Arma představuje nové posily. Očekáváme, že vytvoříme nejsilnější útočnou dvojici v ČFL, říká Vasil Knor

6. 8. 2022 | Redakce

Arma představuje hned tři nové posily pro novou sezónu ve skupině B FORTUNA ČFL.

DAVID ČERNÝ

První posilou, která podepsala smlouvu s Armou je David Černý. Pro fanoušky Ústí nad Labem to není neznámá tvář. David Černý odehrál jarní část uplynulé sezóny právě v Armě na hostování z Teplic. Bývalý futsalový reprezentant odehrál v nejvyšší soutěži celkem 54 zápasů a vstřelil v nich jeden gól. Skórovat dokázal i za Armu, když pomohl k remíze 1:1 s Duklou Praha. "Očekáváme, že David Černý spolu s Jaroslavem Bendou vytvoří nejsilnější útočnou dvojici v ČFL," řekl nový sportovní manažer Army Vasil Knor. David Černý svou roli hned potvrdil, v utkání 1. kola se trefil do sítě Jablonce B a otevřel tak svůj střelecký účet nové sezóny hned při první příležitosti. K tomu přidal asistence na zbylé dva góly Army.

JAROSLAV BENDA

Jaroslav Benda dorazil na sever Čech z německého klubu Radebeul, proti kterému Arma nastoupila v rámci letní přípravy. Osmadvacetiletý útočník začínal s fotbalem v Teplicích, kráte se mihnul i na hostování v Ústí nad Labem. Jeho cesta dále pokračovala přes Brozany a Most až do Německa. Jaroslav Benda býval králem střelců ČFL. V 53 zápasech nasázel 18 branek. V německé Sachsenlize přidal ve 28 zápasech 15 branek. Další dva branky vsítil soupeřům v rámci MOL Cupu a pět branek v pěti zápasech v německém poháru Sachsenpokal. "Jaroslav je obrovskou nadějí fotbalu, který ale bohužel neprodal vše, co prodat mohl. Měl předpoklady k tomu, aby zamířil výše než do nejvyšší české ligy. Věříme, že nám jeho příchod přinese branky do sítě soupeřů a vytvoří s Davidem Černým nejsilnější útok v ČFL" říká sportovní manažer Vasil Knor.

MAREK VOBECKÝ

Marek Vobecký přichází na přestup z prvoligových Teplic. Pravidelně hrál za teplický B tým a postupně se propracovával také do A týmu, kde si nakonec zahrál 2 zápasy ve FORTUNA:LIZE, z toho jeden také proti pražské Spartě. Třiadvacetiletý záložník má za sebou 44 utkání v ČFL, ve kterých nasázel 11 branek a přidal čtyři asistence. "Marek je výborný, pracovitý hráč, který má obrovský přehled a velký potenciál jetě dál růst. Je to obrovská posila do středu zálohy. V týmu je pro nás nenahraditelný," osvětlil sportovní manažer Army Vasil Knor.

Již po předposledním přípravném utkání se k Marku Vobeckému vyjádřil také trenér Dušan Tesařík: "Marka Vobeckého jsem viděl párkrát v B týmu Teplic, poté i v A týmu a tam se mi velmi líbil. Viděl jsem v něm ohromnou pracovitost. Je to fotbalista, kterému nemusíte říkat, co má dělat. Na hřišti se chová přirozeně a dělá věci, které potřebujeme. Adam Čičovský je spíš hráč do ofenzivy a tam hráče máme. Vobecký nám vyplní střed hřiště, pro mě jako pro trenéra to bylo výhodné."

Arma schytala ve Velvarech porážku, prohrávala o pět branek

1. 10. 2022

Domácí porážku jede Arma odčinit do Velvar, které letos doma nebodovaly

30. 9. 2022