Arma poprvé na jaře vyhrála! Pod novým trenérem porazila Teplice B 2:0

1. 4. 2023 | Redakce

Konečně! První jarní gól a první jarní tři body! Arma pod vedením nového trenéra Víta Raszyka porazila v severočeském derby Teplice B 2:0.

ČFL 22/23, 20. kolo, 1. 4. 2023, 10:30 hod.
Městský stadion, Ústí nad Labem

FK Ústí nad Labem

FK Teplice B

2:0 (0:0)
Branky: 80. D. Černý, 90. Fischer. ŽK: 41. Kolařík, 81. Černý – 8. Procházka, 51. Hadinec, 56. Emmer. ČK: 72. Procházka (TEB)
FK Ústí nad Labem:

Plachý – Hudec, Zárybnický, Jiránek (C), Zaspal (75. Mayerhofer), Černý, Uličný, Kolařík (84. Fischer), Stružinský, Kubín (90. Klimt), Benda (90. Jungmann).

Náhradníci: Dombrovskij – Mayerhofer, Čítek, Zůza, Fischer, Klimt, Jungmann

FK Teplice B:

Četverik – Emmer (C), Procházka, M. Vachoušek, Hyčka, Hadinec (81. Gornický), Beránek, Lukáš, Čičovský, T. Vachoušek (57. Jamrich), Fila (66. Korselt).

Náhradníci: Němeček – Gornický, Jamrich, Köstl, Korselt.
Trenér: Ladislav Jamrich

Důležité vítězství. Arma pod nově jmenovaným realizačním týmem zapsala svou první jarní výhru! Pro Armu to byla premiéra na Městském stadionu v roce 2023. Po dvou utkáních sehraných na umělém trávníku se vrátila zpět na hlavní travnatou plochu a na ní v severočeském derby udržela čisté konto a díky zásahům Davida Černého a Petra Fischera porazila Teplice B 2:0.

Arma předvedla dobrý výkon. Hostující Teplice prakticky k ničemu nepustila. Utkání ovlivnila červené karta, kterou po druhé žluté viděl v 72. minutě hostující Dominik Procházka. Po několika promarněných šancích se Arma konečně dočkala prvního jarního gólu. V 80. minutě se o něj postaral David Černý, který spustil vlnu radosti na hřišti i v hledišti, kam zavítalo 574 diváků.

Teplice v závěru riskovaly. Arma útočila do otevřené obrany a v 90. minutě přidala druhý gól, který vstřelil do prázdné branky Petr Fischer.

Arma si tak zapsala premiérové jarní vítězství.

Ohlasy trenérů

Vít Raszyk (FK Ústí nad Labem): "Utkání hodnotíme jen pozitivně. Připravovali jsme se na tento zápas. Bylo to bojovné utkání na těžkém terénu, takže kombinace nebyla moc kloudná. Trpělivě jsme čekali. Hráči si plnili své pokyny a v prvním poločasu až na jednu šanci, kdy Teplice útočily ze strany, jsme si své pokyny plnili. Ve druhém poločasu jsme si vytvořili příležitost, ze které jsme Davidem Černým otevřeli skóre. Utkání určitě ovlivnila i červená karta. Podle mě jsme převedli skvělý výkon. Z brejku jsme přidali pojistku na 2:0. Teplice jsme prakticky nepustili k žádnému střeleckému pokusu, což mě těší. Těší mě nula vzadu, těší mě, že si kluci věří, že si zakřičeli, že mají radost z vítězství.

Fotogalerie

Jakub Tomšík: Máme za sebou neskutečnou sezónu. Příští rok musíme pokračovat v práci!

1. 6. 2023

Samuel Bím: Vítěství v soutěži je pro mě největší úspěch kariéry

1. 6. 2023

U19 se utkala s univerzitním týmem Severní Karolíny

29. 5. 2023
Zápasy A-Týmu
ČFL 22/23, 29. kolo
logo logo

FK Ústí nad Labem

TJ Sokol Živanice


ČFL 22/23, 30. kolo
logo logo

SK Zápy

FK Ústí nad Labem

10. 6. 17:00h