Arma po dvou porážkách zabrala a porazila Mladou Boleslav B

8. 10. 2022 | Redakce

V rámci 10. kola FORTUNA ČFL Skupiny B přivítala Arma na Městském stadionu FK Mladou Boleslav B. Arma v zápase vedla už 3:0. Hosté mocně dotahovali, ale tři body zůstaly na severu Čech.

ČFL 22/23, 10. kolo, 8. 10. 2022, 16:00 hod.

FK Ústí nad Labem

FK Mladá Boleslav B

3:2 (3:1)
Branky: 7. Hudec, 11. Jiránek, 42. Vobecký (pen.) – 44. Vojta, 58. Žitný. ŽK: 14. Zaspal, 50. Hudec – 41. Rulc, 42. Krobot. ČK: 88. Mayerhofer.
FK Ústí nad Labem:

Plachý – Benda, Cantin, Čítek "C", Hudec, Jiránek, Kubín, Robert, Uličný, Vobecký, Zaspal.

Náhradníci: Bim – Fischer, Klimt, Mayerhofer, Škoda, Zůza.

FK Mladá Boleslav B:

Polaček – Coňk, Konig, Krobot, Leitl, Rulc "C", Snížek, Vlk, Vojta, Vostřel, Žitný.

Náhradníci: Dufek – Kořán, Novotný, Slabyhoud, Tichý, Vlček.

Arma vstoupila do zápasu výborně a už v 7. minutě se z blízkosti prosadil Bohumil Hudec a otevřel skóre. V 11. minutě to bylo již o dvě branky. Jaroslav Zaspal v pokutovém území předložil přihrávku Jonáši Jiránkovi, který se pohodlně prosadil střelou k tyči.

O osm minut později to mohlo být už o tři branky, ale zakončení od domácích fotbalistů zamířilo těsně nad. Ve 36. minutě měli domácí k dispozici rohový kop. Ten úspěšně zakončili, ale hostující brankář dokázal míč zastavit na brankové čáře.

O další dvě minuty později se mohli prosadit také hosté, ale vyběhnuvší brankář Plachý skvěle zastavil šanci boleslavských.

Ve 42. minutě se Arma prosadila potřetí. Po standardní situaci a zásahu ruky jednoho z hostujících hráčů se kopala penalta. Pokutový kop si vzal na starosti Marek Vobecký a bezpečně ho proměnil.

Minutu před odchodem do kabin se trefili také hosté. Míč do sítě dopravil Matyáš Vojta.

V 58. minutě už to bylo jen o jeden gól. Za Mladou Boleslav se prosadil zkušený Patrik Žitný.

V 63. minutě vyrážel brankář Plachý další dobrý pokus hostů. Dorážku už vyrážet nemusel, protože hostům hrubě nevyšla.

V 81. minut mohl srovnat Patrik Žitný, ale jeho pokus skvěle vyrazil Jan Plachý. Arma tak uhájila vedení 3:2 a připsala si tři body do tabulky.

Ohlasy trenérů

Dušan Tesařík (FK Ústí nad Labem): "Do utkání jsme vstoupili dobře, rychle jsme vedli 2:0. Poté jsem reagoval na nastalou situaci a chtěl jsem vyztužit střed, aby se nám nestalo, že budeme hrát hodně otevřeně. První poločas byla podle našich představ. Jen škoda snížení na 3:1, kdy si dva hráči nesplnili pokyny a právě přes ten prostor míč propadl. Soupeře to nakoplo. Druhý poločas soupeř z takové situace snížil na 3:2 a pak už byl soupeř lepší. Díky skvělým zákrokům brankáře Plachého jsme neinkasovali další gól."

Pavel Malura (FK Mladá Boleslav B): "Nezvládli jsme první poločas. Do utkání jsme vystoupili s kombinací a aktivitou, ale v důležitých přechodových fázích jsme tahali za kratší konec. Nebyli jsme ochotní pracovat. Výsledkem byl třígólový náskok soupeře, který se nám podařilo stáhnout na konci poločasu. Druhý poločas jsme odehráli podle představ. Ale ze šancí, které jsme si vypracovali, jsme nedokázali dát více než jeden gól. Soupeř vyhrál zaslouženě za výkon v prvním poločasu, kde vstřelil tři góly."

Fotogalerie

Nejstarší dorost zvládl těžké utkání v České Lípě, uspěli také mladší

21. 3. 2023

Arma nestačila na Hradec Králové B

18. 3. 2023

Organizační informace k sobotnímu utkání proti Hradci Králové B

17. 3. 2023
Zápasy A-Týmu
ČFL 22/23, 19. kolo
logo logo

SK Benešov

FK Ústí nad Labem


ČFL 22/23, 20. kolo
logo logo

FK Ústí nad Labem

FK Teplice B

1. 4. 10:30h