Dušan Tesařík: Měli bychom se pohybovat v horní polovině tabulky

28. 7. 2022 | Redakce

Po předposledním přípravném utkání proti Krupce jsme vyzpovídali trenéra Army Dušana Tesaříka.

Co vám dnešní zápas ukázal? Splnilo to vaše očekávání?

Utkání splnilo očekávání, ale ukázalo nám to, že to ve finální fázi není ještě úplně ono. Ukázalo nám to, že když budeme hrát do plných jako dnes, jsou tam věci, na kterých můžeme pracovat. V předchozích zápasech jsme nebyly týmem, který by měl být jasným favoritem. Dnes nám soupeř poprvé zalezl do hlubokého bloku a v prvních 10 minutách, než jsme otevřeli obranu soupeře, tam byly laciné ztráty míče, ale na tom všem se dá pracovat. Skóre mohlo být daleko vyšší, byly tam akce, které se musí dohrávat do 100% gólů a nedohrajeme to. Vím, že se nikdy nedá dát vše, ale jsou šance, které prostě musíme proměňovat, protože nás za to soupeř bude trestat.

Jak jste spokojený s herním projevem?

S herním projevem jsem spokojený, jelikož nám vypadli nějací hráči - David Černý, který pro nás bude klíčový hráč a ještě je tam jedno zajímavé jméno. Šanci dostali jiní kluci, kteří se mohli ukázat. Jsem rád, že Jonáš Jiránek zvládl celý zápas po fyzické stránce, protože měsíc a půl netrénoval po zranění v posledním kole v minulé sezóně. Dva měsíce měl výpadek a postupně ho dostáváme do hry, aby vše zvládl kondičně. Fotbalově se u něj nebojím, ale jde o doladění kondice.

Soutěž začíná za 10 dní, jak jste spokojený s přípravou?

Já jsem rád, že jsme začali o 14 dní dříve než všichni ostatní. Byl tu kemp asi 30 hráčů, kteří dostali šanci se ukázat. Některé hráče jsem znal, ale díky tomu, že odešlo 16 hráčů jsem jich znal velmi málo. Některé jsem znal z fotbalového okolí. V hráčích jsme se dobře zorientovali a stihl jsem hráče poznat.

Podoba kádru už je připravená pro soutěž, nebo ještě může přijít nějaké jméno?

My jsme v pozici, kdy se nebráníme případné posile, ale z 95% je kádr uzavřený. Budou chodit hráči na zkoušku, ale musel by to být kompletně připravený hráč. Takových na trhu už moc v tuto chvíli nebude.

Proběhla výměna s prvoligovými Teplicemi. Do Teplic zamířil Adam Čičovský, do Army Marek Vobecký, hrálo tam roli, že se znáte?

Já znám oba již delší dobu. Marka Vobeckého jsem viděl párkrát v B týmu Teplic, poté i v A týmu a tam se mi velmi líbil. Viděl jsem v něm ohromnou pracovitost. Je to fotbalista, kterému nemusíte říkat, co má dělat. Na hřišti se chová přirozeně a dělá věci, které potřebujeme. Adam Čičovský je spíš hráč do ofenzivy a tam hráče máme. Vobecký nám vyplní střed hřiště, pro mě jako pro trenéra to bylo výhodné.

Jaké budou ambice Army?

V týmu skončilo 16 hráčů. Viktoria Žižkov spadla a ještě posílila. Nechci se vymlouvat, že je tu velmi mladý kádr. Když budou hráči dobře vedení, je v nich obrovský potenciál. Je tu spousta rychlostních hráčů. Oprášili jsme jména, která byla dříve v dorostech Teplic a dalších klubů a vinou zranění se jejich kariéra zastavila (například Jaroslav Zaspal). Oprášili jsme v nich jejich potenciál a sám jsem zvědavý, kam to celé bude směřovat. Zkušená osa se vytvořila, Hudec a Čítek jsou pro mě zkušení hráči, když jsou pořád mladí. V brance bude Jan Plachý, ve hře Vobecký a David Černý. Osa týmu tu je a kolem ní dáme mládí. Zápasy v Zápech a v Německu nám hodně ukázaly, Karlovy Vary nám také ukáží. Můj názor je, že bychom se určitě měli pohybovat v horní polovině tabulky.

Jakub Tomšík: Máme za sebou neskutečnou sezónu. Příští rok musíme pokračovat v práci!

1. 6. 2023

Samuel Bím: Vítěství v soutěži je pro mě největší úspěch kariéry

1. 6. 2023

U19 se utkala s univerzitním týmem Severní Karolíny

29. 5. 2023
Zápasy A-Týmu
ČFL 22/23, 29. kolo
logo logo

FK Ústí nad Labem

TJ Sokol Živanice


ČFL 22/23, 30. kolo
logo logo

SK Zápy

FK Ústí nad Labem

10. 6. 17:00h