2. kolo MOL Cupu: Ústí míří do Mladé Boleslavi

28. 8. 2023 | Redakce

Druhé pokračování pohárového MOL Cupu se blíží. Už ve středu v 18:00 zamíří fotbalisté Ústí nad Labem na stadion prvoligové Mladé Boleslavi.

"Původně se mělo hrát na Městském stadionu v Ústí nad Labem. Zhotovitel ale nemá dokončené opravy stadionu. Se změnou termínu utkání nám nebylo vyhověno. Regule MOL Cupu bohužel nedovolují odehrát utkání na jiném hřišti v okolí Ústí nad Labem, " řekl ke změně v pořadatelství utkání viceprezident klubu Martin Prokeš.

Utkání se tak stěhuje na prvoligový stadion Mladé Boleslavi. Střetnutí 2. kola MOL Cupu začíná v Lokotrans Areně v 18:00.

"Pro nás to bude svátek. Takových zápasů nemáme mnoho. Podstatnější je pro nás samozřejmě soutěž, ale nepůjdeme do toho zápasu jako odevzdaný soupeř. Chceme do utkání jít v plné vážnosti, zvažujeme i změnu rozestavení. Většina hráčů ze základní sestavy v tomto utkání bude hrát. Těšíme se na tento zápas," řekl trenér Branislav Sokoli.

Mladá Boleslav má v aktuální sezóně FORTUNA:LIGY odehráno o zápas méně než všichni její konkurenti. Samozřejmě s jedinou výjimkou - jejího soupeře v 6. kole. Tím byla Viktoria Plzeň, která si utkání z posledního víkendu nechala přeložit kvůli účasti v pohárové Evropě.

Středočeši vstoupili do sezóny vítězně. Na úvod přehráli severočeský Jablonec 3:1. Druhý zápas sehrála Boleslav znovu doma, ale už s bodovou ztrátou. S Libercem remizovala 2:2. Ve třetím kole uspěla Boleslav na stadionu nováčka soutěže z Karviné, kde zvítězila 2:1. Další domácí zápas byl pro středočeský celek velkou výzvou. Boleslavští přivítali vicemistra poslední sezóny - pražskou Slavii, se kterou prohráli těsně 0:1. Poslední boleslavské utkání se datuje na 19. srpen. Tehdy středočeský klub remizoval na Slovácku 2:2 a to i přes to, že v utkání inkasoval dvě červené karty. V součtu za pět kol už u boleslavského celku svítí tři červené karty.

I tohle všechno ale stačilo Mladé Boleslavi k prozatimnímu 7. místu v ligové soutěži při skóre 9:7. S Mladou Boleslaví jsme se střetli poměrně nedávno, s B týmem Středočechů jsme prohráli v rámci 2. kola FORTUNA:ČFL 0:2.

Nejlepšími střelci Mladé Boleslavi v sezóně jsou Lamim Jawo a Daniel Mareček se dvěma trefami. Jednu branku vstřelil také exústecký Vasil Kušej. Ten si ale proti svému mateřskému klubu nezahraje, přestupuje totiž do nizozemského Utrechtu.

Před utkáním jsme vyzpovídali také brankáře Davida Němce: " Je to pro nás velká zkouška. Všichni jsme rádi, že se zahrajeme proti ligovému mužstvu. Chtěli jsme hrát doma. Je to škoda, že to nevyšlo, protože si myslím, že by přišlo hodně diváků. Můžeme si vyzkoušet něco nového, můžeme si poměřit síly s těmi nejlepšími, kteří hrají první ligu. Nechceme jet prohrát. Chceme každý zápas vyhrávat. Dáme tomu 100% nasazení a budeme se snažit urvat výhru a postoupit dál."

Foto: fkmb.cz

Novým trenérem FK VIAGEM Ústí nad Labem se stává Daniel Sochor, novým sportovním manažerem pak bude Lukáš Zoubele.

14. 11. 2023

Ústí remizovalo s Mostem 0:0.

10. 11. 2023

V pátek nás čeká poslední zápas podzimu a to doma proti FK Baník Most-Souš!

8. 11. 2023
Zápasy A-Týmu
ČFL 23/24, 15. kolo 18:00
logo logo

FK VIAGEM Ústí nad Labem

FK Baník Most Souš


Zimní příprava, přát. 11:00
logo logo

FK VIAGEM Ústí nad Labem

FK VIAGEM Ústí nad Labem B

13. 1. 11:00h