Z Opavy se vracíme s bodem

V rámci 4. kola Fotbalové národní ligy zajížděli naši fotbalisté na půdu Opavy. Poprvé v základní sestavě se představil František Mysliveček, na opavské straně se pak postavili dva exÚstečané, Tomášové Jursa a Smola a také brankář Vilém Fendrich.
Slezský FC byl před tímto kolem vedoucím mužstvem soutěže, takže Armu nečekalo snadné utkání. Při předzápasové rozcvičce se navíc zranila brankářská jednička Zdeněk Zacharda, takže do branky musel Marian Tvrdoň a v první půli předvedl několik dobrých zákroků. Na jednu střelu byl však krátký, ve 31. minutě otevřel skóre Zapalač - 1:0. Arma nesložila zbraně a nechtěla dát svou kůži lacino. Ve druhém poločase mohl vyrovnat debutant v základní sestavě František Mysliveček, ale jeho střelu z vápna zastavila tyč. Vyrovnání však nakonec přecijen přišlo. V 74. minutě využil zaváhání domácího golmana Lukáš Pouček, který dorazil míč do odkryté brány - 1:1. Arma si v závěru zkušeně pohlídala remízu a ubránila také Tomáše Smolu, nejlepšího střelce Army v minulé sezóně. Bod z půdy Opavy má svou váhu.

Slezský FC Opava - FK Ústí nad Labem 1:1 (1:0)
Branky: 31. Zapalač - 74. Pouček
Sestava Opavy: Fendrich – Hrabina, Simerský, Žídek (K), Čelůstka – Mozol (57. Janetzký) – Grussmann (62. Jurečka), Jursa, Zapalač – Kuzmanovič (86. Machálek), Smola
Sestava Ústí: Tvrdoň - Zeman, Zukič, Vaněk, Leibl - Kateřiňák (88. Miskovič), Peterka (K) - Moulis, Mysliveček (61. Výborný), Jindráček (61. Procházka) - Pouček
ŽK: 19. Mozol - 18. Zeman, 85. Výborný
Rozhodčí: Zelinka - Wilczek, Šimáček
Diváci: 2 374