Arma představuje nové posily. Očekáváme, že vytvoříme nejsilnější útočnou dvojici v ČFL, říká Vasil Knor

6. 8. 2022 | Redakce

Arma představuje hned tři nové posily pro novou sezónu ve skupině B FORTUNA ČFL.

DAVID ČERNÝ

První posilou, která podepsala smlouvu s Armou je David Černý. Pro fanoušky Ústí nad Labem to není neznámá tvář. David Černý odehrál jarní část uplynulé sezóny právě v Armě na hostování z Teplic. Bývalý futsalový reprezentant odehrál v nejvyšší soutěži celkem 54 zápasů a vstřelil v nich jeden gól. Skórovat dokázal i za Armu, když pomohl k remíze 1:1 s Duklou Praha. "Očekáváme, že David Černý spolu s Jaroslavem Bendou vytvoří nejsilnější útočnou dvojici v ČFL," řekl nový sportovní manažer Army Vasil Knor. David Černý svou roli hned potvrdil, v utkání 1. kola se trefil do sítě Jablonce B a otevřel tak svůj střelecký účet nové sezóny hned při první příležitosti. K tomu přidal asistence na zbylé dva góly Army.

JAROSLAV BENDA

Jaroslav Benda dorazil na sever Čech z německého klubu Radebeul, proti kterému Arma nastoupila v rámci letní přípravy. Osmadvacetiletý útočník začínal s fotbalem v Teplicích, kráte se mihnul i na hostování v Ústí nad Labem. Jeho cesta dále pokračovala přes Brozany a Most až do Německa. Jaroslav Benda býval králem střelců ČFL. V 53 zápasech nasázel 18 branek. V německé Sachsenlize přidal ve 28 zápasech 15 branek. Další dva branky vsítil soupeřům v rámci MOL Cupu a pět branek v pěti zápasech v německém poháru Sachsenpokal. "Jaroslav je obrovskou nadějí fotbalu, který ale bohužel neprodal vše, co prodat mohl. Měl předpoklady k tomu, aby zamířil výše než do nejvyšší české ligy. Věříme, že nám jeho příchod přinese branky do sítě soupeřů a vytvoří s Davidem Černým nejsilnější útok v ČFL" říká sportovní manažer Vasil Knor.

MAREK VOBECKÝ

Marek Vobecký přichází na přestup z prvoligových Teplic. Pravidelně hrál za teplický B tým a postupně se propracovával také do A týmu, kde si nakonec zahrál 2 zápasy ve FORTUNA:LIZE, z toho jeden také proti pražské Spartě. Třiadvacetiletý záložník má za sebou 44 utkání v ČFL, ve kterých nasázel 11 branek a přidal čtyři asistence. "Marek je výborný, pracovitý hráč, který má obrovský přehled a velký potenciál jetě dál růst. Je to obrovská posila do středu zálohy. V týmu je pro nás nenahraditelný," osvětlil sportovní manažer Army Vasil Knor.

Již po předposledním přípravném utkání se k Marku Vobeckému vyjádřil také trenér Dušan Tesařík: "Marka Vobeckého jsem viděl párkrát v B týmu Teplic, poté i v A týmu a tam se mi velmi líbil. Viděl jsem v něm ohromnou pracovitost. Je to fotbalista, kterému nemusíte říkat, co má dělat. Na hřišti se chová přirozeně a dělá věci, které potřebujeme. Adam Čičovský je spíš hráč do ofenzivy a tam hráče máme. Vobecký nám vyplní střed hřiště, pro mě jako pro trenéra to bylo výhodné."


Arma schytala ve Velvarech porážku, prohrávala o pět branek

1. 10. 2022

Domácí porážku jede Arma odčinit do Velvar, které letos doma nebodovaly

30. 9. 2022

Fotbal nevnímám jen tak, že si jdu pouze zakopat, tvrdí Marek Vobecký

23. 9. 2022
Zápasy A-Týmu
ČFL 22/23, 9. kolo
logo logo

TJ Slovan Velvary

FK Ústí nad Labem


ČFL 22/23, 10. kolo
logo logo

FK Ústí nad Labem

FK Mladá Boleslav B

8. 10. 16:00h