Z tiskové konference: Trenér Jarolím je s letní přípravou spokojený

22. 7. 2021 | Zdeněk Kamínek st.

Ústí nad Labem - Na čtvrteční dopoledne 22. 7. 2021 svolal FK Ústí nad Labem předsezónní tiskovou konferenci, které se účastnili ředitel klubu Václav Kožíšek, sportovní manažer klubu Ing. Petr Heidenreich, hlavní trenér David Jarolím a kapitán "A"-týmu Václav Prošek. Kromě hodnocení letní přípravy na nový ročník se vedení klubu vyjádřilo i k rozpočtu a představilo nové posily.

Soupiska FK Ústí nad Labem pro sezónu 2021/2022:
Brankáři: Jan Plachý (z FK Teplice), David Němec.
Obránci: Bohumil Hudec, Vojtěch Brak, Daniel Chodora, Matyáš Písačka, Marek Strada, Adam Černý.
Záložníci: Wassim Yazid Mechmache (hostování z Montfermeil; Francie), Jonáš Jiránek, Michal Bílek, Jiří Miskovič, Matthew Cantin, Václav Prošek, Adam Alexandr (hostování z Viktorie Plzeň), Jakub Emmer (hostování z FK Teplice), Adam Čičovský, David Faleye.
Útočníci: Ladislav Krobot (hostování z Mladé Boleslavi), Marvis Amadin Ogiomade (hostování z Bohemians Praha 1905), Alessandro Angelozzi (hostování z Mladé Boleslavi), Kenneth Tig-Ishor Ikugar.

Odchody: Vasil Kušej, Lukáš Glöckner, Matěj Koubek, Simon Gollnack (všichni ukončení hostování), Marián Tvrdoň (přestup do FC Viktoria Plzeň).

Do nového ročníku Fortuna národní ligy vstoupí fotbalisté FK Ústí nad Labem v sobotu v Třinci. V letošním ročníku se druhá nejvyšší soutěž bude hrát opět se šestnácti týmy, ale pro ústecký celek nebude nadcházející sezona jednoduchá. V uplynulé sezoně Ústečané obsadili pátou příčku a zopakovat toto umístění by si přálo i vedení klubu. Hrát v horní polovině tabulky je cílem FK Ústí nad Labem v nové sezoně.

„Cíle určité nemáme a ani o postupu se nemluví. O záchranu hrát určitě nechceme. Chtěli bychom navázat dobré výsledky za poslední roky, které se nám podařilo udělat. Víme, že to bude těžší. Jedno kvalitní mužstvo postoupilo do Fortuna ligy a z nejvyšší soutěže budou hrát ve Fortuna národní lize tři týmy, které sestoupily. Předpokládám, že tyto celky se budou pohybovat v horní polovině tabulky. Do každého zápasu bychom chtěli jít, že ho chceme vyhrát. Cílem postup není a uvidíme, jak se nám po podzimu zadaří. Chtěli bychom prohánět favority naší soutěže, hrát hezký fotbal a pokračovat v tom, co jsme nastavili. V plánu máme zařazování našich mladých hráčů, což se nám dařilo v minulých sezonách. Poděkovat bych chtěl hlavně sponzorům. Tradičně je to město Ústí nad Labem, které nás podporuje finančně a máme příslib, že to bude i nadále. Velké poděkovaní patří i majiteli klubu Ing. Jiřímu Horovi, který nás rovněž zabezpečuje finančně a ostatním partnerům. Rozpočet klubu bude stejný jako v minulém ročníku a bude se pohybovat mezi čtrnácti až patnácti miliony korun českých. Díky prodeji brankáře Mariána Tvrdoně máme rozpočet naplněný. První polovina sezony je zabezpečena,“ hovořil o současné situaci v FK Ústí nad Labem ředitel klubu Václav Kožíšek.

