Arma vstoupila do zimní přípravy s novými jmény, asistentem trenéra bude Lukáš Jarolím

10. 1. 2022 | Redakce

Arma dnes vstoupila do zimní přípravy prvním společným tréninkem. Na něm se objevila nová jména v kádru a také nový asistent trenéra Lukáš Jarolím, který tak doplní svého bratra Davida v trenérském štábu Army.

Ke změně dochází na postu asistenta trenéra. Trenérský štáb Army opouští Jaromír Jindráček, který díky své licenci zastřešoval pozici hlavního trenéra. Trenér David Jarolím se blíží k jejímu dokončení, příští týden ho čekají závěrečné zkoušky a stane se tak hlavním trenér Army i papírově. Novým asistentem trenéra Davida Jarolíma se stane jeho bratr Lukáš Jarolím. "Jedná se o plánovanou změnu. Díky Lukášovi rozšiřujeme klan Jarolímů, Jejich táta trénuje Mladou Boleslav, v minulosti trénoval národní tým České republiky nebo pražskou Slavii," řekl pro klubový web sportovní manažer Petr Heidenreich.

K pohybu došlo také v hráčském kádru. Nejvýraznější posilou Army je krajní záložník David Černý z prvoligových Teplic. Bývalý futsalový reprezentant odehrál v nejvyšší soutěži celkem 54 zápasů a vstřelil v nich jeden gól. „David má ligové parametry a severočeskou DN. Pro F:NL je to nadstandardní hráč. Věříme, že nahradí Vaška Proška. Bez něj by nám tu chyběla střední generace. David umí dát gól, hraje dobře do ofenzivy, tam nás tlačí bota," říká Heidenreich.

Z Teplic přichází i další posila, kterou je pravý obránce Josef Švanda. Na druhé straně obrany může naskakovat talentovaný mládežnický reprezentant Petr Kurka z prvoligových Pardubic. Do středu hřiště přichází z pražské Sparty odchovanec Chomutova Filip Gedeon. "Příchodem Josefa Švandy a Petra Kurky reagujeme na dlouhodobá zranění Marka Strady a Daniela Chodory. Kurka je perspektivní hráč, na jeho postu hraje v Pardubicích Čelůstka, který ho tam zatím nepustí. Levá strana hřiště nás trápila a věřím, že je tím tohle vyřešené," doufá Heidenreich.

Filip Gedeon je synem bývalého prvoligového hráče pražské Slavie, Dukly, Blšan nebo Mostu. "Jsme domluvení, že u nás bude rozvíjet svou profesionální kariéru. Je velmi talentovaný a může být alternativou na pozici číslo šest, kde skončil Michal Bílek, "říká Heidenreich.

Na zkoušku přicházejí dva cizinci, nigerijec Chisom Innocent Onije a černohorec Nikola Vukotič. Tým doplnili odchovanec Army Vojtěch Čítek, který působil v "B" týmu Teplic a také dorostenci Army.

Tým naopak opustil Michal Bílek, který zamířil do Opavy. "Michal přichází do věku, kdy si chce fotbalem vydělat nějaké peníze. Nabídce Opavy nedokážeme konkurovat," říká k odchodu zkušeného hráče sportovní manažer Petr Heidenreich.

Na zkoušce v Teplicích je Václav Prošek. Situaci okomentoval sportovní manažer Petr Heidenreich: "Václav Prošek je příkladem toho, co může druhá liga přinášet. Pokud si hráč udrží dlouhodobou výkonnost, může po něm sáhnout klub z nejvyšší soutěže. Věřím, že Vašek na zkoušce uspěje."

Dalším odcházejícím hráčem je Adam Alexandr. "Alexandr se neprosadil tak, jak jsme očekávali. Vinou covidu a zranění jiných hráčů nehrál na své pozici, Podobným příkladem je i Francouz Mechmache, který měl covid a otřes mozku a proto i proto nebyl lepší než naši hráči," řekl Heidenreich. Končí také italský útočník Alessandro Angelozzi, který nesplnil očekávání a zamířil zpět do svého mateřského klubu.

První přípravný zápas čeká Armu už tuto sobotu 15. ledna proti Viktorii Plzeň. Utkání proti tradičnímu soupeři v zimní přípravě se uskuteční na hřišti v Luční ulici a začíná v 10:30.

Seznam hráčů na startu zimní přípravy:

Brankáři: Jan Plachý, David Němec.

Obránci: Vojtěch Brak, Adam Černý, Bohumil Hudec, Daniel Chodora, Matyáš Písačka, Marek Strada, Josef Švanda, Petr Kurka, Vojtěch Čítek, Nikola Vukotič.

Záložníci: Matthew Cantin, Adam Čičovský, Jakub Emmer, Jonáš Jiránek, Jiří Miskovič, Karel Jakš, David Černý, Filip Gedeon, Chisom Innocent Onije

Útočníci: Lorenzo Gonzalez, Ladislav Krobot, Marvis Amadin Ogiomade

Fotogalerie

Arma na úvod přípravy prohrála v Plzni

15. 1. 2022

Zimní příprava začíná. Arma míří do Plzně

14. 1. 2022

Arma vstoupila do zimní přípravy s novými jmény, asistentem trenéra bude Lukáš Jarolím

10. 1. 2022
Zápasy A-Týmu
Zimní příprava 2022, přát.
logo logo

FC Viktoria Plzeň

FK Ústí nad Labem


Zimní příprava 2022, přát.
logo logo

FK Baník Most Souš

FK Ústí nad Labem

22. 1. 11:00h