Fotbal nevnímám jen tak, že si jdu pouze zakopat, tvrdí Marek Vobecký

23. 9. 2022 | Zdeněk Kamínek ml.

Ústí nad Labem - Marek Vobecký, jenž do ústeckého klubu zamířil z Teplic, by ve své fotbalové kariéře rád nahlédl do profesionálních soutěží. Zaměstnanec Kauflandu si v pohárovém duelu proti Bohemians připravil šanci hlavičkou, kterou ale Jan Hugo Bačkovský lapil. Důvěru Dušana Tesaříka získal třiadvacetiletý nadějný fotbalista ve všech dosavadních sedmi soutěžních kláních.

Jaké je hodnocení utkání proti Bohemians?
„Když jsme při losování zjistili, že do Ústí nad Labem přijede Bohemians, měli jsme radost. Chtěli jsme přilákat lidi na ligové mužstvo a zahrát si dobrý fotbal. To se z poloviny povedlo, bohužel ne příliš výsledkově. Kdybychom si nenechali v první půli dát z naší chyby gól, za stavu 0:0 o poločase by to bylo něco jiného.“

Co Vám scházelo ve 24. minutě, kdy jste se octl v jedné z největších brankových příležitostí Army?
„Byla to spíše pološance. Letěl balón ze strany, položil jsem se a ani nemířil. Hlavičkoval jsem směrem na bránu, nevyšlo to. Nacvičená akce to nebyla, vše vyplynulo ze hry po náběhu do vápna.“

Co jste si řekli o poločasové přestávce v kabině za stavu 0:1?
„Nechtěli jsme zápas zahazovat. Chtěli jsme si rozdat s Bohemians druhou půli v podobném stylu tak, jak jsme vstoupili do utkání. Bohužel jsme inkasovali dva rychlé góly, poté mentalita především u mladých hráčů klesne.“

S účinkováním ve FORTUNA ČFL skupině B můžete být po sedmi odehraných kolech na druhém místě spokojení …
„U Žižkova se očekávalo, že se bude pohybovat na vrcholu. U nás si myslím, že jsme hodně lidí překvapili a doufám, že se budeme držet na horních patrech co nejdéle. Hodně lidí odešlo a spousta nevěřilo. Z okolí jsem před startem soutěže slyšel, že v tabulce budeme dole.“

Před sebou máte malé derby, když budete hostit Brozany. Jaký očekáváte duel?
„V Brozanech hraje plno zkušených hráčů z Ústí nad Labem a Teplic, které známe. Pokud bychom měli počítat počet startů ve vyšších soutěžích, mají jednoznačně navrch. Mají fotbalově chytřejší tým, ale když na soupeře vlétneme a nenecháme nadechnout, věřím, že vyhrajeme.“

Dres Brozan obléká několik bývalých hráčů Army. Budete se nějak zvlášť hecovat?
„Viděl bych to stejně jako každý jiný zápas. Tím, že by se někdo hecoval proto, že zde někdo hrál, může být člověk poté přemotivovaný, bude chtít více zajíždět do soubojů. Z toho pramení akorát zbytečné žluté karty a zvrhne se to v něco jiného než fotbal. To chtít nebudeme, my půjdeme do utkání s cílem zvítězit a aby to byl fotbal a ne bitva. Jsme si vědomi toho, že se na nás budou chtít vytáhnout, každý chce starému klubu ukázat, že je lepší. Pokud vše zvládneme jako tým, nebude problém.“

Jak náročný bude program, když od soboty do soboty odehrajete tři soutěžní utkání včetně poháru?
„Já osobně to nevnímám nějak těžce, nevidím v tom nic zvláštního. Nejde to takto každý týden, ale jednou za čas člověk trochu potrénuje, poté hraje. Člověk se drží více v tempu, nevyhýbám se tomu. Z dřívějška je nezvyk, že trénujeme odpoledne, ale já sám posledních pár let chodím do práce. V teplickém „B“-týmu jsme také trénovali odpoledne kvůli některým klukům, v Ústí nad Labem jich je více.“

Dušan Tesařík v rozhovorech říkal, že o Vás hodně stál. Cítil jste podporu kouče?
„Je to hezké, když má o Vás člověk zájem a opravdu Vás chce v týmu. Byl to pro mě dobrý pocit.“

Přichází v budoucnu v potaz působení v Teplicích?
„Teplice jsou pro mě absolutně uzavřená kapitola, nikdo se mi neozval. Kdyby se někdo ozval, dalo by se možná nad něčím přemýšlet.“

Slibujete si od angažmá v Ústí nad Labem možnost zviditelnit se a probojovat se do profesionálního fotbalu?
„Profesionál by chtěl být každý. Uvidíme, jestli si mě někdo všimne a mám na to, aby si mě někdo vytáhnul. Nejtěžší je nyní strávený čas s prací a zároveň s fotbalem. Jsem neustále pryč, pracuji v Kauflandu jako nápojář a domů chodím jen spát. Mám již dlouho přítelkyni, bydlíme spolu. Snažím se udělat vše pro to, aby se to povedlo. Fotbal nevnímám jen tak, že si jdu pouze zakopat.“

Arma na závěr podzimu podlehla Zápům

12. 11. 2022

Arma přemohla remízového krále a veze domů 3 body