Ve středu čeká Armu MOL Cup se Slováckem!

ÚSTÍ N.L. - V 3. kole MOL Cupu hostí Arma na domácím stadionu ve středu 4. září od 18:00 prvoligové Slovácko. Svěřenci trenéra Jiřího Skály se pokusí překvapit a vyřadit soupeře z HET ligy. Cena vstupenek je stejná jako na druhou ligu, tedy 50 Kč, ženy mají vstup zdarma, ale volnou vstupenku si musí vyzvednout na pokladnách. Dále bude k prodeji zápasový zpravodaj, tradiční poločasové soutěže a nezapomeňte si vybrat i nové klubové suvenýry!
Arma je v tabulce Fortuna národní ligy až třináctá se ziskem osmi bodů. V poslední době není výsledková forma zrovna ideální. Po domácí remíze s Varnsdorfem prohrál ústecký tým v minulém kole na hřišti Vlašimi 1:2.

Nyní čeká náš tým prvoligové Slovácko. Celek z východní Moravy vede nově Michal Kordula, který převzal tým po Stanislavu Levém, který se posunul do funkce sportovního ředitele. Fanoušci Army si vzpomenou, že před několika lety pod vedením trenéra Svatopluka Habance (rovněž bývalý ústecký trenér) krátce působil ve Slovácku Jan Martykán

Slovácko je v aktuální tabulce HET ligy na 11. místě se ziskem osmi bodů při skóre 7:7.

Osobnosti 1. FC Slovácko

Mezi hráčské osobnosti Slovácka lze počítat gólmana Milana Heču, obránce Tomáše Radu, kapitána Veliče Šimulikovskiho či Jana Navrátila, jenž působil v Liberci. V týmu také působí Lukáš Sadílek, jehož bratr působí v Niozemsku. Samozřejmě je ale otázkou, s jakou sestavou vyběhne tým z Uherského Hradiště k zápasu na Městském stadionu. Výprava Slovácka ale jinak Ústí nad Labem dobře zná, jelikož při cestě na zápasy do sousedních Teplic se klub z Uherského Hradiště několikrát ubytovával v ústeckém hotelu Clarion.

Arma se na soupeře těší

"Zahrát si se Slováckem je pro nás odměnou, těším se na konfrontaci s ligovým týmem a navíc v domácím prostředí. Hru Slovácka vnímám velmi pozitivně. Viděl jsem je v jejich ligovém utkání nedávno proti Liberci. Rozhodně nás čeká kvalitní soupeř," předesílá kouč Army Jiří Skála. A dodává: "Soupeře budeme chtít potrápit. Prostor ale asi dostanou hráči, kteří dosud nebyli tolik vytěžovaní."

"Potrénujeme a půjdeme do poháru se Slováckem. Budeme chtít Slovácko porazit, ale prvořadá je pro nás druholigová soutěž,"
říká útočník Army Štěpán Kacafírek.

Historie Army v MOL Cupu

Vloni vypadla Arma v této fázi MOL Cupu s prvoligovým Brnem. Všichni jistě ale máme v paměti památné dvě výhry nad Slavií Praha v domácím prostředí v letech 2012 a 2015. V nedávné minulosti Arma v poháru vyřadila třeba i Baník Ostrava. Jinak si zahrála se Slovanem Liberec, Jabloncem či Duklou Praha

Vloni se Arma poměřila se Zbrojovkou Brno, doma ale prohrála 1:4. "Může to být pro nás inspirací. Vloni jsme s Brnem odehráli doma výborný první poločas a dostali se do vedení. Potom se ukázala hráčská kvalita a rozdíl mezi první a druhou ligou. Brno pak bylo lepší a vyhrálo. Můžeme se z toho poučit směrem k letošnímu pohárovému utkání proti dalšímu prvoligovému soupeři," popisuje trenér Skála.

Zápasy Army proti celkům z 1. ligy v posledních letech v období 2008-2016:

3. kolo FK Ústí nad Labem – FC Zbrojovka Brno 1:4

3. kolo: FK Ústí nad Labem – SK Slavia Praha 4:2

Osmifinále: FK Ústí nad Labem - FK Dukla Praha 0:3 a 0:3

3. kolo: FK Ústí nad Labem – FC Slovan Liberec 0:3

3. kolo: FK Ústí nad Labem – FC Baník Ostrava 2:0

Osmifinále: FK Ústí nad Labem – FK Jablonec 0:1 a 0:2

3. kolo: FK Ústí nad Labem – SK Slavia Praha 3:2 pen.

Osmifinále: FK Ústí nad Labem – FK Jablonec 0:5 a 1:7

2. kolo: FK Ústí nad Labem – FK Teplice 0:2

3. kolo: FK Ústí nad Labem – Slavia Praha 2:3

2. kolo: FK Ústí nad Labem – FK Teplice 1:4

2. kolo: FK Ústí nad Labem – FK SIAD Most 2:1 pen.

3. kolo: FK Ústí nad Labem – SK Kladno 1:2

Autor: Martin Pešout

Podívejte se na fotogalerii z posledního zápasu Army ve Vlašimi: