Ve druhém kole hostí Arma Sokolov. Přijdou góly?

ÚSTÍ N.L. - Ve druhém kole Fortuna národní ligy hostí fotbalisté Ústí nad Labem soupeře ze Sokolova. Ten přijede s oblíbeným Pavlem Horváthem, který v pozici trenéra převzal právě sokolovský Baník před startem letošního ročníku. Zápas začíná v pátek 4. srpna od 18 hodin.

Sokolov několik let patřil k elitním týmům druhé nejvyšší soutěže a několikrát byl na dostřel postupové pozici. Minulá sezóna se ale Západočechům vůbec nepovedla, když do posledního kola hráli o záchranu před pádem do ČFL. To přineslo i razantní změny v týmu a mimo jiné se novým trenérem stal oblíbený Pavel Horváth, který patří k legendám české nejvyšší fotbalové soutěže. Ten navíc hrával před lety se současným trenérem Army Jiřím Skálou v Teplicích a rovněž Skála vedl ještě poměrně nedávno Horvátha v Plzni coby asistent trenéra Pavla Vrby.

A pod novým koučem Sokolov postoupil v MOL Cupu, když rozdrtil Louny 7:0. V létě se tým připravoval na soustředění ve Františkových Lázních.

Druholigovou sezónu Sokolov odstartoval před týdnem ve Vlašimi, kde prohrál 1:2. Ačkoli Sokolov vedl od třicáté minuty, když se trefil Ševčík, domácí Vlašim otočila vývoj zápasu ve svůj prospěch. V prvním zápase tak Baník body nebral.

Cíle Sokolova v sezóně? „Ve Fortuna národní lize bychom se chtěli vrátit do pozic, na které jsme zvyklí. Nechtěl bych momentálně koncertovat místo, ale chceme zpět do horní poloviny tabulky. S tím je spojený cíl předvádět atraktivní fotbal tak, aby na stadion zamířilo co nejvíce fanoušků,“ řekl před sezónou ředitel sokolovského klubu Tomáš Provazník.

SESTAVA SOKOLOVA Z POSLEDNÍHO UTKÁNÍ

Belaň - Mejdr, O. Ševčík, Mráz, Končal - Machek, Glaser (K) - Provod, J. Dvořák II. (55. Hlavatý), Kosak (58. Rychnovský) - A. Ševčík (73. Přeučil)

ARMA NADÁLE PRODÁVÁ PERMANENTKY

Ústecký fotbalový klub stále prodává permanentní vstupenky na novou sezónu. Fanoušci tak stále mají šanci zajistit si své oblíbené místo na tribuně.

Permanentka zajistí jednoduchý vstup na všech 15 domácích utkání ve Fortuna národní lize včetně zápasů MOL Cupu. Arma pro letošek navíc oblékla permanentky do nového grafického designu. Nákup permanentky ušetří až 200 Kč a zajistí rovněž vstupy na domácí utkání MOL Cupu, slevy u partnerů, setkání s hráči, i účast ve speciálních soutěžích. Kde lze permici pořídit? Například v kavárně CAFE-IN v OC Fórum.  Zájemci se mohou rovněž zastavit a nakupovat přímo na sekretariátu Městského stadionu každý všední den mezi 8 a 14 hod.

Autor: Martin Pešout