Arma zahájila letní přípravu s novým trenérem i změnami ve vedení klubu. Na úvod narazí Arma na Teplice a Liberec.

20. 6. 2022 | Redakce

Arma dnes zahájila letní přípravu na novou fotbalovou sezónu. Hráči se sešli k prvnímu tréninku, který vedl nový trenér Dušan Tesařík.

Dušan Tesařík, který dorazil do Army spolu s Martinem Haškem těsně před koncem uplynulé sezóny se stal hlavním trenérem FK Ústí nad Labem. Jméno jeho asistenta je zatím neznámé, aktuálně probíhají jednání. Na postu trenéra brankářů vypomůže Armě dobře známý Patrik Kolář.

Změny nastaly také ve vedení klubu. Novými sportovními manažery se stali Ing. Roman Kliský a Vasil Knor. Oba dva noví sportovní manažeři přicházejí do Army z futsalové Krupky, která se z okresních soutěží dostala až na vrchol 2. nejvyšší futsalové soutěže. Následně však projekt Krupka skončil těsně před nástupem klubu do první ligy.

"Jsme rádi, že je v Armě máme. Jsou to fotbaloví nadšenci se zkušenostmi s financováním a řízením sportovního klubu" řekl člen představenstva Army Ing. Petr Procházka.

Na prvním tréninku se objevila velká spousta ústeckých odchovanců včetně Davida Němce, Adama Čičovského, Vojtěcha Čítka nebo Adama Černého. Po dlouhém zranění se na hřiště vrací také Daniel Chodora.

Nechyběli ani cizinci Matthew Cantin a Mikhailo Kabantsov. Třetím cizincem do party, který se představil na prvním srazu po letní pauze byl Roman Kaleniuk, který se v jarní části uplynulé sezóny také objevil na hřišti coby střídající hráč.

K týmu se připojí také Bohumil Hudec a Jonáš Jiránek. "Chceme dát šanci klukům, kteří hráli minulou sezónu v Armě druhou ligu nebo byli na hostování v ČFL či v divizi. Budeme mít hodně mladý tým", osvětlil Ing. Petr Procházka.

Na tréninku se naopak nepředstavili hráči, kterým končí smlouva - Vojtěch Brak, Marek Strada a Jiří Miskovič. Nejspíš nebude pokračovat ani Václav Prošek, který si na jaře zakopal v prvoligových Teplicích. Jeho přestup je momentálně v jednání, podobně jako u Jana Plachého, který se s týmem ale nadále připravuje

A právě Teplice budou prvním soupeřem Army na startu letní přípravy. Už tuto sobotu 25. června od 11:00 na stadionu v Dubí. Arma bude mít ostrý start do přípravy. O týden později, tedy v sobotu 2. července se Arma v Mnichově Hradišti postaví dalšímu prvoligovému celku - Slovanu Liberec. Následovat budou zápasy s Vanrsdorfem nebo německým Loko Leipzig.

Arma bude mít nově také "B" tým! V něm chce nadále rozvíjet spolupráci s mládeží a dávat tak mladým hráčům šanci v dospělém fotbalu!

Plán letní přípravy (právo na změny vyhrazeno):

Sobota 25. června 11:00 FK Teplice - FK Ústí nad Labem (Dubí)

Sobota 2. července 11:00 FC Slovan Liberec - FK Ústí nad Labem (Mnichovo Hradiště)

Úterý 12. července FK Varnsdorf - FK Ústí nad Labem (Varnsdorf)

Sobota 16. července SK Zápy - FK Ústí nad Labem

Středa 20. července FK Baník Most Souš - FK Ústí nad Labem

Sobota 23. července 14:00 Loko Leipzig - FK Ústí nad Labem (Bruno Plache Stadion)

Seznam hráčů, kteří se hlásili na prvním tréninku:

Brankáři: David Němec, Samuel Bím, Jan Plachý

Hráči: Vojtěch Čítek, Illia Tymoshenko, Mikhailo Kabantsov, Adam Uličný, Daniel Chodora, Tomáš Jirák, Tomáš Zůza, Adam Čičovský, Adam Černý, Patrik Škoda, Vojtěch Šupík, Dominik Koča, Miroslav Trenda, Ondřej Kalous, Karel Jakš, Petr Fischer, Matthew Cantin, Jaroslav Zaspal, Roman Kaleniuk.

K týmu se později připojí: Jonáš Jiránek, Bohumil Hudec, Ondřej Černý a Ondřej Kolařík.

Mimo těchto jmen jsou na testech v Armě ještě další hráči z nižších soutěží.

Arma představuje nové posily. Očekáváme, že vytvoříme nejsilnější útočnou dvojici v ČFL, říká Vasil Knor

6. 8. 2022

Arma na úvod nové sezóny zvítězila nad Jabloncem B vysoko 3:0

6. 8. 2022