Zkraje jara nebyly výsledky, ale teď si to sedlo, chválí Michal Leibl. Arma je bod od záchrany!

ÚSTÍ N.L. - Po zimě se ze sestavy vytratil záložník Michal Leibl. Na trávník se vrátil až po několika zápasech na jaře a v závěru sezóny velkou formou přispěl k tomu, že Arma vyhrála poslední čtyři zápasy v řadě. Do toho ještě Leibl dokázal skórovat i při nedávném zápase v Hradci Králové.
Brzo 26letý středopolař si pochvaluje momentální formu Army a věří, že celému týmu se povede velký cíl, který znamená záchranu ve Fortuna národní lize. Po poslední výhře v Frýdku-Místku je ústecký tým k tomuto cíli už velmi blízko!

V úvodu jara jste v sestavě chyběl. Po svém návratu na hřiště ale patříte k nejlepším hráčům. Co tomu říkáte?
Návrat do sestavy byl těžký, ale nějak jsem se s tím popral. Trenér a kluci my s tím pomohli. Snažím se poctivě trénovat a doufám, že se to všechno vrací zpátky, jak k prospěchu mému, tak mančaftu.

Po výhře ve Frýdku-Místku je tým k vysněné záchraně už hodně blízko, že?
Máme jasný cíl, zachránit tuhle soutěž. Máme to teď ve svých rukách a zatím se nám náš plán daří. Zbývá poslední zápas s Vítkovicemi, je to rozhodující utkání celé sezóny. Už jsem to říkal před Frýdkem, kde jsem věštil, že ze zápasů s Frýdkem a Vítkovicemi uděláme šest bodů. Frýdek jsme splnili, zbývají Vítkovice. Parta je tady super, taháme všichni za jeden provaz. Máme lepší tým než Vítkovice. Věřím, že ještě můžeme bojovat o nějaké pěkné umístění, neskončit jen na 14. místě, ale o něco výše.

Co říkáte tomu, že k záchraně nepostačí tradičních 30 bodů, dokonce ani 33, kterých máte nyní na kontě vy?
Soutěž se zkvalitňuje, do druhé ligy přichází mladí hráči, jsou to hladoví kluci, chtějí se prosadit. Týmy se také věnují taktice, všichni mají natrénováno. Nemyslím si, že by druhá liga byla špatná soutěž.

Po herní absenci to příliš nevypadá, že byste neměl nahráno nebo natrénováno. Co myslíte?
Na hřišti to možná není poznat, ale sám cítím, že mi zimní příprava chybí. Snažím se s tím poprat. Udělám ale maximum vše pro záchranu soutěže. Doufám, že se po sezóně budeme radovat. Že z toho budeme mít dobrý pocit, že jsme na hřišti nechali všechno.

Jaká je parta v kabině, případně komunikace se zahraničními hráči v našem týmu?
Komunikace je v pořádku, kluci umí anglicky, vše si vyřešíme, je to v pohodě. Vzájemně se spolu snažíme komunikovat. A co se týče kádru, potřebovali jsme v zimě posílit, což se podařilo. Jen zkraje jarní sezóny nepřicházely výsledky, jak si každý představoval. Teď si to sedlo a makáme zápas od zápasu. Začaly nám padat i góly, prosazuje se Saša Jakubov, už má pět gólů na kontě, začali jsme vyhrávat i venku.

Co říkáte na fakt, že Arma kopala na jaře už asi šest penalt a v nedělním zápase s Frýdkem také? Bohužel tři neproměnila, ostatní ano...
Trenér nás nabádá, abychom se v co nejvíce lidech tlačili do vápna. Když tam budeme v jednom hráči, těžko se tam něco objeví, aby to rozhodčí pískl. Ve čtyřech, pěti lidech ve vápně uděláme větší zmatek a přinutíme soupeře k faulu. Tlačíme se více do vápna. A přináší to ovoce.

Arma vyhrála už tři zápasy venku, dlouho to ale na cizích hřištích nešlo, zlomilo se to až posledně v Hradci. Čm myslíte, že bylo takový rozdíl hrát doma a venku?
Bavili jsme se o tom v kabině, proč nám to venku nejde. Probrali jsme pár věcí, něco jsme si řekli. Do Hradce jsme jeli vyhrát, což bylo perfektní. Teď jsme vyhráli i ve Frýdku. A doma je povinností vyhrávat.

V 27. kole v Hradci Králové jste skóroval. Jak k tomu došlo?
Saša dával pod sebe míč na šestnáctku, ještě jsem měl dostatek sil, doplňoval jsem akci ze druhé vlny, míč mi vyšel do kroku na nohu, snažil jsem se to pak umístit co nejpřesněji a padlo to tam. Jsem rád za gól, potěšil. A hlavně přispěl k výhře.

Autor: Martin Pešout