Nejstarší dorost zvládl těžké utkání v České Lípě, uspěli také mladší

21. 3. 2023 | Redakce

Další těžký zápas mají za sebou dorostenci kategorie U19. V rámci České divize dorostu zajížděli na půdu České Lípy. Místní Arsenal naše mužstvo velmi potrápilo.

Ústečtí fotbalisté měli první velkou šanci hned v 1. minutě zápasu, ale Lukáš Kučera si vylámal zuby na brankáři Lípy a posléze ještě na brankové konstrukci. "Nedělní utkání v České Lípě bylo hodně náročné. V prvním poločase jsme měli první velkou šanci my, tu jsme ale neproměnili a soupeř si postupně začal vytvářet své přiležitosti. Naše obrana byla v prvním poločase hodně nedůsledná, pomalá a díky tomu jsme dvakrát prohrávali. Šťastnými brankami se nám naštěstí povedlo pokaždé vyrovnat a poločas byl nerozhodný 2:2," popisuje utkání trenér Miroslav Vlasák. Na první branku České Lípy odpověděl Kryštof Bouša, který překvapil domácího gólmana na přední tyči. Na 2:2 poté vyrovnával Lukáš Kučera, jenž zužitkoval centr Patrika Života.

Náročné utkání se ústeckým fotbalistům podařilo zlomit v 79. minutě, kdy si odražený míč připravil Kryštof Bouša a nechytatelnou ranou vystřelil Ústí výhru. "Ve druhém dějství se naše obrana zlepšila a soupeře jsme už do šancí příliš nepouštěli. Postupem času jsme dostali hru pod svou kontrolu a začali jsme si vytvářet brankové příležitosti. Před koncem zápasu jsme se krásně trefili po odraženém míči z rohu a vedení jsme už do konce zápasu udrželi. Česká Lípa hrála velmi dobře, zápas nás stál spoustu sil a jsme moc rádi, že si odvážíme vydřené, velmi cenné a důležité vítězství," uzavřel Vlasák.

FK Arsenal Česká Lípa U19 - FK Ústí nad Labem U19 2:3 (2:2)
Branky: 24. Rasel, 30. Krejčík - 29. a 79. Bouša, 35. Kučera L.
Sestava Ústí: Bím - Štengel F. (46. Severa), Trenda (K), Štengel Z., Štercl - Tomšík, Bozhok (82. Khyma), Bouša - Život, Kučera L. (65. Kučera M.), Kaleniuk (87. Vorel)


Mladší kolegy z U17 nasměroval za vítězstvím vedoucí brankou kapitán týmu Jan Barát, který získal míč na vlastní polovině, pokračoval v náběhu a následně si sám celou brejkovou akci zakončil. Skóre 1:0 vydrželo až do 68. minuty. Poté už se mezi střelce zapsali pouze střídající hráči, pochvalme tedy trenéry Müllera a Minaříka za šťastnou ruku při střídání.. Postupně se mezi střelce zapsali Zákravský, dvakrát Kůstka a jednou Koudelka.

FK Arsenal Česká Lípa U17 - FK Ústí nad Labem U17 0:5 (0:1)
Branky:
80. a 87. Kůstka, 23. Barát, 68. Zákravský, 90. Koudelka
Sestava Ústí: Maxa - Mráz, Šebek (46. Novotný), Barát (K), Ludrovský, Grupáč, Shi (77. Kůstka), Hovorka, Hloch (69. Koudelka), Bareš (59. Zákravský), Prousek

Jakub Tomšík: Máme za sebou neskutečnou sezónu. Příští rok musíme pokračovat v práci!

1. 6. 2023

Samuel Bím: Vítěství v soutěži je pro mě největší úspěch kariéry

1. 6. 2023

U19 se utkala s univerzitním týmem Severní Karolíny

29. 5. 2023
Zápasy A-Týmu
ČFL 22/23, 29. kolo
logo logo

FK Ústí nad Labem

TJ Sokol Živanice


ČFL 22/23, 30. kolo
logo logo

SK Zápy

FK Ústí nad Labem

10. 6. 17:00h