Vašek fantasticky vychytal Čelůstku a pak tvrdil: Bod se počítá

ÚSTÍ N.L. - Hvězdou utkání mezi Ústím a Pardubicemi byl gólman Petr Vašek. Nová posila mezi tyčemi se uvedla trojicí parádních zákroků při velkých šancích hostujícího celku a díky němu v utkání 18. kola Arma neinkasovala. Za zmínku stojí jeho zásah při trestném kopu Čelůstky, kdy míč mířil do šibenice.
Jak hodnotíte zápas s Pardubicemi?
Chtěli jsme vyhrát. Pro mě by bylo lepší vyhrát 4:3 než hrát 0:0. Ale byl to těžký zápas. Vytvořili jsme si málo šancí. Byli jsme nervózní, měli jsme svázané nohy. Ale všichni bojovali, není si co vyčítat. Pardubice nemají náhodou 29 bodů v tabulce. Co si pamatuji, když jsem hrál v Opavě nebo v Baníku Ostrava, tak jsem Pardubice snad ještě neporazil. Pokaždé z toho byla remíza.

Lze získaný bod akceptovat?
Je to bod, počítá se. Teď pojedeme do Znojma a budeme se snažit získat tam tři body. Chceme udělat vše proto, abychom se co nejdříve zachránili. Je tu skvělá parta. Musíme táhnout za jeden provaz a věříme, že se nám náš cíl podaří.

Můžete se vrátit k momentu z 19. minuty, kdy jste fantasticky vytáhl trestný kop Čelůstky?
Ani nevím, jak to bylo. Míč nečekaně padal, byl to takový kop... no od Čeldy (smích). Nevím, jestli míč směřoval do brány, ale narazil jsem se od tyče. S Tomášem Čelůstkou se známe z Opavy a kdyby vstřelil gól, tak by to s ním nebylo k vydržení (úsměv).

Hecovali jste se s Čelůstkou před zápasem?
Ne, na to už nejsem (úsměv). Už jsem starší střevo. Ale občas si napíšem. Po zápase si zavoláme, ale tu akci řešit nebudeme. Dobře to kopl, ale podařilo se mi to chytit. Není co řešit.

Co říkáte na svůj první start za Ústí?
Nevěděl jsem, že budu chytat. Trenér mi řekl, že půjdu do brány až před zápasem. Máme společný cíl a to je záchrana. S brankářským kolegou jsme dřeli v přípravě jako koně, jsme připravení. Jestli budu něco platit za první vychytanou nulu do týmové kasy? No, to říkejte potichu, nebudu to radši připomínat (úsměv). Ale něco mi asi naúčtují.

Jak se vám zamlouvala atmosféra domácího stadionu?
Super, umělé osvětlení mě neoslňovalo, chytalo se mi dobře. Nejraději mám, když je plná tribuna. Bylo to trochu komorní. Ústí je velké město, mohlo by na sportovní zápasy chodit více lidí. Snad je přitáhneme na tribuny.

Autor: Martin Pešout
Foto: Eva Kotěrová