Zemřel bývalý hráč i trenér Army Karel Koubek

Do ústeckého fotbalového nebe odešel Karel Koubek st. (narozen 18.10.1940 v Bělčicích, okr. Strakonice), hráč i úspěšný trenér a dlouholetý obětavý činovník. Aktivně hrál za ligový dorost Spartaku Ústí nad Labem (1957), na vojně za Baník Líně (divize) a Baník Zbůch (krajský přebor), poté za rezervu Ústí nad Labem a po zranění se už plně věnoval trenérské řeholi.

V roce 1970 trénoval ve Spartaku Ústí nad Labem B tým dospělých, od roku 1973 ve Spartaku Ústí n.L. trénoval B žáky a postupoval až k A dorostu, s nimiž hrál sedm let dorosteneckou ligu!

V ročníku 1984/85 v průběhu podzimní sezóny I.. NFL trénoval spolu s Ing. Kilbem a Urbančíkem tým dospělých Spartaku Ústí n.L.

Sezónu 1985/86 se věnoval divizním týmu Sokol Brňany, léta 1986/87 strávil jako asistent trenéra Schmeilera na lavičce Spartaku Ústí n.L. ve II. NFL a společně postoupili do I. NFL, kde tým s trenérem Schmeilerem vedli i podzimní část sezóny 1987/88.

Léta 1988-90 strávil na lavičce Sokolu Brňany, první rok v krajském přeboru, druhý rok v divizi. Dále trénoval TJ Střekov, TJ Chlumec, MFK Ústí nad Labem, Trmice.

Spolupodílel se na výchově mnoha hráčů, nejvýše to dotáhl P. Hoftych, V. Budka, J. Hauzner, J. Müllner, J. Seifert atd.

Pod jeho taktovkou hráli například Gunar, Darányi, Kožíšek, J. Šumpík, Kolář, K. Čermák, Matzke atd.

Za mnohaletou činnost ve fotbalovém hnutí byl v roce 2001 vyznamenán prestižní cenou Dr. Václava Jíry, v roce 2013 byl oceněn krajským a okresním fotbalovým svazem a dále mimo jiné obdržel od Českomoravského fotbalového svazu „pamětní list“ za zásluhy o rozvoj fotbalu. Za zásluhy byl v roce 2015 uveden také do síně slávy FK Ústí nad Labem. Se svou ženou Jaroslavou v roce 2012 oslavili zlatou svatbu, mají dvě dcery a syna Karla.

Poslední rozloučení s Karlem Koubkem proběhne 16. března ve 12 hodin ve velké obřadní síni Nového krematoria Ústí nad Labem Střekově.

Autor: František Plička