Vytvořili jsme si málo šancí, litoval kouč Aleš Křeček po Frýdku-Místku

ÚSTÍ N.L. - V posledním domácím zápase roku 2017 Arma neuspěla, když prohrála s posledním Frýdkem-Místkem 0:1. Je proto zřejmé, že se zápas trenérovi Aleši Křečkovi nehodnodil snadno.
S Frýdkem-Místkem z toho byla porážka 0:1. Proč?

Příčin porážky bylo samozřejmě více. Věděli jsme, s čím k nám soupeř přijede. Že budou bojovat a nechají na hřišti všechno. Zápas jsme nezvládli. Proč? Vytvořili jsme si málo šancí. A ty naše tři až čtyři příležitosti jsme neproměnili. Šancí jsme měli mít více a stejně tak jsme měli dostat soupeře mnohem více pod tlak. Někteří hráči nepodali výkon, jaký jsme si představovali. Nezopakovali výkon z předešlých dvou utkání. Hráči v sobě mají fotbalovost, ještě se k tomu musí přidat bojovnost a absolutní nasazení.

Co se stalo v 86. minutě, kdy jste inkasovali?

Soupeř nás potrestal z jedné standardní situace v závěru, kterou jsme nepohlídali a kde došlo k hrubé individuální chybě. Hráče, který vstřelil branku, měl mít někdo na starost.

Co jste si říkali o poločase za bezbrankového stavu?

O přestávce jsme důrazně hrčům řekli, že takhle si nepředstavujeme nasazení v zápase. Že ho bylo málo. Udělali jsme dvojí střídání, chtěli jsme hru oživit. Druhá půle byla přímočarejší, jednodušší, svižnější. Soupeř byl pod naším tlakem. Frýdek se bránil, ale drželi jsme míč bez větších příležitostí. A když se dostal do šance Procházka, měl to proměnit. Kdyby to proměnil, zápas by dopadl opačně. Pak nás soupeř ze zbytečné standardky porazil.

Poslední Frýdek-Místek se na vás dotáhl, nyní ztrácí jeden bod. Arma je stále předposlední a nyní budete zajíždět na hřiště Sokolova.

Venku se nám možná bude hrát lépe. Rozhodně jsme chtěli Frýdek odstřihnout a dotáhnout se na týmy před námi. To se nepodařilo. Musíme bodovat příště. Jestli si někdo myslel, že to bude jednoduché, tak nebude. Bude to boj o život a možná boj do poslendího kola na jaře. Ale zvládneme to!

Lze už uvažovat nad tím, čemu se budete věnovat přes zimní pauzu? Ta bude dlouhá, když jarní část začne až v březnu 2018.

Máme před sebou poslední podzimní zápas, který chceme zvládnout a výsledkově uspět. V hlavě samozřejmě máme nějaké věci, které chceme řešit v průběhu zimní přípravy. Ať už se třeba bude jednat o příchodu nových hráčů a další záležitosti.

Posily jsou tedy v plánu?

Jsme v situaci, která není jednoduchá a potřebujeme do týmu přivést některé nové hráče. To si všichni uvědomujeme. Nadruhou stranu současný tým kvalitu má, osa týmu je stabilní. Ale nějaké oživení bude potřeba.

Autor: Martin Pešout