Fotbalový svátek pro Ústí nad Labem. Na půdu Army míří prvoligoví klokani

21. 9. 2022 | Zdeněk Kamínek st.

Ústí nad Labem - Velký svátek zažije dnes od 18:00 hod. Ústí nad Labem. V rámci utkání 2. kola MOL Cup přivítá FK Ústí nad Labem na svém trávníku FC Bohemians Praha 1905. Favoritem dnešního zápasu je prvoligový celek pražských Bohemians.

Ústečtí fotbalisté na jaře po sestupu z Fortuna národní ligy hrají až třetí nejvyšší soutěž. Ve Fortuna České fotbalové lize skupině B je FK Ústí nad Labem na druhém místě s jednobodovou ztrátou na vedoucí Viktorii Žižkov, který má ještě zápas k dobru. Ze sedmi zápasů ústecký celek vyhrál pět utkání a dvě remízy překvapivě uhrál v domácím prostředí ve 2. kole s FK Přepeře 2:2 a v 6. kole s FK Chlumec nad Cidlinou 2:2. Na hřišti soupeře jsou Ústečané zatím stoprocentní a vyhráli všechny čtyři zápasy. Při posledním utkání 17. září 2022 zvítězil FK Ústí nad Labem v Mostě nad Baníkem 3:1.

V 1. kole MOL Cup, které se hrálo 17. srpna 2022, vyhrál FK Ústí nad Labem s přehledem v Dobrovicích 5:1. Hráčský kádr FK Ústí nad Labem po sestupu do Fortuna České fotbalové ligy skupiny B doznal velkých změn. Největší posilou ústeckého celku je David Černý, který přišel do Army z FK Teplice. V dosavadních sedmi zápasech Fortuna České fotbalové lize skupině B vstřelil 11 branek a 2 branky si připsal na své konto i v utkání 1. kola MOL Cup v Dobrovicích.

David Černý je momentálně i nejlepším střelcem celé České fotbalové ligy. Jen pro zajímavost ve skupině A Fortuna České fotbalové lize má Daniel Černý z FK Přeštice 9 branek. David Černý kromě velkého fotbalu hraje i první ligu ve futsale za TJ Perštejn. Ve třech zápasech si připsal do statistik 3 branky a je oporou nováčka z Perštejna. Výborných výkonů Davida Černého v Perštejně si všimnul i trenér české futsalové reprezentace Tomáš Neumann a ústecký kanonýr dostal pozvánku do výběru České republiky. Za národní tým nastoupil David Černý v úterý 19. září 2022 v Brně v kvalifikaci na mistrovství světa proti Bosně Hercegovině. Česká reprezentace zvítězila nad Bosnou a Hercegovinou 4:2 a jednou dokázal skórovat i David Černý. Na jeho výtečnou formu bude spoléhat v pohárovém zápase s Bohemians Praha 1905 i ústecký trenér Dušan Tesařík. David Černý se vrátil po zápase české futsalové reprezentace dnes v nočních hodinách, ale do utkání s pražskými Bohemians by měl za FK Ústí nad Labem nastoupit a na zápase se moc těší stejně jako jeho spoluhráči.

Bohemians Praha 1905 je v tabulce Fortuna ligy na pátém místě. Na vedoucí plzeňskou Viktorii ztrácí Klokani 8 bodů. Celek Bohemians měl výborný vstup do soutěže. Z prvních třech získali Pražané 7 bodů za dvě výhry venku v Jablonci nad Nisou a v Teplicích a po bláznivé přestřelce s Baníkem Ostrava uhrál pražský tým remízu 3:3. První prohru hráči Bohemians zaznamenali ve 4. kole s FC Hradec Králové. V posledním ligovém zápase 18. září 2022 porazil Bohemians Praha tým FK Pardubice 1:0.

V MOL Cup čeká Bohemians Praha 1905 v letošním ročníku premiéra, protože v 1. kole měl pražský tým volno. Nejlepšími střelci z Bohemians jsou se 3 brankami shodně Antonín Křapka a David Puškáč. V brance odchytal všech 9 zápasů Roman Valeš. V létě se vrátil do Vršovic po třinácti letech Jan Morávek, který naposledy hrál bundesligu v německém Augsburgu a hrál zde dlouhých deset let. Na soupisce Bohemians Praha 1905 je Jan Morávek zapsán, ale zatím nenastoupil ve Fortuna lize za Klokany k žádnému utkání. Poprvé Jan Morávek dostal příležitost v celku béčka Bohemians Praha, které hraje Fortuna Českou fotbalovou ligu skupinu A. Rezerva pražských Bohemians zvítězila 18. září 2022 vysoko doma nad Jiskrou Domažlice 5:0. Jan Morávek hrál až do 62. minuty, kdy byl vystřídán Filipem Marešem.

Do Ústí nad Labem by mužstvo Bohemians Praha 1905 k duelu 2. kola MOL Cpu mělo přijet v nejsilnější sestavě. Trenér Jaroslav Veselý pravděpodobně dá příležitost v dnešním pohárovém střetnutí Janu Morávkovi, aby se rozehrál před dalšími zápasy, které Bohemku na podzim ještě čekají v nejvyšší soutěži.

Delegace rozhodčích:
Hlavní rozhodčí: Tomáš Klíma.
Asistenti: Martin Leška, Milan Vyhnanovský.
Delegát svazu: Jan Král.

Arma schytala ve Velvarech porážku, prohrávala o pět branek

1. 10. 2022

Domácí porážku jede Arma odčinit do Velvar, které letos doma nebodovaly