Zápas jsem si užil, říká Vasil Kušej

ÚSTÍ N.L. - Sedmnáctiletý útočník Vasil Kušej zaznamenal premiéru v "A" týmu Dynama Drážďany v rámci přípravného duelu na hřišti FK Ústí nad Labem. Pro něj se jednalo o příjemný zápas, protože kromě toho, že Dynamo v Ústí vyhrálo, sám Kušej začínal s fotbalem právě v Ústí a řadí se mezi ústecké odchovance klubu.
Sedmnáctiletý Kušej patří mezi největší mládežnické naděje Dynama Drážďany. A nyní ústecký rodák vůbec poprvé nastoupil k zápasu v áčku Dynama. "Byl jsem rád za šanci, že jsem mohl dneska nastoupit. Trenér mě vzal do týmu. Byl jsem trochu nervózní. Nastoupil jsem v podstatě na domácím hřišti. Utkání jsem si užil," popisoval Kušej.

Dynamo v Ústí vyhrálo 4:0 a vypadalo velmi zkušeně. "Hráli jsme v klidu, jak jsme chtěli. Tak, jak se má hrát. Odehráli jsme to dobře," pochvaloval si útočník.

"Za áčko Dynama jsem hrál poprvé. Jsem mladý hráč a musím ještě růst a zvyšovat svůj potenciál. V týmu jsou zkušení hráči, kteří dávají góly, a tak musím tvrdě pracovat, abych si vybojoval místo,"
nastiňuje Kušej.

Jaký bude mít český mládežnický reprezentant další program? "Kromě klubových povinností se například připojím k národnímu týmu do 18 let, a to na listopadovém srazu reprezentace," nastínil Kušej svůj další program.

Autor: Martin Pešout