Vybudovali jsme mladý a perspektivní kádr, pronesl na tiskové konferenci Vasil Knor

4. 8. 2022 | Zdeněk Kamínek ml.

Ústí nad Labem - Středeční tisková konference FK Ústí nad Labem, které se účastnili Ing. Petr Procházka, Vasil Knor, Dušan Tesařík a Vojtěch Čítek, byla ve znamení hodnocení letní přípravy a představení kádru a cíle pro následující soutěžní ročník. Vedení klubu nechtělo nahlas mluvit o návratu do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, v prvním ročníku účasti v ČFL by se rádo pohybovalo v horní polovině soutěžní tabulky. Jako největšího soupeře vnímá Arma známého soupeře z uplynulé sezóny – Viktorii Žižkov.

„Co se týká ambicí, chceme se pohybovat v horních patrech soutěžní tabulky. V přípravě jsme odehráli solidní utkání s Libercem a Teplicemi. Tým je konkurenceschopný, chceme se poprat o nejvyšší příčky. Příprava naznačila, že bychom měli být důstojným soupeřem. Nebudu nahlas říkat to, co všichni očekáváme,“ řekl úvodem člen představenstva Ing. Petr Procházka, na jehož slova navázal nový sportovní manažer.

„Vybudovali jsme mladý a perspektivní kádr. Uvidíme, co průběh sezóny ukáže. Když budeme co nejlépe pracovat ve vrchních patrech, pokusíme se tento nebo příští rok o postup. Komunikujeme s trenérem o skladbě týmu. Mezi lídry by měli být Vojtěch Čítek, Jan Plachý, Marek Vobecký, Jaroslav Benda,“ má jasno Vasil Knor, jenž převzal pozici po Ing. Petru Heidenreichovi.

„Rozpočet klubu je zajištěn. Podpora v Ústí nad Labem od města není nároková. Předpokládáme, že město bude klub podporovat nadále. Jedná se o příspěvek, kterého si vážíme. Na podzim nás čekají komunální volby, smlouva je platná do konce roku 2027. Rozpočet je podobný jako ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. Většina příchodů byla práce Vasila Knora. Do kapitána týmu Vojtěcha Čítka vkládáme naděje. Chceme hráče, kteří pracují pro tým,“ dodal Procházka.

„Zápas v Karlových Varech ukázal, že musíme zapracovat na finální fázi, kdy se z pěti či šesti brankových příležitostí neprosadíme. V utkání byly i pasáže, kdy jsme byli lepší než Karlovy Vary. Střetnutí se SK Zápy napovědělo, že soutěž bude hodně vyrovnaná. Bude záležet na proměňování šancí. Fotbal bude ambiciózní, kluci se chtějí ukázat. Podle mého názoru určitě nebudeme otloukánek soutěže. Jako tým z krajského města do třetí nejvyšší fotbalové soutěže nepatříme. Nejsme první ani poslední, komu se to stalo. Na druhou stranu to nebudeme mít jednoduché, nebude jednoduchého soupeře, každý se proti nám bude chtít vyhecovat,“ předpokládá kouč Dušan Tesařík.

„Nejlepší střelec přípravy Petr Fischer se dobře adaptoval mezi dospělý fotbal. Uvidíme, kam to bude směřovat. Po dohodě s mládeží bychom chtěli využívat jeho kvality. Když jsem se díval na Liberec na Spartě Praha, proti nám nastoupilo sedm hráčů. Jednalo se o těžký zápas, navíc já byl v klubu čtrnáct dní a fotbalisty poznával. Kádr na soutěž připravený bude,“ míní lodivod ústecké střídačky, který na post kapitána jmenoval Vojtěcha Čítka.

