Arma remizovala s Chlumcem nad Cidlinou 2:2

11. 9. 2022 | Redakce

Ve třetím domácím utkání nové sezóny přivítala Arma na Městském stadionu Chlumec nad Cidlinou. Arma v utkání brzy vedla, poté ale soupeř skóre otočil a dlouhou dobu držel vedení. V závěru ale trefil bod krásnou ranou z přímého kopu David Černý.

ČFL 22/23, 6. kolo, 10. 9. 2022, 15:00 hod.

FK Chlumec nad Cidlinou

2:2 (1:1)
Branky: 13. Zaspal, 89. Černý – 19. Čáp, 58. Čáp. ŽK: 86. Hudec (UNL) – 38. Krčál (CCN), 82. Zeman (CCN)
FK Ústí nad Labem:

Plachý – Hudec, Čítek (C), Chodora, Jiránek (60. Mayerhofer), Zaspal (65. Uličný), Černý, Cantin, Kubín, Vobecký, Benda (72. Bozhok)

Náhradníci: Bím, Mayerhofer, Škoda, Zůza, Uličný, Bozhok

FK Chlumec nad Cidlinou:

Lichtenberg - Řezníček, Zukal, Krčál, Labík (90+1 Ludvík), Frizoni, Čáp, Bastin (C) (76. Finěk), Ruml, Zeman, Kopáč

Náhradníci: Petr – Ludvík, Veselka, Finěk, Vaníček, Hartman

Arma vstoupila do zápasu lépe a svého soupeře aktivní a kombinační hrou dostávala pod tlak. Ve 13. minut přišla první branka zápasu. V nepřehledné situaci v pokutovém území se k zakončení dostal Jaroslav Zaspal a přehozením brankáře otevřel skóre.

V 19. minutě ale bylo z čista jasna vyrovnáno. Brankář Lichtenberg si všiml dvojice spoluhráčů, vysunul je do brejku, který zakončil Roman Čáp pohodlně do prázdné branky.

Vyrovnání přeneslo misku vah na stranu hostů a o tři minuty později musel Jan Plachý skokem k tyči zachraňovat nebezpečnou situaci pro Armu.

V 57. minutě potáhl míč Frizoni, našel ve vápně Rumla, který z blízkosti minul. O minutu později už to ale hostům vyšlo. Hosté vyrazili do útoku a po sérii odrazů se míč dostal k Čápovi, který dopravil míč do sítě a vstřelil svůj druhý gól v zápase.

V 75. minutě mohlo být hotovo. Jan Plachý netrefil dobře odkop a míč se kutálel do ústecké branky. Domácí brankář ale situaci dokázal před brankovou čarou zachránit.

V 89. minutě dostala Arma výhodu volného přímého kopu. Míč si postavil David Černý a nádhernou ranou do šibenice srovnal skóre na konečných 2:2.

Ohlasy trenérů

Dušan Tesařík (FK Ústí nad Labem): "Podle mě jsme do utkání vstoupili dobře, v prvních dvaceti minutách jsme i plnili to, co jsme chtěli hrát, a zaslouženě jsme se dostali do vedení. Soupeř pak ale z brejku srovnal, a od té doby to byla z naší strany spíše křeč a nebyli jsme lepším týmem. Naopak soupeře to nakoplo. Inkasovaný gól nás zabrzdil, na druhou stranu se může stát, že dostaneme branku, ale silné týmy se s tím umí vyrovnat, takže je vidět, že máme ještě na čem pracovat. Pořád je tu spousta mladých kluků, myslím, že i pro ně jsou těžké zápasy, kde se tolik nedaří, škola. Musíme navázat na prvních dvacet minut, kde byla ta aktivita, je škoda, že David Černý střílel ze 30 metrů a neposlal Zaspala do sólového úniku na branku, to jsou takové mikrosituace, kdy to třeba mohlo být 2:0 a zápas by se vyvíjel jinak."

Miloš Sazima (FK Chlumec nad Cidlinou): "Myslím si, že diváci viděli zajímavé utkání. Domácí mají útočně laděný tým, věděli jsme o tom, ale bohužel jsme i tak inkasovali dvě branky. Z toho ta druhá byla ukázková. Před zápasem bychom bod určitě brali, ale vzhledem k vývoji utkání jsme si pomýšleli na víc. Ale pokud budeme urážet fotbalového boha tím, co nejsme schopni zahodit za vyložené šance, tak na vítězství pomýšlet nemůžeme. To se v našem případě opakuje pravidelně. Myslím si, že gólem na 1:1 jsme se uklidnili, začali jsme více dostupovat domácí hráče. Kombinace domácích pak nebyla tak kvalitní. Ke konci zápasu jsme je do kombinace pustili a z toho pramenil faul a krásná branka na 2:2. Takový je fotbal. Ale pokud nebudeme proměňovat šance, kterých jsme si na venkovní utkání vytvořili až dost, tak na tři body jen tak pomýšlet nemůžeme."

Arma schytala ve Velvarech porážku, prohrávala o pět branek

1. 10. 2022

Domácí porážku jede Arma odčinit do Velvar, které letos doma nebodovaly

30. 9. 2022