. Na úvod porazil Františkovy Lázně 4:0 a pak hrál už jen se samými těžkými váhami. S Viktorií Plzeň prohrál 0:2, s Mladou Boleslaví 0:5, s VFC Plauen uhrál remízu 2:2 a v sobotu v generálce prohrál v Teplicích 0:3.

Ohledně soupisky tým posílili David Štípek, Milan Mišůn či Václav Vašíček, všechno borci se zkušenostmi z české první ligy nebo dokonce i evropských pohárů.

Kouč Pavel Horváth hodnotil poslední zápas přípravy s Teplicemi takto:
"Herně to od nás nebylo špatné, ale dostali jsme lekci z produktivity, a proto jsme prohráli 0:3. Jinak jsme se v přípravě utkali se soupeři z první ligy, což byla cenná zkušenost, protože s takovými týmy nehrajeme zrovna každý den. Doufám, že v sezóně to bude vidět a nějaké zkušenosti jsme z toho nasbírali. A to nám ještě dva zápasy v přípravě odpadly."

Co Horváth říká na Armu, s kterou se utká v 1. kole? "Měli jsme zvěda na zápase Ústí proti Karlovým Varům. Je to začátek soutěže, začínáme dvakrát venku a pak máme doma Hradec, takže nás čeká těžký los. Vloni jsme z prvních tří zápasů získali jeden bod, to se doufám nyní nebude opakovat. V minulé sezóně byly při zápase v Ústí emoce, byl tam nevrácený balón, ale to už je zapomenuté. V zimě jsme s Ústím už hráli přátelák a emoce už odpadly," usmíval se Horváth po generálce Sokolova v Teplicích.

Autor: Martin Pešout

Podívejte se na loňský zápas Army se Sokolovem v galerii: