Víme, co nás v Sokolově čeká, říká trenér Aleš Křeček

Ústí n.L. – S bojovnou náladou pojede Arma do Sokolova v rámci 16. kola Fortuna národní ligy. Ústečtí jsou sice v tabulce předposlední, ale za jisté konstelace jim stačí i remíza k tomu, aby se dostali ze sestupové pozice. Kouč Aleš Křeček ví, že jeho svěřence čeká na západě Čech složitý duel, avšak věří v úspěch Army.

Trenére, tým čeká poslední podzimní zápas na hřiště Sokolova. Jaká je nálada v týmu?

Pro nás je každý zápas důležitý. Navíc jsme pokazili poslední domácí utkání s Frýdkem-Místkem, takže poslední duel na podzim potřebujeme vyhrát. Chceme bodovat, abychom se dostali ze sestupového místa a měli klidnější zimu a relativní klid, i když ten nikdy ideální nebude. V kabině rozhodně nepanuje poraženecká nálada. Hráči si uvědomují, že nezvládli duel s Frýdkem-Místkem. Jsou bojovní a chtějí nyní uspět v dalším utkání.

Vítkovice už na podzim dohrály, takže vám stačí bod, abyste se dostali mimo sestupovou pozici.

Bod ze Sokolova nám může stačit v případě, že Frýdek-Místek doma nevyhraje nad Pardubicemi, proto jedeme do Sokolova s cílem vyhrát.

Můžete vycházet z toho, že Arma ve 2. kole doma Sokolov porazila?

Přestože Sokolov v Ústí prohrál, předvedl velmi dobrý výkon a momentálně patří herně k nejlepším týmům v soutěži. Poslední zápasy se Sokolovu podařily, vyhrály v Hradci Králové, nyní i proti Vítkovicím, když rozhodly v poslední minutě. Asistent Juraj Šimurka se byl na utkání osobně podívat a víme, co nás tam čeká.

Je tedy výhodou, že jste s nimi už v sezóně hráli a hráči si jistě vzpomenou na vítězný duel?

Neberu to jako velkou výhodu, Sokolov je o půl roku dál, sice disponuje stejnými hráči, ale mají vzestupnou formu. My jsme se tehdy s Jurajem Šimurkou u týmu ještě nebyli, ale máme reference o tehdejším zápase. V Sokolově to bude něco jiného, nedá se moc vycházet z prvního vzájemného letošního duelu.

Co může naznačit poslední kolo podzimní části Fortuna národní ligy?

Určitě se v tomto zápase, ani v ostatních utkáních posledního podzimního kola nerozhodne o pořadí v konečné tabulce. Je to jen jedno z mnoha kol, ale každý by se chtěl s podzimem loučit vítězně, což je i náš případ.