Ve středu proběhla tisková konference FK Ústí

Ve středu 1. března se v Presscentru na Městském stadionu v Ústí nad Labem uskutečnila tisková konference klubu FK Ústí nad Labem před startem jarní části Fotbalové národní ligy.

Před novináře usedl 1. náměstek primátorky MUDr. Jiří Madar, předseda klubového představenstva Libor Zajíček, výkonný ředitel klubu Ing. Petr Heidenreich, trenér týmu Jiří Skála a kapitán Jan Peterka.
MUDr. Madar ve své úvodní řeči popsal a potvrdil roli vlastníka Města Ústí nad Labem: „Město Ústí vždy podporovalo sport a také současné vedení města v tomto trendu pokračuje, je schválená tříletá koncepce podpory sportu, ve které je také fotbal, včetně podpory mládeže a já spolu s kolegy ve vedení města věříme v další dobrou propagaci města na celorepublikové úrovni. Jsem moc rád, že se nám daří na novém Městském stadionu hrát fotbal na republikové úrovni a považujeme sport za součást společenského života v Ústí nad Labem. Velmi se také těšíme na utkání národního týmu v Ústí nad Labem a věříme, že budeme dobrými hostiteli českého národního týmu v Ústí nad Labem.“

Na úvodní slovo náměstka primátorky navázal předseda představenstva Libor Zajíček: „Na začátku si dovolím poděkovat panu náměstkovi a vedení města v čele s paní primátorkou za podporu města Ústí nad Labem, které si moc vážíme a víme, že není úplně jednoduché prosadit podporu sportu mezi všemi zastupiteli v takové míře jakou obsahuje již zmiňovaná koncepce. Do sezóny vstupujeme s tím, že jsme na současném osmém místě a přesto, že to nebude jednoduché, klademe si za cíl posun v tabulce a chtěli bychom konečné umístění do pátého místa. Čeká nás určitě sportovně náročné jaro, ale určitě i po technické stránce projde klub zatěžkávací zkouškou, neboť se na Městském stadionu uskuteční již zmiňované utkání národního týmu. Dále bych se chtěl trochu pochlubit, že jsme na začátku letošního roku získali dalšího partnera, je to tradiční ústecká značka, pivo Březňák a probíhají další jednaní s potenciálními partnery. V minulém týdnu představenstvo společnosti schválilo vyrovnaný rozpočet, který je naplněný do konce roku, což je myslím dobrá zpráva jak pro vlastníka, tak pro sportovní část klubu a v neposlední řadě také pro naše fanoušky.“

Arma začíná fotbalové jaro na hřišti favorita FNL a nejen o tom, ale také o celé přípravě hovořil trenér Skála: „Špička tabulky je velmi silná a my hned na úvod máme v prvních čtyřech kolech všechny týmy z čela tabulky a první kolo v Ostravě pro nás bude velmi těžký vstup do soutěže. Jsem rád, že tým absolvoval dvě soustředění, z nichž zejména to druhé na přírodní trávě v Roudnici v minulém týdnu bylo pro nás velmi přínosné a věřím, že ho právě v těch prvních kolech dokážeme proměnit v příznivé výsledky. Jsem rád, že se podařilo vedení klubu zajistit příchod Jirky Pimpary, od kterého si slibujeme zejména posílení defenzivní činnosti týmu a také významný podíl na organizaci hry. Dále přišel mladý Patrik Gilián na hostování ze Slavie Praha, který je pro nás posílením konkurence na pravé části, může nastupovat od obránce až po pravé křídlo anavíc je mladý a perspektivní do budoucna pro FK Ústí nad Labem a to je i také náš plán do budoucna, hledat takové podobné hráče, kteří zapadnou do našeho herního systému. Věřím, že se nám podaří splnit cíl, který před nás vedení týmu postoupilo, i když to bude složité, ale společně s mužstvem pro to uděláme maximum.“ Kapitán týmu Jan Peterka potvrdil trenérova slova: „Příprava byla dlouhá a náročná, ale všichni víme proč jsme tady a všichni se těšíme na první kolo v Ostravě, které bude určitě mimořádným zážitkem, ale také na další zápasy, hlavně doma před našimi fanoušky, kterým chceme dělat radost dobrými výkony a výsledky.“

Změny v kádru:
Odchody: Zukič Adnan (ukončení smlouvy), Mysliveček František (konec hostování)
Příchody: Pimpara Jiří (hostování), Gilian Patrik (hostování)