Druhý ligový hattrick v řadě. David Černý opět řádil, Arma porazila Benešov 3:0

27. 8. 2022 | Redakce

Ve 4. kole Skupiny B FORTUNA ČFL přijel na Městský stadion v Ústí nad Labem středočeský SK Benešov. Arma utkání ovládla v poměru 3:0. Druhý ligový hattrick v řadě nastřílel David Černý.

ČFL 22/23, 4. kolo, 27. 8. 2022, 17:00 hod.

FK VIAGEM Ústí nad Labem

SK Benešov

3:0 (1:0)
Branky: 22. D. Černý, 51. D. Černý, 76. D. Černý (pen.). Karty: 11. Vrňák (BNS), 73. Vrňák (BNS). Neproměněná penalta: 87. Benda (UNL), brankář Diviš zneškodnil
FK VIAGEM Ústí nad Labem:

Plachý - Kubín, Hudec, Čítek, Uličný (43. Chodora), Vobecký, Zaspal (84. Škoda), Jiránek (84. O. Černý), Cantin (67. Mayerhofer), Benda, D. Černý (84. Zůza).

Náhradníci: Bím, Mayerhofer, Chodora, Škoda, Škoda, Zůza, O.Černý.

SK Benešov:

Diviš – Vosáhlo J. (84. Stejskal)., Filip, Kulhavý, Sládek, Konopásek (46. Nazarenko), Radimský (84. Dušek), Vrňák, Kubiš (84. Roháč), Jacobovici, Krunert (84. Vosáhlo O.)

Náhradníci: Bolshakov – Nazarenko, Vosáhlo O., Roháč, Bílek, Dušek, Stejskal

Arma vstoupila do zápasu aktivně. Ve třetí minutě se k zakončení prosmýkl Jaroslav Benda, jeho pokus vytáhl brankář Diviš na rohový kop.

Ve 13. minutě se k zakončení dostal hostující Vrňák, jeho pokus zlikvidoval Jan Plachý. Z rychlého kontru pálil David Černý, ale branku těsně minul.

Ve 22. minutě už se domácí kanonýr prosadil. Po centru z levé strany se díky důrazu v pokutovém území dostal k zakončení a otevřel skóre - David Černý 1:0.

V 51. minutě poslal výbornou přihrávku před branku Daniel Chodora. David Černý si naběhl a střelou na zadní tyč zvýšil na 2:0. V 73. minutě oslabil Benešov jeho kapitán Vrňák, který se po druhé žluté kartě, navíc zbytečné za faul u ústeckého pokutového území, poroučel do sprch.

V 76. minutě přišel faul a penalta pro Armu. Míč si postavil David Černý a zakončil druhý ligový hattrick ve dvou zápasech. Arma mohla přidat ještě další branku. V 87. minutě kopal druhou penaltu Army v zápase Jaroslav Benda. Brankář Diviš ale jeho pokus zastavil.

Arma tak po vítězství 3:0 zůstává na čele tabulky.


Ohlasy trenérů

Dušan Tesařík (FK Ústí nad Labem): "Myslím si, že jsme si vypracovali více vyložených šancí. Připravoval jsem hráče na soupeře, věděl jsem, že nás nečeká nic lehkého, protože soupeř fotbal hrát umí. Když nepřistoupíte k utkání od první minuty na 100% a nejste důslední v dostupování, může vás ve třetí lize potrestat každý soupeř. Šli jsme do vedení, David Černý měl další další šance, ale poté měl i soupeř dva dobré šance. Kdyby nás nepodržel Jan Plachý, tak kdo ví, jak by se zápas vyvíjel. Nelíbí se mi, že se soupeř dostává do tří až čtyř 100% šancí. Máme štěstí, že jdeme vždy do vedení (kromě zápasů proti Přepeřům). Třetí liga je pro mě nová, ale vidím, že všechny týmy umí hrát fotbal. Jakmile se něco podcení, tak se dá velice rychle narazit. Je třeba pracovat. Jsme rádi, že se k nám přiklání štěstí. Dnes jsme si vytvořili dalších třeba osm šancí. Chápu, že všechno se dát nedá, ale byl bych rád kdyby někdy byla úspěšnost vyšší."

Vasil Boev (SK Benešov): "Myslím si, že vítězství Ústí bylo zasloužené. Celý týden se připravujeme na soupeře, upozorňujeme na dva hráče, stříháme videa, děláme tréninky podle soupeře. Dnes jsme to celé zopakovali, ale stejně se nám stalo že právě ti dva hráči (David Černý a Jaroslav Benda) nám způsobili problémy. Také jsme měli šance, kdyby zápas skončil 4:3, myslím si, že by výsledek více odpovídal průběhu utkání. Šli jsme dvakrát nebo třikrát sami na brankáře. Stejnou šanci, jako Černý proměnil na 2:0 jsme měli také, ale nás hráč Konopásek trefil brankáře. Produktivita a zbytečný respekt k soupeři nás stály lepší výsledek. Co jsme chtěli dopředu jsme splnili, ale šance jsme neproměnili."

Fotogalerie

Objednej si svůj dres pod stromeček!

1. 12. 2023

Novým trenérem FK VIAGEM Ústí nad Labem se stává Daniel Sochor, novým sportovním manažerem pak bude Lukáš Zoubele.

14. 11. 2023

Ústí remizovalo s Mostem 0:0.

10. 11. 2023
Zápasy A-Týmu
ČFL 23/24, 15. kolo 18:00
logo logo

FK VIAGEM Ústí nad Labem

FK Baník Most Souš


Zimní příprava, přát. 11:00
logo logo

FK VIAGEM Ústí nad Labem

FK VIAGEM Ústí nad Labem B

13. 1. 11:00h