Moje žlutá karta byla zbytečná, ví David Jarolím

1. 10. 2021 | Zdeněk Kamínek ml.

Ústí nad Labem - V 54. minutě 9. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR se do statistik karetních trestů zapsal i David Jarolím. Šéfovi ústecké střídačky se nepozdávala hra rukou, kterou sudí následně odpískal. Hlavní trenér připustil, že žlutá karta byla zbytečná.

Jak byste zhodnotil vysokou porážku s Brnem?
„Za výsledek 1:6 můžeme být rádi, z prohry jsem zklamaný. Celkově jsme byli nervózní, nevím, čeho jsme se báli. Soupeř se dostával za naši obranu jednou přihrávkou středem, vše ale pramenilo z našich ztrát, kdy jsme nepřidrželi balón. Brno je kvalitou někde jinde než ostatní týmy, disponuje rychlými hráči. My se jednou dostali před bránu, vyrovnali jsme. Místo toho, aby nás srovnání skóre uklidnilo, bylo to naopak. Zbrojovka potrestala naše individuální a školácké chyby. Musíme vyhrávat souboje, nebát se, být klidní na míči. Zasáhlo nás zranění Jiřího Miskoviče, na poslední chvíli nám vypadl i Marek Strada. O přestávce jsme si za stavu 1:3 říkali, že chceme utkání zdramatizovat, ale průběh ve druhé půli tomu nenasvědčoval.“

Bylo v šatně hodně dusno po zápase?
„Něco jsem klukům říkal v kabině, ale člověk si určité věci vyhodnotí později.“

Co bylo příčinou žluté karty, kterou jste obdržel?
„Moje žlutá karta byla za stavu 1:4 zbytečná, platit do kasy ale nic nebudu. Hráč Brna zvolal, že jsme zahráli rukou, ale já u toho byl a viděl to.“

Střídal jste Lorenza Gonzaleze, aby se pošetřil na Vyškov?
„To určitě ne. Sám měl lepší výkony, proti Zbrojovce moc balónů nepodržel. Za vysokého stavu nemělo vzhledem k průběhu cenu hrát na dva útočníky.“

Na nepříznivém stavu vydělal po zranění Matyáš Písačka, co se zápasového vytížení týče?
„Trénuje s námi již delší čas, vypadl v generálce v Německu a chyběl přibližně šest týdnů. Do dalších kol bude připraven, počítám s ním, protože defenzivu musíme zpevnit.“

Nastoupil jste někdy na stadionu v Drnovicích, kam zajíždíte na utkání proti domácímu Vyškovu?
„V Drnovicích jsem nehrál, ale byl na ligovém zápase. Vyškov je soupeř, který je nepříjemný dopředu a střílí branky.“

Hodnocení: Jonáš Jiránek

20. 11. 2021