Příprava na novou sezonu byla poměrně krátká. Ústečtí fotbalisté odehráli celkem šest přípravných zápasů. Tým opustilo pět hráčů a mezi největší ztráty patří odchod brankáře Mariána Tvrdoně do prvoligové Viktorie Plzeň. Do ústeckého celku přišlo sedm mladých hráčů včetně tří cizinců, pro které to bude velká zkouška. „V letě je příprava vždy krátká. Prostor na zkoušení a testování hráčů je složitější. Co se týká odchodů, tak hráči jako Kušej, Koubek, Gollnack, byli ofenzivní hráči a věděli jsme, kde nás bota tlačí. Snažili jsme se zaměřit především na tyto pozice. Postupně se nám to podařilo. Příprava byla pro nás kvalitní. Mohli jsme odehrát přípravné zápasy s prvoligovými celky, konkrétně Libercem a Mladou Boleslaví. Poslední test byl pro nás v německém Zwickau, kde se jednalo o generálku s účastníkem třetí německé ligy. Hrálo se i před diváky a pro naše mladé mužstvo to byl velmi dobrý test a pro hráče dobrá zkušenost. Když shrnu celou přípravu, tak jsem s ní spokojený. V rámci přípravného období jsme byli na soustředění a mohli jsme nové hráče více poznat. Za mě příprava proběhla úplně v pohodě a myslím si, že jsme do nové sezony dobře připravení. Na jaře jsme se trápili s koncovkou, ale nyní z toho mám lepší pocit. Důležitý bude vstup do soutěže a vědí to i hráči, že to je základ, kam povedou dále naše ambice,“ ohlédl se za letní přípravou trenér FK Ústí nad Labem David Jarolím.

Odchod velké brankářské opory Mariána Tvrdoně do Plzně bere ústecký klub jako velkou odměnu. „Pro náš klub je odměna, že se nám podařilo realizovat přestup Mariána Tvrdoně, který byl dvě sezony nejlepší brankář Fortuna národní ligy. Přestoupil do Viktorie Plzeň, kde si myslím, že má šanci i chytat. Sehnali jsme za Mariána Tvrdoně brankáře Jana Plachého, který přichází z FK Teplice. Je potřeba poznamenat, že jsme posílili i realizační tým. Přišel k nám Jaromír Blažek jako trenér brankářů, který by měl s Janem Plachým a Davidem Němcem pracovat tak, aby se z nich podařilo udělat podobnou oporu, jakou byl Marián Tvrdoň. Věřím současné brankářské dvojici, která v přípravných zápasech, přesvědčila, že je schopna ve Fortuna národní lize konkurovat. Jsme rádi, že máme v našem mužstvu kostru zkušených hráčů, od kterých mohou mladí hráči získat nové zkušenosti. Hledali jsme do ofenzivy hráče v naší republice, ale je to složité. Museli jsme se dívat i do ciziny, kde jsme získali nové posily. Od Václava Proška si slibujeme, že nám pomůže v útočné fázi zapracovat nové hráče. Máme na hostování hráče v nižších soutěží, ale vzhledem k tomu, že se minulou sezonu nehrály nižší soutěže, tak to pro nás bylo složitější s posílením kádru. Věřím, že se nám podaří opět vychovat hráče do vyšších soutěží jako v předchozích dvou sezonách,“ přeje si sportovní manažer ústeckého klubu Ing. Petr Heidenreich.

Do nové sezony povede ústecké fotbalisty s kapitánskou páskou Václav Prošek. „Sezona bude nesmírně těžká zejména po sestupu tří týmů z nejvyšší soutěže. Náš tým má určitě ambice hrát v první polovině tabulky. Kostra týmu zůstala, pár hráčů odešlo, ale myslím si, že přišli kvalitní hráči a v horní polovině tabulky se můžeme pohybovat. Ztráta Mariána Tvrdoně pro nás určitě je velká a byla to pro nás jistota. Marián Tvrdoň šel do vyšší soutěže a podle mě na to v pohodě má. Přišel Jan Plachý s Davidem Němcem a je to dobrá brankářská dvojice. Na brankářském postu obavy nemám. Co se týká mojí pozice, budu hrát na začátku sezony na hrotu útoku. Osobně mi to nevadí, v mládeži jsem tam hrál. Je to trochu jiný post uprostřed, ale zásadní rozdíl to není. Trenér mě na tuto roli připravoval a já jsem se s tím smířil,“ uzavřel kapitán ústeckého týmu Václav Prošek.

Sestřih: FK Ústí nad Labem - FC Zbrojovka Brno

26. 9. 2021

Ústí nad Labem vyfasovalo od Brna půltucet

24. 9. 2021

Hodnocení: Adam Čičovský

24. 9. 2021
Zápasy A-Týmu
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2021/2022, 9. kolo
logo logo

FK Ústí nad Labem

FC Zbrojovka Brno


FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2021/2022, 10. kolo
logo logo

MFK Vyškov

FK Ústí nad Labem

2. 10. 10:15h