Ve šlágru 14. kola přivítá Ústí nad Labem Hradec Králové

Ústí nad Labem - Fotbalisté Army ve 14. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR hostí FC Hradec Králové. Svěřenci Aleše Křečka budou před televizními kamerami opět chtít potěšit vlastní publikum a nedopustit dobytí ústeckého stadionu. I nadále totiž platí, že poslední domácí prohra Severočechů se zrodila 17. 11. 2017 s Frýdkem-Místkem (0:1). Obejít se Ústečtí budou muset bez Michala Leibla, který ve Varnsdorfu inkasoval po druhé žluté také červenou kartu.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

Ústí nad Labem má s Hradcem Králové z loňského ročníku pozitivní bilanci. Arma před vlastními fanoušky remizovala 27. 10. 2017 s Hradcem Králové 1:1, v květnu letošního roku v klíčovém 27. kole Fortuna národní ligy ČR svěřenci Aleše Křečka zvítězili na Všesportovním stadionu Hradec Králové 3:1 (výsledek z pohledu Army).

Zdenko Frťala společně se svým asistentem Ondřejem Prášilem zaznamenal do soutěžní tabulky dosud třiadvacet bodů, venkovní porážky utrpěl celek pod jeho vedením s Varnsdorfem, Chrudimí, Zbrojovkou Brno (0:1) a s Českými Budějovicemi (1:3). Bezbranková remíza se konala v souboji Hradce Králové s Vítkovicemi a Prostějovem. Nejvyšší výhru si připsali Východočeši proti Viktorii Žižkov (4:0; všechny výsledky z pohledu Hradce Králové).

Hradec Králové nedokázal tento rok zopakovat úspěch z minulé sezóny, kdy se probojoval přes venkovní utkání s Olomoucí a Teplicemi až do čtvrtfinále MOL Cupu, ve kterém se stalo hráčům z krajské metropole Královéhradeckého kraje osudným domácí prostředí v zápase se Zlínem. V letošním ročníku prošel Hradec Králové v pohárové soutěži přes Slatiňany, ve druhém kole ale již nestačil na Olympii Radotín.

Poslední vzájemný ligový zápas, 27. kolo Fortuna národní ligy ČR
11. 5. 2018, 18:00 h

FC Hradec Králové – FK Ústí nad Labem 1:3 (0:2)
Branky: 73. Plašil – 28. a 68. Jakubov, 37. Leibl.
Rozhodčí: Rejžek – Koval, Kožár.
Bez karet.
Diváci: 844.

Delegace rozhodčích

Hlavní rozhodčí: Jan Machálek.
Asistenti: Jaroslav Poživil, Lukáš Lakomý.
Čtvrtý rozhodčí: Radek Dubravský.
Delegát svazu: Jaroslav Melichar.
Technický delegát: Zbyněk Rampáček.