Z Českých Budějovic bohužel bez bodu

V rámci 6. kola Fotbalové národní ligy zavítali ústečtí fotbalisté na půdu Českých Budějovic, kde Arma své poslední dva duely vyhrála. Oproti minulému utkání v Opavě udělal trenér Skála jednu změnu. Frantu Myslivečka v základní sestavě nahradil Daniel Procházka.
Ústečtí fotbalisté odjížděli do Českých Budějovic s vědomím, že je čeká těžké utkání. České Budějovice mají ve svém týmu hned několik fotbalistů, kteří donedávna hrávali českou nejvyšší soutěž. V základní sestavě jsme mohli vidět Tabórského či Benáta. Ústečtí fotbalisté měli od začátku utkání problém s aktivním napadáním českobudějovických hráčů. První velká šance Dynama přišla v 9. minutě, kdy na Táborského centr na malém vápně naskočil zcela nekrytý Novák, naštěstí pro Armu ale minul. V 17. minutě po rohovém kopu fauloval Peterka ve vápně Čermáka, což nemohlo znamemat nic jiného než pokutový kop. K penaltě se postavil Ivo Táborský, a střelou k levé tyči poslal Dynamo do vedení - 1:0. Ve 27. minutě mohlo být pro Ústí daleko hůře. Michal Klesa připravil míč pro Petra Benáta, který střelou do protibohybu Tvrdoně trefil tyč. Další velká šance českobudějovických hráčů se naskytla ve 39. minutě. Z úhlu se sám na Tvrdoně řítil Michal Klesa, naštěstí pro Armu rozvlnil pouze boční síť. O poločasové přestávce sáhl trenér Skála k prvnímu střídání, kdy ze hřiště stáhl Adnana Zukiče a místo něj poslal na plac Jiřího Miskoviče. Hned v úvodu druhého poločasu měl další velkou šanci domácích Peška. V V souboji Peška - Tvrdoň slavil vítězství ustecký brankář, který hokejovou "vyrážečkou" míč vyrazil. V 61. minutě se před Tvrdoněm objevil zcela sám Jakub Pešek, který střelou levou nohou trefil střed brány, kde byl připravený Tvrdoň. První velká šance Army přišla až v 67. minutě, kdy se do míče z pětatřiceti metrů opřel Miskovič, jenže proti této střele byl budějovický brankář Křížek, který předvel skvělý zákrok. v 75. minutě po pár desítkách vteřin na hřišti prostřelil Kadula Tvrdoně a Dynamo vedlo o dva góly - 2:0. Snížení se Arma dočkala v 84. minutě, kdy po velkém závaru ve vápně se hlavou prosadil Pavel Moulis - 2:1.  Navíc se bohužel Arma nezmohla, a z Českých Budějovic odjíždí s prohrou 2:1.

SK Dynamo České Budějovice - FK Ústí nad Labem 2:1