Vrchol jara ve Frýdku-Místku. Zajistí si tam Arma už záchranu?

ÚSTÍ N.L. - K utkání 29. kola Fortuna národní ligy pocestuje Arma až na daleký sever Moravy. V neděli 21. května od 13:15 v tamním areálu Stovky si to rozdá s domácími Valcíři v přímém souboji o druholigové bytí a nebytí.
Podle očekávání se o záchraně Army rozhodne v samém závěru soutěže v přímé konfrontaci s ostatními konkurenty ze spodních pater tabulky: Frýdku-Místku a Vítkovicemi. Rozuzlení může přijít už v neděli 20.5. ve Frýdku. Pokud tam Arma vyhraje, oslaví záchranu s jednokolovým předstihem. Na utkání pak budou dohlížet kamery televizní stanice ČT Sport.

"Naším cílem je zachránit tuto soutěž. Máme to ve svých rukách. Zatím se nám náš plán daří. Teď nás čekají dva nedůležitější zápasy v sezóně. Troufnu si říct, že uděláme šest bodů. Tým máme kvalitní, parta je super, taháme všichni za jeden provaz. Záleží jenom na nás, jak se k tomu postavíme. Každý hráč udělá maximum pro úspěch a zisk šesti bodů z posledních dvou kol. Chceme se nejen zachránit, ale dostat se v tabulce ještě o nějakou příšku výše," předesílá záložník Michal Leibl.

Arma jede do Frýdku v dobrém rozpoložení. Vyhrála poslední tři zápasy. Po Příbrami a Hradci si naposledy doma poradila i s pražskou Olympií.

"Každé utkání má nějaký vývoj, pojedeme do Frýdku s tím, abychom tam uspěli. Budeme se snažit tam vyhrát. Frýdek jsem viděl při nedávném souboji s Vítkovicemi. Je to soupeř, který se bude rvát, bude bojovat. Udělá maximum, aby soutěž udržel. Má zkušené hráče jako Varadiho, který se umí prosadit v šestnáctce," dodává trenér našeho týmu Aleš Křeček.

MFK Frýdek-Místek

Valcíři po poslední porážce v Sokolově 0:2 padli na úplné dno tabulky. Na kontě mají 27 bodů a o skóre jsou za předposledními Vítkovicemi. Tři body pak ztrácí na Armu. Frýdek v posledních kolech byl mimo sestupové pásmo a držel se na 14. místě. Vzhledem k poslední konstelaci výsledků teď ale není v optimální situaci.

Pro záchranu musí Frýdek v neděli vyhrát, remíza jej udrží jen v teoretických nadějích na záchranu. Arma ale bude proti.  „Tady není nad čím polemizovat. Tohle utkání je stěžejní a my jej buď vyhrajeme, nebo nevyhrajeme. Jiná cesta nevede," říká na webu Frýdku-Místku trenér Martin Pulpit.

Domácím v neděli bude chybět zraněný Nicolas Šumský, obránce Gáč či Literák se Slaninkou.

Frýdek-Místek má přitom celkem soldiní soupisku. V brance Buček, který chytal v Ústí nad Labem v rámci prvoligové sezóny 2010-2011. V Opavě působil Václav Mozol, v Teplicích chvilku strávil Mohamadou Dramé, v útoku operuje silný Adam Varadi a na jaře vstřelil několik gólů Ismar Tandir.

Poslední vzájemný zápas:

15. kolo, 17.11.2017
FK Ústí nad Labem - MFK Frýdek-Místek 0:1 (0:0)
Branky: 86. Literák
ŽK:  Jindráček (UNL) – Buček, Švrček, Velička (FRM)
Rozhodčí: Dubravský – Kubec, Vlasjuk
Diváci: 508
FK Ústí nad Labem: Kotěra – M. Richter, Pimpara, L. Vaněk (72. Matějka), Šnirc – M. Zeman, P. Pilík, J. Peterka (C), D. Richter (46. D. Procházka), Leibl (46. Miskovič) – Jindráček.
MFK Frýdek-Místek: Buček – Švrček, Literák (C), Pielorz, Slaninka – Biolek (90+1. Grussmann), Šumský (65. Velička), Willwéber (85. Krčula), Chvěja – Varadi, Ondráček.

Autor: Martin Pešout