Tisková konference: Dlouhodobou strategií je pracovat s hráči z regionu

3. 3. 2023 | Zdeněk Kamínek ml.

Ústí nad Labem – Na první březnový den svolalo dopoledne vedení FK Ústí nad Labem tiskovou konferenci, která měla zhodnotit zimní přípravu a představit kádr, se kterým Arma vstoupí do jarní fáze ročníku 2022/2023. Ing. Petr Procházka za představenstvo ujistil novináře o zajištění rozpočtu klubu a důstojném dohrání soutěže.

„Podzim jsme začali velice dobře, s výkonem týmu jsme byli spokojení. Zhruba v polovině to začalo skřípat. Jedním z důvodů bylo zranění Davida Černého, který odstoupil v průběhu utkání a nebyli jsme schopní nahradit jeho střelecký potenciál. V závěru podzimu se nám podařilo navázat na výkony z úvodu, i když výsledkově to mohlo být lepší,“ poohlédl se za první částí sezóny Ing. Petr Procházka.

„Co se týká ekonomické stránky klubu, za kterou jsem zodpovědný, jsme stabilizovaní. Nevidím důvod, proč bychom nedohráli důstojně ČFL. Co se týče postupových ambicí, Viktoria Žižkov pracuje s násobným rozpočtem. Hraje se nyní o druhé místo. Budeme se snažit znepříjemnit Viktorii jejich pozici. Naší dlouhodobou strategií je pracovat s hráči z regionu. Hráči, kteří přichází, tuto strategii naplňují. Nechceme v týmu hráče, kteří dojíždí, ale mají vztah ke klubu a v sobě trochu patriotismu. Ondřej Černý na sobě hodně pracoval, v týmu U23 vynikal. Patrik Dombrovskij byl na hostování v Lounech a je v Ústí nad Labem na univerzitě. Dohodli jsme se proto na jeho působení. Marek Jungmann v týmu hostuje z Teplic. Je to mladý talent, který se nám líbí a najde v týmu své místo,“ dodal člen představenstva FK Ústí nad Labem.

„Chtěli jsme posílit post místo Marka Vobeckého. Vyzkoušeli jsme pět cizinců, ale ani jednomu jsme nenabídli smlouvu. Konkrétně čtyři Ukrajinci a jeden Ital ze švýcarské akademie. Z českých hráčů jsme o nikom neuvažovali. Trénuje s námi Denis Laňka. Bude se žádat o prominutí jeho trestu z disciplinární komise. Priorita pro nás byl Ondřej Kolařík. Ke konci podzimu jsme se na tohoto hráče zaměřili,“ prozradil sportovní manažer Vasil Knor.

„Odehráli jsme několik přípravných zápasů. S herním projevem jsem byl spokojený až na poslední duel. Líbil se mi duel v České Lípě. Prohráli jsme 2:3, ale byli jsme jasně lepší. Viděl bych pozitiva, že nastoupilo hodně mladých kluků včetně Marka Jungmanna. Dávali jsme šanci i čtyřem ukrajinským fotbalistům, ale ani jeden z nich nezůstal. Nehráli špatně, ale v mých očích nebyli připraveni fyzicky. Bylo by to pro nás zdržení na měsíc až dva, než by byli kondičně v pořádku. Raději použijeme hráče z dorostu. Kádr by měl čítat 18+2,“ vzal si slovo Dušan Tesařík.

„Gólmanskou jedničkou bude Jan Plachý, Patrik Dombrovskij byl s tím smířený a věděl, že jsme hledali dvojku. V přípravě prokázali kvalitu oba. Noví hráči se začlenili dobře. Není v kabině žádný rušivý element, i když o někom šly zvěsti, že je například namachrovaný,“ pokračoval hlavní trenér Army.

„Chceme hrát ofenzivní a nátlakový fotbal. Proti Jablonci bychom mohli uspět s rychlostí práce s míčem. Kluci, kteří tolik nehrávali, si poradili a herně na míči jsme byli silní. To by mohla být naše zbraň, plus návrat Davida Černého,“ poodhalil taktiku lodivod severočeské střídačky.

„Diváky bych v sobotu pozval na hezký ofenzivní fotbal. Doufám, že budou branky padat především do jablonecké sítě. Je dobře, že jsme utrpěli facku v generálce. Poučíme se z chyb a připravíme se na první mistrovský zápas. Atmosféra v kabině je pozitivní, celé si to sedlo. Kluci se těší na začátek sezóny. Mladí hráči jsou začlenění do party,“ přispěl svým pohledem kapitán Vojtěch Čítek.

FK Ústí nad Labem – přípravné zápasy zima 2023:
Bilance: 8 zápasů: 2 výhry, 1 remíza, 5 proher; skóre 24:16.
21. 1. 2023:
FK Ústí nad Labem – SK Štětí 7:1 (4:0)
22. 1. 2023:
VFB Krieschow – FK Ústí nad Labem 7:6 (4:1)
25. 1. 2023:
Radebeuler Arsenal Česká Lípa – FK Ústí nad Labem 3:2 (2:0)
28. 1. 2023:
FC Chomutov – FK Ústí nad Labem 2:2 (1:1)
11. 2. 2023:
FC Slavia Karlovy Vary – FK Ústí nad Labem 1:0 (0:0)
15. 2. 2023:
FK Ústí nad Labem – TJ Horní Jiřetín 6:0 (2:0)
18. 2. 2023:
Bohemians Praha 1905 "B" – FK Ústí nad Labem 3:2 (2:2)
25. 2. 2023:
FK Ústí nad Labem – FK Varnsdorf 1:7 (0:4)

Příchody:
- Ondřej Černý (mládež)
- Patrik Dombrovskij (přestup FK Teplice)
- Marek Jungmann (hostování FK Teplice)
- Ondřej Kolařík (přestup FK Most)
- Vojtěch Zárybnický (přestup FK Jablonec)

Odchody:
- Karel Jakš (přestup FK Modrá)
- Marek Vobecký (přestup FK Most)
- Samuel Bím (mládež)

Kádr FK Ústí nad Labem:
Brankáři: Patrik Dombrovskij, Jan Plachý.
Obránci: Bohumil Hudec, Vojtěch Čítek, Peatrik Kubín, Tomáš Zůza, Adam Uličný, Vojtěch Zárybnický.
Záložníci: Jonáš Jiránek, Lukáš Mayerhofer, Matthew Cantin, Jaroslav Zaspal, Ondřej Černý, Ondřej Kolařík, Marek Jungmann, Patrik Škoda.
Útočníci: Jaroslav Benda, David Černý, Martin Klimt, Petr Fišer.
Hlavní trenér: Dušan Tesařík.

Jakub Tomšík: Máme za sebou neskutečnou sezónu. Příští rok musíme pokračovat v práci!

1. 6. 2023

Samuel Bím: Vítěství v soutěži je pro mě největší úspěch kariéry

1. 6. 2023

U19 se utkala s univerzitním týmem Severní Karolíny