„Trenér přišel s tím, že mi dává důvěru a chce, abych tým vedl. Je to velká zodpovědnost. Trému z toho trochu mám, motivovat musím i ostatní. Po Teplicích a Liberci si sestava sedla, začali jsme hrát fotbal, který chceme. Již jsem proti týmům, které nás čekají, hrál. Hodně záleží na tom, jak bude hrát u některých týmů "A"-tým, zda posílí "B"-tým. Věřím, že se budeme pohybovat v horní polovině tabulky,“ přál by si nový kapitán Army, který musí zároveň s fotbalem stíhat práci v rodinném podniku.

„Je to náročné, ale dá se to přežít. Fyzicky namáhavé to je. Rodiče mají firmu, ve které pomáhám. V kontaktu s hráči z minulé sezóny v kontaktu jsme, vídáme se. Parta byla dobrá,“ vzpomínal na uplynulou sezónu jednadvacetiletý talent.

Kádr FK Ústí nad Labem:

Brankáři: Samuel Bím, Jan Plachý.
Obránci: Bohumil Hudec, Ondřej Černý, Vojtěch Čítek, Patrik Kubín, Daniel Chodora, Tomáš Zůza, Adam Uličný.
Záložníci: Petr Fischer, Jonáš Jiránek, Karel Jakš, Lukáš Mayerhofer, Matthew Cantin, Jaroslav Zaspal, Marek Vobecký.
Útočníci: Jaroslav Benda, David Černý, Adam Černý.

Příchody:
Marek Vobecký – přestup z FK Teplice, Jaroslav Benda – přestup z Radebeuler, Lukáš Mayerhofer – přestup z FK Novosedlice, Jaroslav Zaspal – návrat z hostování FK Krupka, Karel Jakš – návrat z hostování, Patrik Kubín – mládež, Ondřej Černý – mládež, Tomáš Zůza – mládež.

Odchody:
David Němec, Vojtěch Brak, Marek Strada, Jiří Miskovič, Illia Tymoshenko, Mykhailo Kabantsov (všichni konec smlouvy), Šimon Havrda – ukončení hostování; Petr Kurka, Josef Švanda, Jakub Emmer, Adam Čičovský, Ladislav Krobot, Filip Gedeon, Marvis Amadin Ogiomade, Marek Pražák (všichni ukončení hostování)

FK Ústí nad Labem – přípravné zápasy léto 2022:
Bilance: 7 zápasů – 3 výhry, 1 remíza, 3 prohry, skóre: 14:13.

25. 6. 2022:
FK Teplice – FK Ústí nad Labem 2:0 (2:0)

2. 7. 2022:
FC Slovan Liberec – FK Ústí nad Labem 8:1 (5:1)
Gól: A. Černý.

12. 7. 2022:
Radebeuler Ballspiel-Club 1908 e.V – FK Ústí nad Labem 1:6 (0:3).
Góly: D. Černý 2, Fischer 2, Cantin, Malec.

16. 7. 2022:
SK Zápy – FK Ústí nad Labem 1:2 (0:0).
Góly: Radba, Fischer.

24. 7. 2022:
Loko Leipzig – FK Ústí nad Labem 0:0

27. 7. 2022:
FK Ústí nad Labem – TJ Krupka 5:0 (4:0). Góly: Cantin, Vobecký z penalty, A. Černý, Čítek, Fischer.

30. 7. 2022:
FC Slavia Karlovy Vary – FK Ústí nad Labem 1:0 (0:0)

Střelci:
4 góly:
Petr Fischer.
2 góly: Adam Černý, David Černý, Matthew Cantin.
1 gól: Jan Malec, Radba, Marek Vobecký, Vojtěch Čítek.

Ústí zvítězilo v Brozanech 1:0!

8. 9. 2023

Další venkovní zápas. Ústí zamíří do Brozan

7. 9. 2023

Ústí v Chlumci nad Cidlinou neuspělo

3. 9. 2023
Zápasy A-Týmu
ČFL 23/24, 6. kolo 17:00
logo logo

SK Sokol Brozany

FK VIAGEM Ústí nad Labem


ČFL 23/24, 9. kolo 16:00
Velvary
logo logo

TJ Slovan Velvary

FK VIAGEM Ústí nad Labem

30. 9. 16:00h