VIDEO: Arma se představí v historicky prvním duelu rivalů FNL

Historicky první Duel rivalů ve Fotbalové národní lize a náš klub bude u toho! V neděli vyzveme v tomto třaskavém zápase fotbalisty Varnsdorfu. Nepřehlédněte infografiku ve fotogalerii.

Po vzoru SYNOT ligy přichází i v rámci Fotbalové národní ligy seriál pod názvem „Duel rivalů“, který se zaměřuje na prestižní bitvy mezi tradičními soupeři. Souboj s velkým nábojem, obrovská dávka rivality, atraktivní vřava na hřišti i v hledišti. Právě takto je definován „Duel rivalů“, a právě takový se odehraje v neděli při utkání Varnsdorfu a Ústí nad Labem.

„Je to pro nás jediné derby v sezóně. Což je pro nás pikantní. Navíc ve Varnsdorfu pár kluků známe, takže o to větší náboj to bude mít,“ svěřil se ústecký záložník Jan Martykán.

„Tyhle zápasy jsou více vyhecované, mají větší náboj. Agresivitu,“ souhlasí brankář Varnsdorfu Radek Porcal.

Speciální kulisa, exkluzivní videa i grafiky. Fotbalová národní liga v této sezóně zažije hned čtyři „Duely rivalů“ – Varnsdorf – Ústí nad Labem, Pardubice – Hradec Králové, Táborsko – České Budějovice a Frýdek-Místek – Třinec.  Ten první už tuto neděli, kdy se proti sobě postaví dva tradiční severočeské celky.

„I ve Fotbalové národní lize najdeme tradiční kluby, tradiční bitvy. Jsme rádi, že můžeme tyto výjimečné zápasy více zviditelnit a přitáhnout k nim větší pozornost fanoušků. Věřím, že se tento projekt, který bude mít v této sezóně u Fotbalové národní ligy premiéru, dočká pozitivních ohlasů,“ prohlásil Daniel Hajný, ředitel komunikace profesionálních soutěží.

„Bude to pro mě prestižní souboj, protože jsem ve Varnsdorfu působil, než jsem přišel do Ústí nad Labem. Je to velká motivace a já určitě budu chtít vyhrát. I když jim odešla největší opora Radim Breite do Teplic, tak mají stále kvalitní kádr. Hrají spolu dlouho. Předvádějí velmi dobrý fotbal,“ svěřuje se ústecký Josef Eliáš.

Oba kádry se připravují na vzájemné setkání na hřišti velmi důkladně. Navíc mezi oběma tábory naleznete hráče, kteří oblékli dres soupeře.

„V Ústí jsem hrál dva roky. Podařilo se nám dokonce postoupit do první ligy. Pár kluků z té éry tam ještě je. Bude to pro mě speciální zápas,“ přiznává Pavlo Rudnytskyy, nejlepší střelec vzájemných duelů. „Duel rivalů“ mezi Varnsdorfem a Ústím se odehraje v neděli 23. 8. od 17.00 na stadionu ve Varnsdorfu.

Bilance

FK Ústí nad Labem - FK Varnsdorf

3 prohry – 4 remízy - 1 výhra

Skóre: 6:3

29.10.2011 – Ústí – Varnsdorf 1:0 (Branka: Volek)

9.5.2012 – Varnsdorf – Ústí 2:0 (Branky: Rudnytskyy, Chod)

5.8.2012 – Varnsdorf – Ústí 1:0 (Branka: Martan)

1.6.2013 – Ústí – Varnsdorf 1:2 (Branky: Hanich – Volf, Breite)

7.9.2013 – Ústí - Varnsdorf 0:0

6.4.2014 – Varnsdorf – Ústí 0:0

3.8.2014 – Varnsdorf – Ústí 1:1 (Branky: Rudnytskyy – Leibl)

31.5.2015 – Ústí – Varnsdorf 0:0

Autor: FNL

Copyright © 2019 FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.