Úspěch pro ústecký dorost! Týmy U19 a U18 vybojovaly postupy do vyšších soutěží

24. 5. 2023 | Redakce

Ústečtí dorostenci během uplynulého víkendu splnili stanovené cíle v této sezóně. Oba dorostenecké týmy hrající o postup, tedy týmy U19 a U18, mají již před koncem soutěžního ročníku jistý postup do vyšší soutěže. Po loňském sestupu našich dorosteneckých celků se tak příští rok opět můžeme těšit na 4 dorostenecké týmy - týmy U19 a U17 v České lize dorostu a U18 a U16 v České divizi dorostu. Nutno dodat, že za oběma postupy stojí rok intenzivní práce celého dorosteneckého úseku, který táhl za jeden provaz.

Kategorie U19 si jistotu postupu vydobyla 3 kola před koncem soutěže a to po výhře 4:2 na půdě rivala z Teplic, o čemž jsme již informovali zde. "Pro tento zápas jsme celou sezónu tvrdě dřeli a makali. O motivaci měli kluci samozřejmě postaráno a my se s trenéry spíše snažili kluky v týdnu připravit na zvládnutí různých situací, které mohou v rámci zápasu nastat. A to i pro to, že jsme věděli, že se nás chystají podpořit fanděním i další hráči a trenéři našeho klubu. V zápase nám vytvořili domácí prostředí, za což jim sluší poděkovat. Úvod do zápasu se nám vydařil nad očekávání a brzy jsme vedli 3:0. I když musíme uznat, že soupeř měl dobrý pohyb bez míče a v mezihře byla dost času hra vyrovnaná. My jsme ale prokazovali svou sílu dopředu a dovedli jsme být hodně nebezpeční z brejků či po dobrém napadání. Do poločasu soupeř stihl výsledek zkorigovat a do šaten jsme šli se 2 gólovým náskokem. Za tohoto poločasového výsledku jsme všichni měli velkou touhu utkání a tím i celou sezónu zvládnout. Ač jsme apelovali na udržení velké aktivity, uchýlili jsme se už spíš ke kvalitní defenzivě a hru jsme často dost zjednodušovali. Nebyl to záměr, ale za daných okolností, kdy nám všem chyběly zkušenosti s podobnými utkáními, se asi není čemu divit. V druhém poločase soupeř ještě jednou vážněji zahrozil, ale žádná branka už nepadla a my jsme si mohli užít mistrovské oslavy," zhodnotil sobotní utkání v Teplicích trenér Miroslav Vlasák.

Jeho svěřenci jsou 3 kola před koncem jasným mistrem, kdy ze 27 zápasů si připsali 25 výher a 2 remízy. "Hráčům i kolegům v realizačním týmu chci moc poděkovat za přístup v průběhu celé sezóny. Nebylo to pouze o jednom zápase, ale hlavně o celé cestě, která nás k úspěchu v podobě zisku titulu dovedla, hlavně ta nás dělala šťastnými a vzpomínky na celou sezónu budeme mít určitě v hlavě do konce života. Ještě jednou DÍKY!" uzavřel Vlasák.

"Do sobotního utkání sezóny jsme šli zdravě namotivováni a s jasným cílem, dovršit celosezónní snahu a zajistit si postup zpět do České ligy dorostu. Od začátku utkání jsme svým přístupem dávali najevo, jak moc pro nás tento zápas znamená. Odměnou nám byly rychlé góly na začátku utkání, na které sice soupeř dokázal odpovědět, ale my do poločasové přestávky šli s vedením 4:2. Druhý poločas jsme se více zaměřili na obranu a po ubojovaných 45 minutách mohly propuknout mistrovské oslavy s našimi výbornými fanoušky. Byl to pro nás všechny nezapomenutelný okamžik. Titul, který jsme získali zaslouženě, jsme si také pořádně oslavili. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem spoluhráčům, trenérům, rodičům a fanouškům. Jen díky nim jsme dostáhli takového úspěchu a já osobně jsem moc rád, že jsem toho mohl být součástí," zhodnotil utkání stoper Vojta Severa, jeden z tahounů úspěšného mančaftu.

Kategorie U18 v prozatímním průběhu sezóny našla pouze jednoho přemožitele a to v Litoměřicích po penaltovém rozstřelu. Krajským přeborem staršího dorostu jinak projeli hráči trenéra Pavla Hradiského s lehkostí. Jeho tým byl na zápasy doplňován rovněž hráči U19 mimo soupisku či hráči z U17, tak aby klub dosáhl vytyčeného cíle. „Po loňské reorganizaci, která poslala všechny naše dorosty o soutěž níže, jsme měli v klubu jasný cíl. Vrátit se tam, kam FK Ústí n. L. dlouhodobě patří. Po celý rok byla situace v U18 dost specifická. Tým tvořili hráči, kteří se neprobojovali do divizních týmů U19 a U17, takže společně trénovali ročníky 2004-07. Na zápasy jsme byli doplňováni hráči mimo soupisku U19, případně i borci z U17. Nemohli jsme tedy pracovat na tvorbě týmu, protože každý zápas a vlastně i trénink jsme absolvovali v jiném složení. Zaměřili jsme se tedy na individuální rozvoj a věřili, že se svou hráčskou kvalitou prosadíme a soutěž zvládneme. Až na jedno zaváhání (penaltová prohra v Litoměřicích) jsme všechny ostatní zápasy vyhráli, většinou i rozdílem třídy. Jsem rád, že naše cesta byla úspěšná, protože to nebylo jednoduché pro nás trenéry a už vůbec ne pro samotné kluky. Jim patří poděkování, jak letošní ojedinělou sezónu zvládli. Odměnou nám všem je pak to, že se příští rok budou moci starší i mladší dorostenci měřit se svými soupeři v kvalitních soutěžích – ligách a divizích,“ zhodnotil průběh sezóny trenér Pavel Hradiský. Jistotu mistrovského poháru získali jeho hráči o víkendu v Proboštově po výhře 4:1 a jelikož ostatní výsledky v soutěži nám nahráli, je 4 zápasy před koncem rozhodnuto!

V ročníku 2023/2024 se tak naše dorostenecké týmy představí ve 2. a 3. nejvyšší soutěži - České lize dorostu a České divizi dorostu.

Jakub Tomšík: Máme za sebou neskutečnou sezónu. Příští rok musíme pokračovat v práci!

1. 6. 2023

Samuel Bím: Vítěství v soutěži je pro mě největší úspěch kariéry

1. 6. 2023

U19 se utkala s univerzitním týmem Severní Karolíny

29. 5. 2023
Zápasy A-Týmu
ČFL 22/23, 29. kolo
logo logo

FK Ústí nad Labem

TJ Sokol Živanice


ČFL 22/23, 30. kolo
logo logo

SK Zápy

FK Ústí nad Labem

10. 6. 17:00h