Mrzí mě to, vypadá to, že jsem úkol nesplnil, smutnil kouč Hašek

10. 5. 2022 | Zdeněk Kamínek ml.

Ústí nad Labem - Martin Hašek zažil na lavičce Ústí nad Labem se svým realizačním týmem třetí utkání. Ani do třetice se Severočechům naplno bodovat nepodařilo, naopak cesta za záchranou bude ještě hodně trnitá. Arma musí v závěrečných dvou kolech zvítězit na hřišti Opavy a doma porazit Třinec a fandit na dálku Vyškovu ve venkovním souboji s Třincem.

Jaké je hodnocení zápasu s Chrudimí?
„Proti Chrudimi nebyla jiná možnost než získat tři body, pokud jsme chtěli pomýšlet nad setrváním v soutěži. Měli jsme problémy se sestavou, hodně hráčů bylo zraněných a nemocných. Například Josef Švanda nastoupil k utkání, přestože večer před zápasem měl 38 stupňů Celsia. Josefa Švandu střídal Ladislav Krobot, jenž měl ve čtvrtek několik dní po sobě ještě o stupeň více. Měli jsme limitované možnosti, jak složit sestavu, rozhodli jsme se pro tu, která nastoupila. První poločas byl vyrovnaný, měli jsme povedenou střelu po pěkné akci do břevna. Scházelo nám i trochu štěstí, ale nedokázali jsme si vytvořit soustavnější tlak, neboť jsme prohrávali většinu míčů ve středu pole. Na balónu jsme nebyli špatní, byli jsme v pohybu, ale dorostenecky jsme se jich zbavovali. Druhá půle se odvíjela od rychle inkasované branky. V momentě, kdy jsme prohrávali, vše vedlo k tomu, že jsme začali rizikově útočit, museli jsme se dvakrát prosadit. Dostali jsme se do časového tlaku, přestože góly střílíme s velkou obtížností. Soupeř nás začal brejkovat, z brejků vsítil dva góly a mohl vstřelit další. My si něco málo připravili, ale celkově v utkání jsme tahali za kratší konec a Chrudim vyhrála zaslouženě. Reálně naše šance na záchranu jsou v oblasti teorie. Nedá se zachraňovat tak, že neustále počítáme, co vše se musí stát, ale sami musíme dělat body, které nezískáváme.“

Jaká byla nálada v kabině po skončení utkání?
„V šatně byli kluci smutní a mlčeli. Říkal jsem, ať jsou v klidu, nepohádají se, nehází špínu jeden na druhého. Na hráče jsem apeloval, aby někdo neřekl něco někomu, nebo neudělá někde večer nějakou blbost, která by dotyčného mohla mrzet a nešlo by to vzít zpět. Dále jsem řekl, že i sestupy patří k fotbalu a jen v krizi rostete jako člověk. Zažil jsem sestupy i mistrovské tituly, takový je život. Když slavíte titul, nerostete. Je to sice příjemné, ale když se objeví nějaký průšvih v životě, to jsou momenty, které Vás mohou posouvat. Snažil jsem se v rámci možností ze všeho vydolovat pozitivní. Myslím, že v tuto chvíli miliardy lidí na planetě řeší mnohem vážnější problémy než prohraný zápas a případný, podotýkám případný, sestup z druhé do třetí české nejvyšší fotbalové soutěže. Připravíme se na následující utkání v Opavě tak, abychom odehráli co nejdůstojněji.“

Kde byl podle Vás zádrhel v herním projevu?
„Já byl najatý do týmu Army na pět zápasů, abych pomohl situaci se záchranou, která nebyla dobrá. Může se ještě stát, že se to povede, i když to není příliš pravděpodobné. Nebudu analyzovat do hloubky, co bylo nebo nebylo dobře. Byli jsme slabší než naši soupeři, proto neděláme body. Nechci říkat nic kritického, já dostal úkol, který, vypadá to tak, že jsem nesplnil. Mrzí mě to, pokud by to tak mělo být, i když to zatím není definitivní.“

Arma představuje nové posily. Očekáváme, že vytvoříme nejsilnější útočnou dvojici v ČFL, říká Vasil Knor

6. 8. 2022

Arma na úvod nové sezóny zvítězila nad Jabloncem B vysoko 3:0

6. 8. 2022