Samuel Bím: Vítěství v soutěži je pro mě největší úspěch kariéry

1. 6. 2023 | Redakce

Opora ústeckého dorostu Samuel Bím se ohlíží za končící sezónou, ve které dokázal se svými spoluhráči ovládnout dorosteneckou divizi a zajistit svým nástupcům vyšší soutěž v příští sezóně.

Podařilo se ti s Tvými spoluhráči z U19 vyhrát dorosteneckou divizi a postoupit do vyšší soutěže. Co to pro Tebe znamená?
"Je to pro mě hodně cenná trofej. Ne každému se poštěstí vyhrát soutěž a pro mě to znamená strašně moc, už jen kvůli tomu, že jsem v Ústí od 4 let. Jsem rád, že jsem právě v Ústí měl možnost vyhrát ligu."

Jak bys zhodnotil průběh sezóny?
"Sezóna byla velmi náročná. Dost to bylo o tom, že jsme museli chtít my sami. Málo volna, dost zápasů a hodně tréninků. Žádný zápas nebyl jednoduchý a teď ke konci to bylo o to těžší, jelikož už jsme byli v hlavě nastavení na oslavu titulu a méně se soustředili na zápasy."

Který moment v sezóny se Ti vybaví jako nejtěžší?
"Druhá polovina sezony celkově. Jelikož jsme do ní vstupovali z prvního místa, do té doby jsme neprohráli a mysleli si, že je vše za námi. Ale museli jsme si brzy uvědomit, že není konec a všichni jsme pracovali ještě více, než na začátku."

Na který moment naopak vzpomínáš rád?
"Určitě na zápas s Teplicemi. Skvělá atmosféra, díky klukům z ostatních ročníků, derby a k tomu navíc jsme si tím zápasem zajistili titul. Upřímně, když jsme dali gól na 3:0, začaly mi z očí téct slzy radosti."

Jaké jsou podle tebe klíče k úspěšné sezóně?
"Dobrá parta, skvělý realizační tým a zejména hráči, kteří chtějí pracovat, i když se jim moc nechce. Toto všechno jsme v týmu měli právě my."

Kam tento úspěch řadíš ve své kariéře?
"Úplně na tu nejvyšší příčku. Je to úspěch, který se už v životě nemusí opakovat, takže z toho mám obrovskou radost."

Co očekáváš od posledních kol, ve kterých už se, z našeho pohledu, nebude o nic hrát?
"Pořád je o co hrát. Můžeme hrát ještě o to, aby se nám tuto sezónu podařilo dohrát bez prohry, což by byl také velký úspěch."

Ústí zvítězilo v Brozanech 1:0!

8. 9. 2023

Další venkovní zápas. Ústí zamíří do Brozan

7. 9. 2023

Ústí v Chlumci nad Cidlinou neuspělo

3. 9. 2023
Zápasy A-Týmu
ČFL 23/24, 6. kolo 17:00
logo logo

SK Sokol Brozany

FK VIAGEM Ústí nad Labem


ČFL 23/24, 9. kolo 16:00
Velvary
logo logo

TJ Slovan Velvary

FK VIAGEM Ústí nad Labem

30. 9. 16:00h