Bohužel jsme málo produktivní, ví trenér David Jarolím

4. 5. 2021 | Zdeněk Kamínek ml.

Ústí nad Labem – Fotbalisté Ústí nad Labem utrpěli v pátečním televizním střetnutí proti Prostějovu třetí porážku v řadě. Davida Jarolíma po závěrečném hvizdu mrzel prohospodařený první poločas, který stál mužstvo body. Hlavní trenér Army se snaží tréninky zaměřit i na koncovku, která tým v poslední době trápí.

Kde byste spatřil příčiny porážky proti Prostějovu?
„První poločas byl ustrašený, nedostupovali jsme hráče, kteří měli prostor v útočné fázi. Prostějov byl směrem dopředu výborný, měl rychlé přechody, ale góly, které jsme obdrželi, jsme soupeři doslova zbytečně namazali. První gól padl po špatné rozehrávce, před druhou obdrženou brankou máme míč na kopačce, místo odkopu míče k bráně soupeře z toho byl aut pro soupeře. Následně jsme nezachytli protihráče, co nám zaběhl za záda a potrestal nás. O přestávce jsme si důrazněji řekli, že nasazení a pohyb by měl vypadal jinak. Chci hrát útočný fotbal odzadu, ale to neznamená, že budeme hrát naivně a bez určité agresivity. Nestačí hrát pouze jeden poločas a bez důrazu na body pomýšlet nemůžeme.“

Zaměřujete se na tréninku na koncovku, která Vás poslední dobou trápí?
„Zaměřujeme se na zakončení hodně, především ve hrách, útočných kombinacích. Druhý poločas jsme si příležitosti vytvářeli přes křídla, vyrovnat se nám přesto nepodařilo. Nevěřil jsem, kolik spálíme rohových kopů (poměr za zápas 11:2; pozn. red.), když nejsme schopní míč směřující na přední tyč dotlačit. Balóny byly většinou odblokované, přitom máme výborné hlavičkáře.“

V závěru zápasu se ve velké šanci octl Marián Tvrdoň. Jednalo se o nacvičený signál?
„Nacvičené rozhodně ne. Byla to situace, kdy jsme museli jít do rizika, kdy soupeř na to není připravený. Vasil Kušej připravil celou akci výborným centrem, scházel kousek. Mrzí mě prohospodařený první poločas, do kterého jsme nevstoupili dobře, poté vše honíme na poslední chvíli.“

Co plánujete změnit na vstupech do zápasu?
„Měli jsme i v hlavách, že jsme předchozí zápasy prohráli. Na hřišti Viktorie Žižkov jsme odehráli skvělý zápas, kluky jsem se snažil nabudit, aby na hřišti byli od první minuty. Po první obdržené brance na nás vše dolehlo a byli jsme dalších patnáct minut úplně mimo. Kluci jsou mladí, musí se s tím vypořádat. Na druhou stranu je dobré, že se naučí dostat i pod tlak, to tak v soutěžích je.“

První trojice týmů v soutěžní tabulce Vám odskočila a pomyslná bedna se vzdaluje …
„Mrzí mě to. Bohužel jsme málo produktivní a tři porážky v řadě byly zbytečné. Jako hráč jsem deku zažil, musíme vstát. Nyní se ukáže charakter týmu a hráčů, je potřeba, abychom se z této situace dostali.“

Každý start je pro mě ocenění dřiny na tréninku, praví David Němec

13. 5. 2021

Cenné jsou i výhry, pokud se nedaří, tvrdí David Jarolím