Ze souboje jihu a severu vzešlo vítězně Dynamo, Ústečtí se nemají za co stydět

České Budějovice – Navázat na desetizápasovou šňůru fotbalisté Army nedokázali v Českých Budějovicích, odkud ale odjíždí se vztyčenými hlavami. Ústí nad Labem si brankové příležitosti v 6. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR vytvořilo, větší porce štěstí v produktivitě se ale tentokrát přiklonila k soupeři.

Autoři: Zdeněk Kamínek ml., dynamocb.cz

6. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, 26. 8. 2018, 17:00 hod.
SK Dynamo České Budějovice – FK Ústí nad Labem
2:0 (1:0)

Branky: 30. Ledecký, 71. Kladrubský.
ŽK:
45+1. Havelka (CEB).
Rozhodčí:
Hrubeš – Vodrážka, Hock.
Diváci:
1 985.

Sestavy:
SK Dynamo České Budějovice:
Křížek – Kladrubský, P. Novák, L. Havel, Helešic – Javorek, Havelka – Wermke (82. Pouček), Grajciar (64. Gebert), Mršić (87. Táborský) – Ledecký. Trenéři: David Horejš, Jiří Lerch.
FK Ústí nad Labem:
Lindr – Strada, J. Peterka, Pimpara, Leibl – M. Bílek (78. Matějka) – Krátký (78. R. Dvořák), D. Richter, Miskovič, D. Procházka (72. Šup) – Jindráček. Trenéři: Aleš Křeček, Juraj Šimurka, Petr Vrabec.

Do utkání vstoupil tým pod vedením Aleše Křečka aktivně, když ve třetí minutě lapil českobudějovický brankář střelu Marka Krátkého.  O tři minuty později se ukázal také gólman Jiří Lindr, jenž pokus Petera Grajciara vytěsnil na rohový kop.

Ve 25. minutě se Ústí nad Labem dostalo do brejku, Daniel Richter vybídl ke skórování svého jmenovce Procházku, který si ve finální fázi míč ukopl. Netrvalo dlouho a Jihočeši potvrdili nepsané pravidlo „nedáš – dostaneš“. Po pohledné kombinaci, na jejíž konci stál David Ledecký, se Dynamo dostalo do vedení. Během úvodního dějství se dále již nic kromě žluté karty pro domácího Filipa Havelku za faul zezadu neudálo.

Po změně stran musel ústecký hájce svatyně hasit další akce. Nejprve musel Jiří Lindr vyrazit dělovku Petra Javorka z dálky, dále se hlavičkou neprosadil Roman Wermke. V 70. minutě nevyužily České Budějovice přečíslení tři na jednoho, když znovu Roman Wermke místo přihrávky volil pro Armu naštěstí střelu. Jedovku posledně jmenovaného vyrazil brankář Ústí nad Labem na rohový kop, ze kterého už Dynamo udeřilo. Jiří Lindr vyboxoval míč k Jiřímu Kladrubskému, který levou nohou pojistil vedení svého celku.

1 985 diváků bylo svědky ještě nastřelené horní tyče v podání Mateje Mršiče, na druhé straně naopak hlavičkoval z nadějné pozice do gólmana soupeře Lukáš Matějka. Zdramatizovat zápas odmítl i Martin Jindráček, který v 81. minutě nenalezl recept na bezchybného Zdeňka Křížka. Arma po deseti ligových kolech okusila znovu hořkost porážky, truchlit ale nemusí. Ústí nad Labem má stejný bodový zisk jako České Budějovice, které se dostaly do čela tabulky a vše může být opět jinak po dalším ligovém střetnutí.

Ohlasy trenérů:
David Horejš (SK Dynamo České Budějovice): „Čekal nás těžký soupeř a jsme moc rádi, že jsme utkání zvládli. Dostali jsme se do vedení a jsem spokojen hlavně s druhým poločasem, kdy jsme byli aktivní. Za stavu 2:0 nás podržel Zdeněk Křížek. Utkání jsme si pak pohlídali. Divákům se utkání muselo líbit a chtěl bych jim poděkovat za to, že přišli a fandili. Do reprezentační přestávky nás čekají ještě zápasy v poháru s Litoměřickem a v lize v Pardubicích, které chceme zvládnout.“

Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem): „Jeli jsme do Českých Budějovic s velkou pokorou, ale zároveň jsme chtěli uhrát dobrý výsledek. V první půli jsme hráli aktivně, ale nepovedlo se nám skórovat. I ve druhém poločase jsme hráli velice slušně, i proto jsem hráčům po zápase za výkon poděkoval. Bohužel nám zápas nevyšel výsledkově. Ale gratuluji soupeři k vítězství. Pro diváky to byl velice pohledný zápas, na druholigové poměry velice kvalitní utkání. Budeme v aktivní hře pokračovat i v dalších zápasech.“