Arma vstoupila do zimní přípravy s novými jmény, asistentem trenéra bude Lukáš Jarolím

10. 1. 2022 | Redakce

Arma dnes vstoupila do zimní přípravy prvním společným tréninkem. Na něm se objevila nová jména v kádru a také nový asistent trenéra Lukáš Jarolím, který tak doplní svého bratra Davida v trenérském štábu Army.

Ke změně dochází na postu asistenta trenéra. Trenérský štáb Army opouští Jaromír Jindráček, který díky své licenci zastřešoval pozici hlavního trenéra. Trenér David Jarolím se blíží k jejímu dokončení, příští týden ho čekají závěrečné zkoušky a stane se tak hlavním trenér Army i papírově. Novým asistentem trenéra Davida Jarolíma se stane jeho bratr Lukáš Jarolím. "Jedná se o plánovanou změnu. Díky Lukášovi rozšiřujeme klan Jarolímů, Jejich táta trénuje Mladou Boleslav, v minulosti trénoval národní tým České republiky nebo pražskou Slavii," řekl pro klubový web sportovní manažer Petr Heidenreich.

K pohybu došlo také v hráčském kádru. Nejvýraznější posilou Army je krajní záložník David Černý z prvoligových Teplic. Bývalý futsalový reprezentant odehrál v nejvyšší soutěži celkem 54 zápasů a vstřelil v nich jeden gól. „David má ligové parametry a severočeskou DN. Pro F:NL je to nadstandardní hráč. Věříme, že nahradí Vaška Proška. Bez něj by nám tu chyběla střední generace. David umí dát gól, hraje dobře do ofenzivy, tam nás tlačí bota," říká Heidenreich.

Z Teplic přichází i další posila, kterou je pravý obránce Josef Švanda. Na druhé straně obrany může naskakovat talentovaný mládežnický reprezentant Petr Kurka z prvoligových Pardubic. Do středu hřiště přichází z pražské Sparty odchovanec Chomutova Filip Gedeon. "Příchodem Josefa Švandy a Petra Kurky reagujeme na dlouhodobá zranění Marka Strady a Daniela Chodory. Kurka je perspektivní hráč, na jeho postu hraje v Pardubicích Čelůstka, který ho tam zatím nepustí. Levá strana hřiště nás trápila a věřím, že je tím tohle vyřešené," doufá Heidenreich.

Filip Gedeon je synem bývalého prvoligového hráče pražské Slavie, Dukly, Blšan nebo Mostu. "Jsme domluvení, že u nás bude rozvíjet svou profesionální kariéru. Je velmi talentovaný a může být alternativou na pozici číslo šest, kde skončil Michal Bílek, "říká Heidenreich.

Na zkoušku přicházejí dva cizinci, nigerijec Chisom Innocent Onije a černohorec Nikola Vukotič. Tým doplnili odchovanec Army Vojtěch Čítek, který působil v "B" týmu Teplic a také dorostenci Army.

Tým naopak opustil Michal Bílek, který zamířil do Opavy. "Michal přichází do věku, kdy si chce fotbalem vydělat nějaké peníze. Nabídce Opavy nedokážeme konkurovat," říká k odchodu zkušeného hráče sportovní manažer Petr Heidenreich.

Na zkoušce v Teplicích je Václav Prošek. Situaci okomentoval sportovní manažer Petr Heidenreich: "Václav Prošek je příkladem toho, co může druhá liga přinášet. Pokud si hráč udrží dlouhodobou výkonnost, může po něm sáhnout klub z nejvyšší soutěže. Věřím, že Vašek na zkoušce uspěje."

Dalším odcházejícím hráčem je Adam Alexandr. "Alexandr se neprosadil tak, jak jsme očekávali. Vinou covidu a zranění jiných hráčů nehrál na své pozici, Podobným příkladem je i Francouz Mechmache, který měl covid a otřes mozku a proto i proto nebyl lepší než naši hráči," řekl Heidenreich. Končí také italský útočník Alessandro Angelozzi, který nesplnil očekávání a zamířil zpět do svého mateřského klubu.

První přípravný zápas čeká Armu už tuto sobotu 15. ledna proti Viktorii Plzeň. Utkání proti tradičnímu soupeři v zimní přípravě se uskuteční na hřišti v Luční ulici a začíná v 10:30.

Seznam hráčů na startu zimní přípravy:

Brankáři: Jan Plachý, David Němec.

Obránci: Vojtěch Brak, Adam Černý, Bohumil Hudec, Daniel Chodora, Matyáš Písačka, Marek Strada, Josef Švanda, Petr Kurka, Vojtěch Čítek, Nikola Vukotič.

Záložníci: Matthew Cantin, Adam Čičovský, Jakub Emmer, Jonáš Jiránek, Jiří Miskovič, Karel Jakš, David Černý, Filip Gedeon, Chisom Innocent Onije

Útočníci: Lorenzo Gonzalez, Ladislav Krobot, Marvis Amadin Ogiomade

Arma na úvod přípravy prohrála v Plzni

15. 1. 2022

Zimní příprava začíná. Arma míří do Plzně

14. 1. 2022

10. 1. 2022
Zápasy A-Týmu
Zimní příprava 2022, přát.
logo logo

FC Viktoria Plzeň

FK Ústí nad Labem

Zimní příprava 2022, přát.
logo logo

FK Baník Most Souš